כוכב הנופש

טיולים באזור חיפה

גובה: 98 + מטר

מספר תושבים: 291,000

נופיה המיוחדים של חיפה מציעים לנו כמטיילים חוויה מדהימה המשלבת בין יערות הכרמל הירוקים, המשתפלים אל תוך מי המפרץ הכחולים. פני השטח הייחודיים בחיפה מזמנים עולם שלם של אוצרות טבע. בנוסף חיפה האורבנית מציעה לנו שפע פארקים, מוזאונים ונקודות עניין המשלבות נוף עם נגישות עירונית. עולם שלם של טיולים באזור חיפה.

פארקים

פארק הכט הוא אחד האתרים שלא ניתן לדלג עליהם אם אתם מתכננים טיול בחיפה. הפארק משלב מתקני משחק חדשניים ואטרקטיביים עם טיילת פסטורלית ממש על חוף הים. פסי הרכבת מוסיפים ציוריות לתמונה המרהיבה. בטיולכם בפארק האזינו לגלים המתנפצים על חופי הכורכר ונשמו עמוק את ריח הים. בקצה הפארק שירותים מתוחזקים וחניה בשפע.

בנוסף מעגן הדייג הוא פארק גדול ויפייפה שהוקם על שטח של כמה עשרות דונם בשפך נחל הקישון. הפארק כולל שלוש גבעות פורחות ומטופחות הצופות לנחל רחב הידיים. בעונת הנדידה ניתן לצפות במאות עופות מים, ביניהם: הקורמורן הגדול, אגמיות, אנפות המגיעים למורד הנחל העשיר בדגים. במקום שטחי הצללה, פינות ישיבה ופרגולות יפהפיות. בקיץ פועלת כאן גם מזרקה אטרקטיבית. ניתן לשלב את הטיול בפארק בשיט היוצא מהמעגן הקרוב אל הים הפתוח .

פארק הגשר התלוי בנשר שוכן במורדותיו של הכרמל. בין היערות הצפופים זורם נחל קטיע (נחל אכזב) כשמעליו מתוחים שני גשרים תלויים באורך של כ-70 מטר. הגשרים עוברים מעל הואדי בו זורם הנחל בימות הגשמים. הנוף מרהיב והגשרים מהווים אטרקציה נהדרת. בנוסף יש במקום חניה מסודרת, ולחנות פיקניק ומתקני שעשועים לילדים.

גן האם הוא פינה ירוקה בלב חיפה בה ניתן לתפוס מעט שקט ושלווה בעיר הסואנת. בגן משטחי דשא רחבים, מתקני משחק ושולחנות פיקניק. מתוך הגן גישה למסלול טיול בנחל לוטם. ניתן לרדת לאפיקו של הנחל באמצעות מדרגות בשביל מסומן כחול.

מערת אליהו מסלול הצופה לחופיה המרהיבים של חיפה מרום ההר. השביל מתחיל במתחם סטלה מאריס ויורד בשביל נוח, אם כי לא מתאים לעגלות. ירידה נינוחה תארך לנו בין שעה לשעה וחצי, כשבסיומה נגיע למערת אליהו, שם על פי המסורת התחבא אליהו הנביא מרודפיו., לאחר שהתעמת עם נביאי הבעל בהר הכרמל.

לנסוע בחיפה

בחיפה, אפילו התחבורה הציבורית יכולה להיות האטרקציה של הטיול. גולת הכותרת שהילדים לא ישכחו! הרכבלית היא הרכבל הארוך בישראל ורכבל תחבורה ציבורית הראשון בישראל להסעת המונים. הרכבלית מאפשרת לנו חוויה יוצאת דופן במחיר נסיעה בודדת בתחבורה ציבורית.  בקרוניות חלונות גדולים המאפשרים תצפית של 360 מעלות על הנוף המרהיב. הרכבלית מחברת בין שלוש תחנות- מרכזית לב המפרץ, הטכניון והאוניברסיטה.  למטיילים בחיפה מומלץ לרדת בתחנת האוניברסיטה. התחנה סמוכה לפארק הכרמל, מוזיאון הכט, חי-בר כרמל ו"שווייצריה הקטנה".

אטרקציה תחבורתית נוספת בחיפה היא הכרמלית. הרכבת התחתית היחידה בישראל. לכרמלית שש תחנות והיא נעה במנהרה חצובה בסלע באורך של כ-2 ק"מ. ניתן לשלב את הנסיעה בכרמלית עם ביקור בגן האם או בגן החיות הסמוך לו.

לטייל בחיפה

הר הכרמל מציע שפע מסלולי טיול, מערות מסתוריות, נחלים קטנים, צנירים עצומים וריח אורנים בשום ומשכר. אם ננסה לדוגמה את נחל כלח, נגלה נחל מקסים בכרמל. במסלול נעזר ביתדות לירידת המפלים היבשים ונהנה מהליכה במסלול מוצל ברובו, פורח בפריחה מתחלפת על פי עונות השנה ומרהיב עין ולב. לא לחינם זכה המסלול לכינוי "שוויצריה הקטנה".

ניתן לשלב את מסלול נחל כלח בביקור בעיינות קדם. עין קדם הוא מעיין הנובע מזוג נקבות בערוץ נחל נדר. הנקבה הימנית קצרה ובסופה בריכה רדודה ויפה. הנקבה השמאלית ארוכה ועמוקה יותר. כדי לבקר בנקבות תצטרכו להצטייד בפנס ובסנדלים או כפכפים להליכה במים בתוך הנקבה.

זו טעימה קטנה מהשפע שמציע הכרמל למבקריו. נמשיך ונטייל בו יחד בהזדמנות בעוד טיולים באזור חיפה, … בינתיים אל תשכחו לספר לילדים את סיפור מעמד אליהו בהר הכרמל ולצעוק איתם יחד בקול מהדהד על מדרונות ההר את קריאתו של אליהו הנביא לעם ישראל "ה' הוא האלוקים!".

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך