כוכב הנופש

טיולים באזור כרמיאל

גובה: 270 + מטר

שנת ייסוד: 1964

מספר תושבים: 47,424

מכירים את תכנוני החופשה, כשאבא רוצה קרוב למירון, אמא רוצה נגישות גבוהה לתחבורה ציבורית והילדים רוצים טיולים ואטרקציות? תוהים האם להרחיק לנפוש בגליל העליון או להישאר בקרבת המרכז בגליל התחתון? אין צורך להתחבט ולהתפשר! בצפון הירוק והפורח, בין הגליל התחתון להריו הנישאים של הגליל העליון שוכנת העיר כרמיאל. אם אתם חושבים על טיול באזור כרמיאל הבחירה שלכם מעולה.

נופש בכרמיאל משלב טבע ומסלולי טיול יחד עם נוחות עירונית. בכרמיאל תהנו מנגישות של מרכזי קניות גדולים, מסעדות ומרחבים עירוניים מפותחים ומטופחים. יחד עם אווירת שלווה מיוחדת. שמשרה הנוף הגלילי שנשקף ממש מכל פינה בעיר.  תוכלו לבחור מתוך הצע רחב של צימרים ווילות נופש מושקעות שישרו עליכם שלווה נינוחה ותחושת ניתוק וחופש.

 

העיר כרמיאל נבנתה בעמק בית הכרם, על שמו היא נקראת, כדי ליצור רצף התיישבות יהודי על כביש צפת-עכו. תחילה כרמיאל הייתה עיירת פיתוח קטנה, במשך השנים היא הלכה גדלה והתפתחה עד שהפכה לעיר. בעיר כרמיאל אוכלוסייה מגוונת ויש בה מספר קהילות חרדיות ומגוון בתי כנסת פעילים. דרך נוחה מהירה חווייתית ומומלצת להגיע לכרמיאל היא ברכבת ישראל. מלבד הרכבת קיימים קווי אוטובוס כמעט מכל ריכוז חרדי ברחבי הארץ.

פארקים בכרמיאל

בחופשתכם בכרמיאל אל תדלגו על ביקור בפארק המחצבה בעיר. הפארק נקרא גם פארק הגליל. תוכלו לראות את שרידי המחצבה על שמה נקרא הפארק. על השרידים הוקמו מפלי מים מלאכותיים הצונחים לברכה יפה, ושולבו בה שבילים וגשרונים. בפארק יש גם אמפיתיאטרון קטן ומתקני משחק לילדים, שפע של פינות ישיבה, מדשאות וגם נקודת תצפית יפה.

פארק מיוחד מדהים וייחודי הוא פארק המשפחה בכרמיאל. בפארק שפע ומגוון יוצא דופן של מתקני משחק ייחודיים המתאימים ממש לכל הגילאים. הקטנטנים ייהנו ממתחמי משחק המיועדים להם, לגדולים מתקני טיפוס וחבלים ומבוך צמחיה מאתגר ולבוגרים מתקני כושר ואפילו משטח שח-מט ענק. ו…לא שכחנו מזרקות מים להתרעננות בימי הקיץ. מומלץ בחום! מתקני המשחק בפארק מוקפים במדשאות מטופחות ופינות ישיבה ומנוחה מוצלות. לפארק יש שעות פתיחה ומומלץ לברר אותן קודם ההגעה. הפארק נותן בעצם מהנה לכל בני המשפחה שיוצאים לטיול באזור כרמיאל.

עוד אתר מומלץ למשפחות עם ילדים  הוא פינת החי של כרמיאל. בפינת החי המטופחת השוכנת בתוך חורשה קסומה יש מגוון רחב של בעלי חיים כמו תוכים צבים ארנבים כבשים ועוד.

בתוך כרמיאל ובסמיכות אליה מגוון אטרקציות ומסלולי טיול מהם תוכלו להנות בזמן החופשה.

נחלים וטיולים באזור כרמיאל

נחל צלמון הוא מסלול משפחות קליל ומהנה. בנחל זורמים מים כל השנה ותהנו בו מברכות שכשוך, מפלונים קטנים וצל מצמחיית מים עשירה. בתחילת המסלול תוכלו לראות טחנת קמח ישנה שניצלה את זרימת המים בנחל צלמון לטחינת חיטה בקלות. בהמשך המסלול תגלו שרידי טחנות קמח נוספות, מערה מסתורית וחורבה עתיקה מימי בית שני.

מכרמיאל ניתן לצאת לסיור בכפר פקיעין. בפקיעין על פי המסורת נמצאת המערה בה התחבאו רשב"י ואלעזר בנו מפני הרומאים. בפתח המערה צומח עץ חרוב גדול המתאים למסופר אודות החרובים מהם ניזונו רשב"י ובנו. במורד הרחוב נגיע לכיכר המעיין בו מגודרת נביעת המים הזורמת במקום עד ימינו. בנוסף יש בפקיעין בית כנסת יהודי עתיק המיוחס על פי המסורת לר' יהושע בן חנניה, מגג בית הכנסת יש תצפית יפה על האזור. בית משפחת זינאתי מהווה אף הוא מוקד משיכה לתיירים המבקשים לראות את בני המשפחה היהודית המתגוררת במקום מזה דורות.

מכרמיאל אפשר להגיע בקלות ללונה הפארק הפופולרי בעיירה הדרוזית ירכא. הלונה פארק התפרסם במחיריו השווים לכל נפש ומושך משפחות חרדיות מכל רחבי הארץ.

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך