כוכב הנופש

טיולים באזור עפולה

גובה: 144 מטר

שנת ייסוד: 1925

מספר תושבים: 62,000

הסיור שלנו הפעם לוקח אותנו לבחור טיולים באזור עפולה. עפולה מכונה "בירת העמק", העיר המרכזית השוכנת בליבו של עמק יזרעאל. העמק הפורה וההרים שסביבו הופכים את עפולה לפנינה תיירותית שופעת קסם. בטיולינו בעפולה נפגוש הרים מרשימים, נחלים מפכים ותצפיות מרהיבות על נופיו היפים של עמק יזרעאל.

פארקים וטיולים באזור עפולה

פארק חי העמק, הוא פארק מושקע ויוצא דופן המתאים לבילוי משפחתי משותף ומספק הנאה לכל גיל. בפארק תמצאו שבילי הליכה, מסלולי אופניים ומתקני כושר מפוזרים לאורך השבילים. בפארק מתקנים אתגריים כמו קיר טיפוס ופארק חבלים ואפילו מתחם נינג'ה חדשני. עבור הקטנטנים גולת הכותרת של הפארק היא פינת חי יפה וחינמית ובה גם אפשרות ליטוף. בפארק מתחם מזרקות בהן תוכלו להירטב ולהתרענן וכמובן מדשאות ענק ופינות ישיבה בשפע. יש לבדוק את שעות הפתיחה המעודכנות של הפארק לפני ההגעה.

סמוך לעפולה שוכנת חורשת גדעון, חורשה נפלאה לטיול מהנה המתאים גם לילדים קטנים. בחורשה נפגוש ברכה קטנה ויפה שזכתה לכינוי ברכת גידעונה. הברכה ניזונה ממימיו של נחל חרוד, היא רדודה ומתאימה לילדים קטנים. אם תמשיכו ללכת במורד פלג המים תפגשו גם תחנות קמח עתיקות כשלצידן שילוט הסבר.  בהמשך החורשה יש פארק שעשועים קטן לילדים שסגור כרגע (מועד הפרסום) לרגל שיפוצים.

מעיינות באזור עפולה

יש לא מעט מעיינות שאולי כדאי לכם לשלב בטיול באזור עפולה. אחת המעיינות היא עין גדעון. שימו לב לא להתבלבל בין ברכת גדעונה לעין גדעון!

עין גדעון נמצא מצפון לעפולה על יד כפר גדעון. המעיין הוא באר מים עגולה ועמוקה מאוד עם מים נקיים ומליחים. המעיין נמצא על יד מבנה נטוש בפאתי כפר גדעון.

עפולה היא נקודת יציאה מעולה לטיולים באזור עמק יזרעאל, הר תבור, הר הגלבוע ועמק המעיינות. בעמק המעיינות נוכל לטייל בנחל קיבוצים, נחל נדיב ושופע ללא דמי כניסה. בנחל תהנו ממים קרירים ועמוקים. בתחילת המסלול ישנה תחנת מידע ושירותים וכן אפשרות לשכור רכבי גולף ואופניים. שימו לב, לאורך הנחל המים עמוקים ממש ומחייבים שחיה או שימוש במצופים וגלגלי ים. המסלול מסתיים בברכת בטון גדולה בה ניתן להמשיך לשחות ולהשתעשע במים. על גדות הברכה חורשה ובה מספר שולחנות פיקניק.

צמוד לנחל הקיבוצים שוכנת שמורת עין השלושה – הסחנה. הכניסה בתשלום. בגן מספר ברכות ענקיות צלולות ועמוקות, מפלים עוצמתיים, בנוסף יש שפע של עצים ומדשאות. בגן השלושה מתחם קמפינג מסודר וכן מוזאון "חומה ומגדל" המתאר את אופן הקמת הישובים בישראל בימי שלטון הבריטים.

מסלולים בקרבת עפולה

אם אתם רוצים מסלול מאתגר יותר אך לא ארוך מדי, לכו על עין הסמל-העמק הנעלם. המסלול קווי ומלווה לאורכו בתצפית מדהימה על נופיו היפים של עמק חרוד. לאורך המסלול נפגוש מערה מסתורית, גת עתיקה ומצפורים מיוחדים. ההליכה במסלול כרוכה בירידה במפלים יבשים בעזרת יתדות מתכת הקבועות בסלע. ההליכה מאתגרת אך קצרה ומהנה.

עוד מסלול מעולה הוא נחל תבור המשלב טבילה מרעננת בברכה שמעליה מפל עוצמתי, המפכה כל השנה עם הליכה מהנה בקניון בזלת בעל קירות זקופים, נוף מרהיב עין ומרחיב לב והרבה פריחה עונתית. במסלול מספר אפשרויות טיול ברמות קושי שונות.

ממש על יד נחל תבור ישנה נקודת עצירה נחמדה המלווה באטרקציה חוויתית. קניון הבזלת מנקז את מימי עמק חרוד. המים צונחים ממפלים גבוהים בעלי שיפוע חד במיוחד. מעל הנחל נבנה גשר מתכת שאינו מיועד לסובלים מפחד גבהים…. מהגשר ניתן לצפות במי הנחל הזורמים בעוצמות משתנות על פי העונה. סביב הגשר מספר שבילי טיול קצרים, שולחנות קק"ל ופינות מוצלות.

אם אתם מחפשים גם מקום מיוחד לתפילה,  כדאי לבקר במערת האישה השונמית. המקום ידוע כמסוגל לתפילה להיפקד בזרע של קיימא. הקבר נמצא בכפר הערבי סולם הסמוך לעפולה ונחשב ידידותי למתפללים.

גם אתם בחרתם לטייל באזור עפולה? נשמח לקבל משוב על הכתבה שלנו וההמלצות של טיולים באזור עפולה.

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך