כוכב הנופש

טיולים בטבריה

גובה: -200 מטר

מספר תושבים: 49,999

העיר טבריה הוכתרה זה מכבר לעיר התיירות הרשמית של הציבור החרדי. טבריה משלבת בחן ניגודים ההופכים אותה למקום מושלם עבור כל מי שרוצה להתרענן ולצבור כוח. ישן לצד חדש, תכלת הימה מול שחור הבזלת, קדושה רוחניות והשראה יחד עם שלל אפשרויות מנוחה בילוי ופינוק, כל אלו יוצרים תמהיל ייחודי המושך אליו מטיילים ונופשים מכל הגוונים והסגנונות. אם אתם מתכננים טיול באזור טבריה תוכלו להעשיר את הידע שלכם בכתבה ולתכנן את הטיול הטוב ביותר בטבריה.

אם אתם מחובבי האקסטרים תמצאו שלל אטרקציות לאורך חופי הכינרת שיספקו לכם שפע של "אקשן": שייט אתגרי, קפיצה בפארק מים צף או רחצה בחוף. אם אתם מאלו המתחברים לסיור שליו תוכלו לשבת בטיילת מול גליה הרגועים של הכינרת ולהנות מבריזה נעימה ומאווירה ייחודית.

למיטיבי הלכת וחובבי הז'אנר מהווה טבריה נקודת מוצא לטיולים רגליים באזור. תוכלו לטייל בשמורת הארבל, בה תוכלו לבחור בין ירידה מהמצוק לבין סיור בשרידיו המרשימים של הישוב היהודי העתיק הנמצאים במקום. קל להגיע מטבריה למגוון מסלולי טיול ברמת הגולן בהם שמורת יהודייה על מגוון הנופים והמסלולים שהיא מציעה.

אחרי טיול ארוך מגיע זמן הארוחה. בקשר לנושא הגסטרונומיה בטבריה אין צורך להסתבך. יש בה מגוון רחב של מסעדות כשרות למהדרין וכן מלונות הנמצאים תחת השגחת כשרות מהודרת באופן קבוע למשך כל ימות השנה.

נקודת עניין המושכת תיירים בטבריה הינה חמי טבריה. במעיינות המרפא חמי טבריה נביעה קבועה של מי תהום תרמו-מינרליים הנובעים עוד מימי תום המבול. מעיינות אלו שימשו למרפא במשך דורות. גם כיום מייחסים לרחיצה במעיינות סגולות מרפא שבכוכן להביא הקלה למחלות עור ולסייע לבעיות פרקים ובעיות במערכת העצבים. חשוב לדעת כי בחמי טבריה ישנו מתחם מיוחד המיועד לרחצה נפרדת והוא מאפשר רחצת גברים ונשים בו זמנית במתחמים שונים ומופרדים.

טבריה היא אחת מארבעת הערים הקדושות בארץ ישראל ותוכלו למצוא בה קברי צדיקים המיוחדים ומסוגלים לתפילה. קברו של התנא הקדוש רבי מאיר בעל הנס, בו תמצאו בית כנסת ספרדי ובית כנסת אשכנזי.

מתחם קבר הרמב"ם ועל ידו קברם של ר' יוחנן בן זכאי ותלמידיו וכן קברו של השל"ה הקדוש, בו תוכלו לשאת תפילה המיוחסת לבנים כשרים ויראי שמים.

סמוך ונראה לטבריה, מול נופה המרהיב של הכינרת נקבר רבי עקיבא ועל ידו נמצא גם קבר הרמח"ל. אם תספיקו לפקוד גם את בית הקברות העתיק של טבריה תמצאו שם את קברו של ר' חיים אבולעפיה שחידש את הישוב היהודי בטבריה, ואת חלקת תלמידי הבעש"ט שם נקברו בין השאר ר' מנחם מנדל מויטבסק  ור' אברהם מקאליסק.

אם תרצו להתרחק קצת משאון העיר ולצפות על נופיה, תוכלו להעפיל לכיוון יער שוויץ. שם, כאשר תשאפו את ניחוח הפריחה והחורש תוך התבוננות על הכינרת וצוק הארבל המתנשא מעליה מובטחת לכם שעה של הרפיה הרגעות וחיבור לטבע. אם תרצו לחוות את הנוף ברגליכם תוכלו לרדת בשביל מסומן מרום ההר אל פארק ברניקי השוכן אי שם מתחתיכם. בדרככם תעברו דרך שרידי מבנה ביזנטי ולאורך כל הדרך תהנו מרוח נעימה ומנוף מרהיב. כשתגיעו לכביש תוכלו לעבור אותו בזהירות, לרדת במדרגות אל החוף ולהנות מישיבה על קו המים, לטבול רגליים במים הקרירים לאסוף צדפים ואולי אפילו לנסות את מזלכם בדיג.

יש המזהים במקום זה את מקום המצאה של באר מרים. אותה באר ממנה שתו אבותינו בהיותם במדבר ונמצאת כיום בימה של טבריה. בגמרא, במדרש ובכתביהם של עולי רגל נמצאים סימנים שונים למיקומה של הבאר כיום, וישנם הטוענים כי כאן במקום זה מתקיימים חלק נכבד מהסימנים המצוינים במקורות, על פי עדותו של הר"י צמח, תלמידו של ר' חיים ויטאל לגימה ממי בארה של מרים פתחה לו שערי חכמה. אתם מוזמנים לנסות!

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך