כוכב הנופש

הקניון האדום: לטייל בפלאי התבל

הקניון האדום: להתרשם ולטייל בפלאי התבל. למרות שחודש אלול ורבים נמצאים בבתי המדרש, הטיול לפעמים יכול להיות חיזוק בעבודת ה' לאנשים מסוימים. | הקניון האדום הוא מקום מיוחד  המראה לנו את אפסותנו בעולם ואת פלאי התבל. | ואוו.

 

כִּי הִנֵּה כָּאֶבֶן בְּיַד הַמְסַתֵּת \\ בִּרְצוֹתוֹ אוֹחֵז וּבִרְצוֹתוֹ מְכַתֵּת \\ כֵּן אֲנַחְנוּ בְיָדְךָ מְחַיֶּה וּמְמוֹתֵת \\ לַבְּרִית הַבֵּט וְאַל תֵּפֶן לַיֵּצֶר.

 

במרחק לא רב מהעיר אילת, תמצאו את אחד המסלולים המהנים ביותר באזור. טיול במסלול מעגלי בתוך קניון פסטורלי, עם אבן חול נובית בצבע אדום שכמו מפוסלת כיצירת פאר שקשה לא להתפעל ממנה. במסלול תפגשו גם סולמות ומעקה שיסייעו לכם לרדת קטעים גבוהים בקלות ובבטחה.

 

ואכן, הקניון האדום הוא נקיק צר ויפהפה העובר בערוצו של נחל שני שבהרי אילת. בנקיק המדהים שמורכב ממספר מפלים קטנים שמטפסים עליהם באמצעות יתדות הקבועות בסלע. הנחל חותר את הקניון שבנוי אבן חול קוורץ אדמדמה ומכאן כינויו.

 

נצא מהעיר הדרומית אילת דרך כביש מעלה אילת (12). נחלוף על פני הר יואש ומעבר נטפים ונמשיך צפונה במקביל לגבול עם מצרים עד לפנייה ימינה לדרך עפר המסומנת באדום ומשולטת באופן טוב, ואף עבירה לכל רכב.

 

רובו הגדול של המסלול הוא בתוך ערוץ הנחל המוצל ובכל זאת מומלץ לקחת אתכם בקבוק מים וכובע. המסלול מתאים למשפחות ולא מצריך ציוד מיוחד. יש גם תחנת אוטובוס על הכביש הראשי בפנייה לדרך העפר, אך חשוב לבדוק את זמני האוטובוס ותדירותו לפני שיוצאים לדרך.

 

ממקום חניית הרכבים, תמצאו סימון שבילים ירוק וסימון שבילים שחור המובילים אל המסלול המיוחד: הסימון הירוק, מוביל את המטיילים אל תוך ערוץ הנחל; קטע מסלול קצר, מהנה ויפה תכך נתאר כיצד בסופו אנחנו נגיע כמו בשפך מיוחד, אל הערוץ הגדול יותר הנקרא נחל שני.

 

סימון השבילים השחור, מוביל לשביל שמטפס מעלה וצופה אל אותו ערוץ הנחל. אחרי העלייה מגיעה ירידה חזקה ותלולה, היערכו אליה ותרדו אותה בזהירות. בסיום הירידה תתחברו אל אותו ערוץ גדול של נחל שני. שם נפגוש סלע גדול ויפהפה, שנראה כאילו בקע מהאדמה ופרץ החוצה. אפשר לטפס על האבן לצילומים, ועצירה קלה.

 

נמשיך ללכת אחרי סימון השבילים הירוק, ונכנס אל הקניון האדום. הנחל נהיה צר יותר ומגלה לנו את עוצמתם של פלאי הבריאה במלוא הדרם. מה רבו מעשיך ה'. מומלץ לעצור, לצלם, להתבונן על קירות האבן המיוחדים. בדרך תגיעו למעבר  באמצעות סולמות מיוחדים וגלישה מיוחדת בירידה הקלה והקסומה.

 

בסיום ערוץ הנחל הצר נגיע שוב לנחל רחב ופתוח, שם נפנה ימינה, עם סימון השבילים השחור לשביל שמטפס ועולה מעל לערוץ הקניון. בשביל זה תוכלו לעצור ולראות את המטיילים בנחל. במהלך הטיפוס תיפגשו מעקה בטיחות בו תוכלו לאחוז. בסיום הטיפוס תחזרו שוב לנחל שני ומשם חזרה למכוניות באותה הדרך בה הגעתם.

 

מה שהופך את צבע הסלעים לאדום בוהק כפי שניתן לראות בקניון, שממש בעיני נחשב לאחד מפלאי תבל, נוצר באמצעות אבן חול קשה שהיא תוצר של התלכדות גרגרי קוורץ תחמוצות של ברזל ומינרלים נוספים לצד החום הכבד של המדבר גרמו הלכה למעשה לצבע האדום אותו אנחנו רואים כיום.

 

הזמן המומלץ ביותר לטיול בנקיק האדום הוא דווקא אחרי שיטפונות. אז אפשר למצוא במקום גבי מים קטנים, בריכות צלולות ומרהיבות במיוחד בצל הסלע האדום והלח. מחזה מדהים, בעיקר בנופי המדבר הצחיח.

 

 

 

  • עונות מומלצות: לטיול: סתיו, חורף ואביב.
  • בימי הקיץ מומלץ לבוא בשעות הבוקר או אחר הצהרים.

 

  • חובה להתעדכן בחורף האם צפויים שיטפונות
  • בואו עם הרבה מים
  • מתאים לכל המשפחה
  • מסלול נוח כשעתיים הליכה
  • אפשרי לבוא באמצעות אוטובוס

 

קרא עוד המלצות לטיולים.

לכל הכתבות והסיורים של מוישלה כנסו.

מוישלה

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך