כוכב הנופש

לינלול, הטרפן שתורם לתחושת רוגע ושלווה – איך לצרוך אותו והאם רובינו צורכים אותו על בסיס יומי?

לינלול, הטרפן שתורם לתחושת רוגע ושלווה – איך לצרוך אותו והאם רובינו צורכים אותו על בסיס יומי?  צמח הקנאביס ידוע יותר בשנים האחרונות בשל המסוגלות שלו לטפל בבעיות ולהפחית תסמינים וכאבים שונים בקרב המוני מטופלים בכל רחבי העולם. הוא נודע בעיקר בשל התרכובות המאוד מיוחדות כמו CBD, THC ועוד תרכובות ארומטיות מיוחדות המעניקות לו את סגולות המרפא הייחודיות שלו. תרכובות אלו נקראות טרפנים, והן אלו הנחשבות כתורמות להעשרת הארומה הטבעית, הטעם והריח האופייני לזני הקנאביס השונים. לאחרונה זכו הטרפנים לתשומת לב מיוחדת בשל האפקט המיוחד שנקרא 'אפקט הפמליה', אפקט העוזר להגביר את היתרונות הכימיים של הקנאביס ולהפוך אותו ליעיל יותר.

לינלול הוא אחד הטרפנים המפורסמים ביותר הקשור לצמח הקנאביס הרפואי, והוא נודע בשל היעילות הטיפולית שבו.

אודות טרפני הקנאביס והיעילות שלהם בטיפול בבעיות ומחלות

לינלול, הוא למעשה טרפן שקיים גם בקנאביס אך לא רק. ניתן למצוא אותו גם בלבנדר למשל. גם אנשים שאינם צורכים קנאביס רפואי זוכים לתרומה שלו דרך מאכלים, פירות, משקאות ותוספי תזונה– בממוצע אדם צורך קצת יותר משני גרם לינולול בשנה. גם כמויות גדולות שלו לא נמצאו כמזיקות לבריאות והן לא מצטברות בגוף. למעשה, ניבדק הקשר החיובי בין צריכת טרפן לינלול לבין עלייה בתחושת הרוגע, השלווה, הבריאות הנפשית ושיפור באיכות החיים באופן כללי.

קנאביס רפואי המכיל לינלול

רק מעט מזני הקנאביס הרפואיים מכילים רמות גבוהות מדי של לינלול, אך כאמור גם כמות גבוהה אינה מסוכנת. אתם יכולים למצוא כמה זני קנאביס רפואי המכילים את הלינלול בתור הטרפן הראשוני, השני או השלישי, אך זה יהיה נמוך בהרבה. רוב זני הקנאביס שעשירים בלינלול מסייעים להשפעה נפשית של רוגע, הרפייה נפשית ופיזית ומעט ישנוניות.

מה הם היתרונות של לינלול?

טרפן לינלול בעל תכונות אנטי מיקרוביאליות, אותן אלו המגנות על הצמח מפני מזיקים כמו חרקים. תכונות אנטי-מיקרוביאליות מוצעות לשימוש טיפולי עבור אנשים הסובלים ממחלות ובעיות בריאותית הנגרמות מחיידקים ומעין תוספת לאנטיביוטיקה טבעית.

הוא בעל תכונות הרגעה והרפיה. לינלול שימש בעבר ועדיין משמש בתרבויות שונות בעולם בתור חומר הרגעה המסוגל להרפות את השרירים.

בנוסף, הוא עשוי לעזור בהפחתת החרדה והדיכאון. אנשים שנחשפים לאדי לינלול מדווחים על שיפור ניכר בהתגברות על חרדה ודיכאון, כחלק מטיפול הוליסטי הכולל ארומתרפיה.

צריכה של מוצרי קנאביס המכילים לינלול

מומלץ מאוד להיוועץ בגורם הרפואי המקצועי המטפל בתיק שלכם לפני שתתחילו את השימוש במוצרי קנאביס רפואי ובייחוד אלו המכילים THC או לינלול. קנאביס רפואי דיכאון – מוצרי קנאביס רפואי עשויים לטפל במצבי חרדה ודיכאון בתור טיפול משלים והולם לטיפול הקונבנציונלי. אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על היתרונות של טרפן לינלול ומוצרי קנאביס אחרים במינונים שונים, מומלץ ביותר לבקר באתר בית המרקחת אונליין ולבדוק את גלריית המוצרים המעולים שתוכלו למצוא שם. ההזמנה של המוצרים הינה מחו"ל כך שלאלו המכילים בעיקר CBD לא יהיה צורך ברישיון שכן זה נחשב בתור תוסף תזונה.

הכתבה הוכנה בשיתוף עם KRZ ישראל – האתר מספר 1 למוצרי CBD

קרדיט תמונה: freepik

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך