כוכב הנופש

הצוק והנקרות מעל הכנרת

משפחת דאצ'בסקי יוצאת לשבות בעיר טבריה וכמובן לא מסכימה לפספס את האזור המדהים הסובב אותה. מטיפוס אל מצוק הארבל דרך יער שוויץ ולקינוח טבילה מרעננת לכבוד שבת קודש בים הקטן שלמרגלות עיר הקודש השקטה והקסומה • טיהר את עיר טבריה

 

אחרי המנוחה שלקחנו בשבוע שעבר במסגרתה משפחת דאצ'בסקי יצאו לנפוש בקרבת ביתם, בסוף השבוע האחרון החלטו לצאת לנפוש בטבריה. בעיר טבריה לא חסרות יחידות נופש מפנקות, אנחנו בחרנו דירת קייט מפוארת ושווה שמצאנו במאגר צימרים לחרדים של אתר 'כוכב הנופש'.

יצאנו בשעות הבוקר המוקדמות של יום שישי אל שמורת הארבל לטיול במצוקי הגיר המרשימים שלה. המצוק הבולט בארבל מזדקר לגובה של כ-390 מטר מעל הכנרת, והוא יעד מושלם לטיול אתגרי לכל המשפחה בנוף חלומי, מערות קסומות  והרבה אתגר. מהמצוק נשקף נוף עוצר נשימה של הכנרת, הגולן והחרמון.

לאחר תפילת שחרית עם הנץ החמה בקבר רבי מאיר בעל הנס בפאתי עיר הקודש טבריה, התחלנו את הבוקר בארוחת בוקר קלה למרגלות פסגת קרני חיטים – הר געש כבוי המפוצל לשתי גבעות החולשו על האזור. מעניין להכיר כי לצידו עומד אתר המזוהה על ידי הדרוזים כקבר יתרו, נחשב אצלם כאתר מסורתי ואף נערכת אליו עלייה לרגל של מכל הכפרים שבאזור.

מקרני חיטים הסמוך לצומת 'גולני' הידועה, יוצא מסלול מאתגר המוביל אל צוק הארבל. בצוק תראו מאות מערות ונקרות סלע טבעיות, בהן התבצרו תושבי האזור ונלחמו בצבאו של הורדוס. לאורך השנים המקום האסטרטגי נבחר לבניה של ביצורים צבאיים ואף הוקם במקום מבצר המערות ששימש כמאחז צבאי בשל מיקומו החולש על בקעת הארבל.

בשמורה יש כמה מסלולי טיול בדרגות קושי שונות ולכלל הגילאים. אם חשקה נפשכם לצפות בנוף המרהיב הניבט מהמקום היפהפה, הליכה של כחצי שעה בלבד הלוך ושוב תאפשר לכם לטייל במצפור החרוב, בשביל המונגש חלקית שתוביל אתכם לנקודת תצפית נפלאה על כל האזור.

אנחנו בחרנו להמשיך בטיול אל המבצר והמערות, במסלול מעגלי של כשלוש שעות שכולל ירידה מהמצוק בידיות אחיזה ודריכה הקבועות בסלע ובהמשך טיפוס בשביל תלול בו קבועים מאחזי יד. הארבל הוא אחד ההרים היפים בישראל בשל העובדה כי הוא משלב מצוק חד שמתנשא לגובה ארבעה מאות מטרים מעל פני הכינרת וחולש על כל הנוף המדהים של הצפון.

למרות הקושי והאתגר הילדים מאוד נהנים ממסלול הארבל בשל היותו אטרקטיבי ואתגרי עם טיפוס הרים אקסטרימי. הקצב הרענן של הבוקר ומזג האוויר הנוח יחסית עם הרוח ההררית גרמה לנו להספיק את המסלול מהר הרבה יותר משתכננתי והותיר לנו זמן נוסף להנות מנופי יער שוויץ ואף לטבול לפני שבת בכינרת.

מסלול יער שווייץ הוא אמנם לא מסלול טיולים בהרי האלפים, אך הנופים שתזכו לראות ממנו בהחלט שווים את ההגעה אליו והוא נותן משהו שונה מהנוף הארצישראלי הקלאסי. לאורכו צומחים עצי שיטה, ברושים, אלה, חרובים ואקליפטוסים מרשימים ויפהפיים.

המסלול אינו ארוך במיוחד, וניתן לסיים אותו תוך שעה ואולי קצת יותר. לאורך המסלול תוכלו לצפות ולעצור בנקודות עניין רבות. בראשן המצפור התלת כיווני שמספק שלוש מרפסות תצפית שמכסות נוף מדהים של אזור הכנרת והגולן מכל הצדדים על שלל בעלי הכנף ובעלי החיים הנדירים שבאזור.

משם יצאנו לטבילה מיוחדת בחוף "מגדל" הקסום אליו הגענו בדרך ההגעה וההמלצה באתר 'כוכב הנופש'. החוף היפהפה, סמוך למושב 'מגדל' ומושך אליו מבקרים ודייגים רבים מדי יום. בתקופה זו של השנה הכנרת מלאה יחסית, לא ניתן להגיע עד לחוף מכיוון שהמים מציפים את הדרך העמוסה בצמחייה.

המקום חולי, ופחות מתאים למאפייני החוף הסלעי של הכינרת ובדיוק בשל כך הוא ייחודי ומדהים כל כך.

מוישלה

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך