כוכב הנופש

טיולים באזור בית שאן

אם אתם רוצים לשלב במרחק נסיעה קצר נופים מדהימים, שפע של מים, צמחיה עשירה ואף היסטוריה הגעתם למקום הנכון. עמק בית שאן עם הר הגלבוע הסמוך מחביאים שפע מקומות טיול ואטרקציות לכל גיל וסגנון, כוכב הנופש בהחלט ממליץ על טיולים באזור בית שאן.

עמק המעיינות הייחודיות לטייל באזור בית שאן

את הטיול באזור בית שאן אי אפשר שלא להתחיל בעמק המעיינות. האזור זכה לכינוי עמק המעיינות על שם המעיינות הרבים המפכים בו. העמק עשיר בברכות, נחלים ומפלונים שיצננו אתכם בקיץ החם. טיול בעמק פורש בפניכם מגוון אפשרויות טיול ברמות שונות, כולן מרעננות רטובות ומהנות.

נחל קיבוצים זהו אחד המסלולים האטרקטיביים ביותר בעמק. לאורך המסלול תלכו במים עמוקים, לעיתים אף יותר מגובה אדם. כדאי להביא מצופים או גלגלי ים וכמובן להשגיח היטב על הילדים. ניתן להתחיל את המסלול מאחורי תחנת השאיבה של מקורות, אז תהנו מהליכה ארוכה במים העמוקים, או לנסוע ישירות לחניון ברכת נחל קיבוצים, שם ישנה ברכה גדולה ומסודרת יותר. אטרקציה מרכזית בברכה עבור הילדים היא גלישה בצינורות הבטון המזרימים את המים לברכה, פארק מים מושלם.

ממש באזור נחל קיבוצים נמצא גם עין מודע, ברכה עמוקה צלולה וגדולה מאוד. על מנת להגיע לברכה יש לחנות בחניון פארק המעיינות ומשם לצעוד לכיוון עין מודע. בחניון ניתן לשכור אופניים או רכב חשמלי שייקח אתכם עד המים מבלי לאמץ את הרגליים. הברכה הנהדרת מוקפת בעצי דקל ואקליפטוס שביניהם ספסלי פיקניק ואף עמדות למנגל.

עוד מסלול מים קצת שונה תפגשו בלב חורשת עצי אקליפטוס עצומים, שם שוכנת ברכת מים ובמרכזה מבנה בטון שישמש בעבר כמבנה שאיבה. עין יזרעאל היא ברכת מים רדודה וגדולה. המים לא תמיד מתאימים לשכשוך, לעיתים הם יהיו בוציים או ירקרקים, אך המקום שליו ומקסים גם ללא כניסה למים. סביב הברכה שפע שולחנות פיקניק בצל העצים. אם אתם מעוניינים, ניתן ללכת מתל יזרעאל לעין יזרעאל. מסלול נעים בין שדות וחורשות שייקח לכם כשעה בהליכה מתונה. מהתל נשקפים נופיו היפים של רכס הגלבוע ועמק חרוד.

אם אתם חובבי פרטיות, נסו את עין צמד. זהו מעיין קטן ופחות ידוע, הגישה אליו פחות נוחה ואולי אולי תמצאו אותו פחות מלא. מימיו של מעיין עין צמד נאספים בצינור ומוזרמים לברכה יפה נקייה ורדודה. סמוך לברכה עצי אקליפטוס שבצילם תוכלו לנוח ולאכול.

המים ממשיכים וזורמים לנחל אבוקה. ניתן להמשיך לטייל בשביל מסומן בסימון כתום דרכו תגיעו לעין אבוקה. עין אבוקה הוא נחל גדול מאוד בעל מים עמוקים מאוד-כשני מטרים! כל המשפחה תהנה לטבול באגם הענק והיפיפה המוקף צמחיית מים עשירה. ניתן להגיע ישירות לנחל אבוקה מבלי לבקר קודם בעין צמד.

הגלבוע ההר שמתפרש מעל בית שאן

מעל בית שאן מתנשא הר הגלבוע. ההר מורכב מרכס של פסגות המתנשאות מעל אזור העמקים. ניתן לסייר בגלבוע ברכב ב"דרך נוף גלבוע" ולעצור מדי פעם ליד התצפיות המדהימות המשובצות בו. אם אתם רוצים להכיר את הגלבוע ברגליים ולא דרך הגלגלים נמליץ לכם על נחל יצפור.

המסלול עובר בערוצו של היבש של נחל יצפור דרך מדרונות המפלים בהם זורמים מים רק לאחר הגשם. מעט מאתגר לרדת את המפלים ויש להיעזר לשם כך בדרגיות הקבועות בסלע. במהלך המסלול נהנה מהנוף שנגלה ומסתתר לסירוגין ומערוצו של הנחל היוצר מתלול מרהיב ומיוחד.

אתר נוסף שתוכלו לבקר בו בגלבוע הוא טורבינות הרוח המותקנות ב"חוות הרוח" שבגלבוע על מנת ליצר אנרגיה ירוקה. במקום מרכז מבקרים ומתקיימים בו סיורים שונים.

עצירה קטנה ומומלצת באזור היא גשר הקנטרה. גשר קשתות מרשים המתנשא מעל למימיו של נחל חרוד. על הגשר עוברת אמת מים ועל ידה גשר בטון צר להולכי רגל. על יד הגשר והמים המפכפכים הותקנו שולחנות פיקניק בצל עצי החורשה. רק שימו לב שהמים מזוהמים ואין לרחוץ בהם. זו היא נקודה מושלמת לעצירה לאתנחתא מנוחה וארוחה.

פארק בית שאן – פארק האקליפטוס

בתוך העיר בית שאן תוכלו לבקר בפארק האקליפטוס הפארק העירוני. בפארק תמצאו מתקני משחקים חדישים, מתקני טיפוס וחבלים,  שבילי הליכה, שבילי אופניים, מדשאות ענקיות ופינות ישיבה. האטרקציה המרכזית בפארק היא מערכת מזרקות, המוארות בלילה באורות צבעוניים מתחלפים. מופע האורות והמים מלווה במוזיקה ומרהיב ביופיו.

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך