כוכב הנופש

מגלים את קוממיות

גובה: 70 + מטר

מספר תושבים: 555

בין שדות חיטה מניבים לבין רפתות ולולים, במועצה אזורית שפיר, שוכן המושב הקטן קוממיות. קוממיות הוא מושב חרדי-חסידי, ייחודי בסגנון האוכלוסייה המתגוררת בו ובאווירה המיוחדת השוררת בו. בקוממיות חיות כמאה עשרים משפחות מחסידויות שונות באחדות ובהרמוניה.

"וָאוֹלֵךְ אֶתְכֶם קוֹמְמִיּוּת". על שם פסוק זה מספר ויקרא בחרה קבוצת הצעירים מקימי המושב את שם הישוב. הקבוצה שנמנו על שורותיה של תנועת צעירי אגודת ישראל בחרו לכנות את גרעין ההתיישבות שהקימו בשלהי 1949 בשמו- קוממיות. המושב הוקם על מנת לספק מענה לצורך במושב חקלאי בו ישמרו תורה ומצוות תוך הקפדה על קוצו של יוד. בשמיטה בשנת תשי"ט התרחש בקוממיות נס שהתפרסם וגרם קידוש שם שמים. נחיל ארבה תקף את כל שדות האזור אך דילג על שדותיה המושבתים של קוממיות.

בחופשתכם בקוממיות לא תצטרכו לקושש מניין מזדמן, להסתבך עם גישה למקווה או להתלבט מול מוצר בהכשר לא מוכר במכולת. אוירה שמורה של מהדרין מן המהדרין וכל מה שיהודי ירא שמיים צריך כדי לנפוש ברוגע. במושב בית כנסת, מקווה, צרכנייה וסניף קופת חולים. כמו כן ישנן ישיבות, כולל אברכים ובית ספר לבנות.

אם אתם מחפשים חופשה מרגיעה ונינוחה בסטייל כפרי, מומלץ לחפש צימר בקוממיות. במושב ישנם גם פתרונות אירוח עבור קבוצות ומשפחות גדולות. אתם מוזמנים לפרגן לעצמכם פסק זמן מקצב החיים ומלחצי היום יום ולהנות מנינוחות, שלווה ורגעים קסומים של "יחד". אין כמו חופשה בכפר לשיחה טובה, ארוחה משותפת ומקרבת לבבות או טיול רגלי בשדה הפתוח.

ניתן לשכור במושב אופניים או באגי ולדווש במרחבי השבילים והשדות. בקיץ ישנם גם פינות חי מאולתרות ומזדמנות ואולי תמצאו גם אתר לרכיבה על חמור או לסיבוב קצר בעגלה רתומה לסוס.

כאמור בתחומי המושב אין הרבה אפשרויות תעסוקה אטרקטיביות לילדים. אולי אתם מוכנים לשבת מול השדות משעות הבוקר המוקדמות ועד השקיעה היפיפייה, אבל הילדים רוצים שעשוע עבורם. במרחק של רבע שעה נסיעה הם יגלו גן עדן לילדים. פארק כרמי גת משתרע על משטחי ענק. ובהם מתקני משחק חדשניים ומגוונים המתאימים ממש לכל גיל. בין מקטעי המתקנים מחברת טיילת נאה ושבילי אופניים. מומלץ להביא אתכם אופניים קורקינט גלגליות ורכבי משחק לקטנטנים. ההנאה מובטחת. בחופשת קיץ בקוממיות ניתן ליהנות מחופי הים באשדוד או באשקלון במרחק סביר של כחצי שעת נסיעה.

אם תרצו להכיר את החי והצומח האופייניים לאזור ולהסתובב במקומות בהם התרחשו אירועים היסטוריים, תוכלו כמובן לצאת לטייל. זה גם יעשיר וירחיב את הידע שלכם. סמוך למושב שוכן יער קק"ל הנקרא על שם המושב "יער קוממיות", ביער מתפתל "שביל הכפר". מומלץ לטייל בו, זהו מסלול קל ונוח לכל המשפחה. בשביל תפגשו פריחה מרהיבה ומשתנה על פי עונות השנה, מספר שרידי מבנים עתיקים בהם באר מים, מחצבות ומערות חצובות בסלע והרבה שקט אויר ונוף.

קרוב מאוד לקוממיות, מוקפת ומוסתרת בעצי אקליפטוס גבוהים שוכנת שלולית החורף שפיר. בריכת שפיר היא פינה נהדרת לשעת איכות עם המשפחה ואטרקציה של ממש לחובבי טבע. השלולית מתמלאת במים עם הגשמים הראשונים ונותרת מלאה עד אמצע הקיץ. מעל השלולית עוברים גשרוני עץ המאפשרים לצפות על המים ובעלי החיים ששוחים ומשתכשכים בהם להנאתם. יש גם מסתור צפרות למי שמתעניין דווקא בבעלי הכנף. במקום ישנם כמה מתקני משחקים ושולחנות פיקניק. אתר נהדר למנגל. שימו לב לנפנף רק באזור הייעודי לכך.

עוד הצעה לטיול שמציע שפע של אפשרויות הוא פארק בריטניה. בפארק בריטניה מגוון מסלולים. אתם מוזמנים לבחור ביניהם בהתאם לתחומי העניין שלכם, מידת הכושר הגופני שלכם ורוח ההרפתקנות המנשבת בכם. ניתן לבקר בתל עזקה בו תהנו מנוף מרהיב ותצפית על זירת הקרב בין דוד וגוליית בימים בהם שלטו הפלישתים בחבל ארץ זה. אפשר לטייל בשביל הבארות ובורות המים שבו מלבד בורות ובארות עתיקי יומין נגלה בין העצים גם גיתות עתיקות, מערה קטנה ושרידי מבנים שונים. מולם נוכל להפעיל את כוח דמיוננו ולנחש למה הם שמשו בעבר…

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך