כוכב הנופש

חדשות

חוף הים

דיון בהקמת מרינות נוספות בישראל

מרבה נכסים מרבה דאגה: דיון בהקמת מרינות נוספות בישראל. ועדת המשנה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה תדון בשבוע הבא בהקמת 6 מרינות חדשות לפי התכנון, בנהריה, שדה דב ונמל תל אביב תוקם מרינה ל-500 יאכטות, בחיפה, בחדרה ובנתניה ל-700, ובבת ים לעוד 250 יאכטות. בחברה להגנת הטבע מתנגדים למהלך בתוקף.

ביום שלישי הקרוב, תקיים ועדת המשנה של המועצה הארצית לתכנון ובנייה דיון בתוכנית להקמת שש מרינות (מעגנות) חדשות, לכ-3,500 יאכטות. זאת בנוסף להרחבה של מרינות קיימות. על פי התכנון, בנהריה תוקם מרינה ל-500 יאכטות, בבת גלים שבחיפה ל-700 יאכטות, בחדרה ל-700 יאכטות, בנתניה ל-700 יאכטות, בשדה דב בתל אביב ל-500 יאכטות, בנמל תל אביב ל-700 יאכטות ובבת ים לעוד 250 יאכטות.

הדיון בהקמת המרינות הוא מהלך נוסף באישורה של תוכנית מתאר ארצית למעגנות בים התיכון. כבר בהתחלה הבהירו המתכננים כי בישראל יש כ-2,570 מקומות עגינה בפועל, ושהצורך במקומות עגינה ילך ויגדל עם הצטופפות האוכלוסין. לדבריהם, התחזית היא שבעוד עשרים שנה יהיה צורך בכ-13,250 מקומות עגינה.

עורכי התוכנית מדגישים כי יש למעגנות ערך מוסף לכלכלת הערים הנמצאות בעורפן, הן כחלק ממיתוג הערים הנמצאות בעורפן והן כמקור להכנסות שוטפות. היבט משמעותי אחר הוא שמעגנה היא גם מרכז חינוך ימי.

דרור בוימל, מנהל תחום התכנון בחברה להגנת הטבע: "שטחי החוף בישראל הם ממילא מצומצמים והלחץ עליהם רק הולך ועולה, לאורך השנים, ולכן – אין מקום להפקיע חופים ציבוריים נוספים ולהקים מרינות חדשות וגדולות, כמו אלו שהוקמו בעבר, עבור מעטים. המרינות החדשות, אם יוקמו, צפויות לקום על חשבון חופים פתוחים, השייכים לציבור.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פאר החורשות בתל אביב נפתח מחדש, תכנון הפארק כלל הליך שיתוף ציבור עם הקהילות
שביל הקיסר בהרי ירושלים, שחצה את כביש 375, הפך מסוכן עם עלייה בנפח התנועה
פארק החורשות בתל אביב-יפו, עבר שדרוגים משמעותיים שמטרתם להפוך את הביקור במקום לחוויה עוד
עיריית עפולה מקדמת בימים אלה באמצעות החברה הכלכלית פרויקט חדשני נוסף – פארק חבלים
מהפיכת הפארקים וגני המשחקים ממשיכה באילת והפעם עם פארק חדש בלב שכונת השחמון. אחרי
טיול ליד הבית: בריכת חורף ופארק חדש נפתח בשבוע שעבר בעיר חולון. עיריית חולון
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך