כוכב הנופש

טיולים באזור נתניה

גובה: 28 + מטר

שנת ייסוד: 1929

מספר תושבים: 235,000

נתניה היא עיר נופש פופולרית ומבוקשת, בימי הקיץ אם לא תזמינו חופשה די זמן מראש לא תוכלו למצוא מקום פנוי לנפוש בו. איך הייתם מסבירים את הביקוש הגבוה לנופש בנתניה? זו אכן עיר חוף מטופחת הממוקמת על רצועת החוף מהיפות בישראל. אנ"ש נהנים בה מחוף ים נפרד מתוחזק נוח ונקי, מלון בכשרות מהודרת או לחילופין מגוון בתי נופש להשכרה בגדלים שונים ובמחירים מגוונים. טיולים באזור נתניה הם גם רבים ומגוונים, בנתניה תמצאו פארקים מטופחים וטיילות מוריקות לאורך החוף. מסביב לנתניה מרחבים של טבע ומסלולי טיול יפיפיים. בואו לפצח את הסוד ולשתף אותנו מה הופך את נתניה לאחת מערי הנופש המבוקשות עבור הציבור החרדי.

מעיינות ומקורות מים לטיול באזור נתניה

בלב העיר נתניה נמצאת ברכת חורף גדולה, המשמשת בית גידול למגוון יצורים וכן לצמחיית מים עשירה. הברכה מושכת אליה מדי חורף מגוון עופות. סביב הברכה הוקם פארק ובו מתקני משחק אטרקטיביים מעץ, מתקני כושר, שולחנות פיקניק ומשטחי דשא. מאזור מתקני המשחק ממשיכים בשביל ממנו מגיעים אל הברכה. תוכלו לצפות בברכה או להקיף אותה בשביל הסובב אותה.

אחרי הביקור בברכה מומלץ לבקר בשמורת האירוסים הנמצאת ממש מעבר לכביש. בין הפארק לשמורת האירוסים מחבר גשר מעניין הנקרא "גשר השמורות". שמורת האירוסים היא שמורה בה צומח אירוס הארגמן, פרח נדיר שצומח  כאן במקבצים גדולים יחד עם עוד שלל פרחים עונתיים. בשמורה תוכלו לטייל בשבילים החוליים המגודרים בחבלים, להתגלגל בדיונת החול הגדולה ולהנות מנופי החוף המגוונים. תוכלו לבחור במסלול טבעתי קצר או להמשיך ולטייל בשביל עד לחוף פולג.

נחל פולג זורם בסמיכות לעיר נתניה. בנחל פולג תמצאו שילוב מעניין בין הנחל לים. כך תוכלו למצוא במקום צבי יבשה וגם צבי ים. צמחיית נחלים וגם צמחיית חופים אופיינית. השביל העובר לאורך הנחל הוא חלק משביל ישראל. ניתן להגיע איתו לשמורת שער פולג בה תפגשו מבני כורכר עתיקים ויפים, מערות חצובות בכורכר ואת אגם יקום. לצידו של האגם(המלא בחודשי החורף)  מקום נהדר לישיבה רגועה או לפיקניק מהנה.

אגמון חפר הפתעת המרכז

כשתגיעו לכאן לא תאמינו שאתם נמצאים במרכז הארץ. זו פנינת חמד קסומה שתגרום לכם להרגיש שהצפנתם לאגמון החולה. אכן סיפורו של אגמון חפר דומה לסיפורה של שמורת החולה. גם כאן היו בקום המדינה ביצות רחבות ידיים שהיוו בית גידול לבעלי חיים מגוונים ותחנת עצירה לציפורים במהלך נדודיהן. בהקמת המדינה הביצות יובשו לטובת הקמת ברכות דגים. עם השנים נעזבו ברכות הדגים והמקום ננטש והוזנח. בשנים האחרונות שוקם האגם,  וקמו סביבו שבילי הליכה נוחים ודקי עץ עליהם ניתן להתקדם לכיוון המים ולצפות בבעלי החיים הרוחשים בהם. מומלץ במיוחד להגיע בעונת הנדידה, אז תוכלו לפגוש שקנאים, אגמיות שחפים ועוד מגוון עופות מים וגדה.

ממש באזור זורם לו נחל אלכסנדר. בכפר ויתקין הסמוך תמצאו את גשר הצבים הנמתח מעל לנחל אלכסנדר ומציע תצפית מצויינת על הצב הרך- החי בהמוניו במי הנחל. ניתן לראות את הצבים שוחים במים או עולים להשתזף על הסלעים לצידי הנחל. נוסף על הצבים תוכלו לראות במים גם שפע שפמנונים. לצד הגשר הוקם פארק נחמד הכולל שבילים, משטחי דשא וספסלי פיקניק. במקום מגדל תצפית מעץ הצופה לישובים הסמוכים וכמה מתקני משחק מעץ. בפארק הקטן מוצבים שירותים כימיים. מגשר הצבים ניתן לצאת לטייל סביב נחל אלכסנדר ב"שביל הנחל" או לחילופין לצעוד בשביל חולי המוביל לגן הלאומי נחל אלכסנדר.

טיולי שופינג באזור נתניה

אם אתם רוצים לשלב מסע קניות חוויתי ומהנה במהלך החופשה, כדאי שתכירו כמה אפשרויות. בנתניה יש שוק פעיל, ניתן לבקר בו אם אתם מחובבי הז'אנר. בנוסף בפרברי נתניה משרעת חנות הכל בו הסקנדינבית הפופולרית איקאה. אם אתם צריכים כלים או ריהוט לבית או פשוט מתחשק לכם לראות חדרים מעוצבים וחפצים יפים מומלץ לקפוץ לסיבוב שופינג ולהצטייד. טיולים באזור נתניה הינם רבים ומגוונים נשמח לקבל משוב ממכם האם נהניתם מהטיולים שרשומים בכתבה.

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך