כוכב הנופש

לימודי סיעוד (מדעי ההתנהגות)

מעוניינים לשנות את פני העתיד? לעזור לאנשים באופן יום יומי ולהרגיש תחושת סיפוק יום יומית?

לימודי הסיעוד יכולים להיות מושלמים עבורכם!

לימודי הסיעוד הפכו למאוד מבוקשים ופופולריים בשנים האחרונות, והביקוש לאנשי סיעוד מיומנים ומקצועיים ממשיך לעלות עם תוחלת החיים הממוצעת.

אין מדובר בתואר פשוט, והוא מכיל בתוכו המון אלמנטיים מעולם הרפואה, ובנוסף גם הכשרות מעשיות ופרקטיות בתחום.

אז מה כולל התואר המרתק? ואיך נוכל להשתלב בו בתור מטפלים?

 

תנאי קבלה ללימודי סיעוד

אז כמו שהבנו, מדובר בתואר מאתגר ואינטנסיבי המתמקד בהמון כלים רפואיים, לימודי עזרה ראשונה, ושימוש בכלים רפואיים.

איך נדע שנוכל להשתלב בתואר מהסוג הזה?

חשוב לברר באתר שוקיסט האם הציונים שלנו מספיקים עבור התחלת התואר.

באופן כללי, מרבית מוסדות הלימוד ידרשו תעודת בגרות מלאה וציוני בחינה פסיכומטרית בציון המותאם לאותה שנה אקדמית. אך יש תוכניות הכוללות גם לימודי סיעוד ללא פסיכומטרי.

ישנם תנאי קבלה נוספים המשתנים ממוסד למוסד, כמו התאמות רפואיות, עבר פלילי, חיסונים רפואיים ספציפיים ועוד…

 

זמן הלימודים

כמה זמן נמשך התואר בסיעוד?

תואר ראשון בסיעוד כולל מינימום 4 שנות לימוד ולעיתים אפילו יותר. סיום הלימודים יזכה אתכם בתואר ראשון בסיעוד ותעודת הסכמה כאח/ות.

במידה ואתם כבר עוסקים בתחום בתור אח/ אחות ומעוניינים להרחיב את לימודיכם לסיעוד, תוכלו לבצע השלמה של שנתיים בלבד בכדי לקבל תואר רשמי גם בסיעוד.

מדובר בזמן לא מבוטל ובלימודים אינטנסיביים הדורשים מכם השקעה רבה בכדי להשתלב בעולם הטיפולי.

 

אפשרויות תעסוקה ויתרונות עיקריים נוספים של לימודי סיעוד

כפי שנכתב לעיל, הביקוש לבוגרי לימודי סיעוד בישראל הוא גבוה ביותר. עקב העלייה המתמדת בתוחלת החיים ולאור הרצון להעניק לאנשים מבוגרים וקשישים (כמו גם אנשים שנפצעו או סובלים ממחלות שונות) טיפול מקצועי, מסור והולם, הביקוש לאחים, אחיות ואנשים בעלי הסמכה בסיעוד הוא גבוה ביותר.

בוגרות ובוגרי לימודי סיעוד מועסקים במשק במגוון רחב של מוסדות וארגונים – בתי חולים, מרפאות שיקום למיניהן, מרפאות פרטיות מסוגים שונים, קופות חולים ועוד. מדובר גם באחד המקצועות החסינים ביותר לזעזועים בשוק העבודה, מכיוון ששירותי סיעוד הם מהבסיסיים וההכרחיים ביותר שניתן למצוא במשק. גם בזמן של משבר כלכלי נרחב, אנשי מקצוע מתחום הסיעוד יהיו מהאחרונים לאבד את מקום עבודתם. בעולם של ימינו, מדובר ביציבות וודאות שקשה מאוד למצוא במרבית המקצועות האחרים…

יתרון משמעותי נוסף הוא כמובן הסיפוק וההרגשה האישית המתקבלת מהעיסוק היומיומי בתחום. בוגרי לימודי סיעוד זוכים לסייע לאנשים הזקוקים לסיוע מדי יום, ותעסוקה מסוג זה נושאת בצידה תחושת סיפוק ושליחות שיכולה למלא לנו את הלב ולהעניק לחיים משמעות.

 

 

סיכום

לימודי תואר ראשון בסיעוד הינם לימודים מרתקים, טיפוליים, המשלבים המון מונחים מעולם הרפואה ומאפשרים המון נתיבי התפתחות לעמדות ניהול, תפקידים טיפוליים ועוד..

אז אם אתם אנשים של אנשים, ורוצים להשפיע ולשנות חיים, זה התואר עבורכם!

 

קרדיט תמונה: freepik

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך