כוכב הנופש

טיולים בצפון רמת הגולן

.

יצאנו לדרך...

מבצר נמרוד השוכן למרגלות החרמון, הוא המבצר הגדול ביותר שנותר בישראל מימי הביניים. הוא בנוי בגובה של כ-760 מטר, מוקף במצוקים תלולים וחולש על אחת הנקודות האסטרטגיות ביותר בדרך שהובילה מעמק החולה והגולן לעבר סוריה. נופי הצפון הנפלאים נשקפים מכל מגדל במבצר והוא מקום שאסור לפספס במהלך טיול בצפון. הגעה: הפנייה למבצר יוצאת 989 בין קריית שמונה לחרמון. כחצי שעת נסיעה מקריית שמונה.

בכניסה לנמרוד, היישוב הגבוה בישראל, יש תצפית נפלאה על כל אזור הגליל העליון. הוא צופה על הר אודם ובריכת רם הנדמית כעין כחולה בלב הירוק, הכפרים הדרוזים בוקעתה ומסעדה, הרי החרמון והגולן, עד כל המרחב שנפרש מטה. בתצפית הצמודה לקלעת נמרוד מקום לפיקניק ותעלות ביצורים עתיקות של הצבא הסורי. הגעה: פונים שמאלה ברמזור בצומת ראש פינה בכביש 90 וממשיכים ישר עד הסוף למגרש החנייה של אתר השחזור בראש פינה, שם יש שילוט למצפה.

פסגת הר געש כבוי הנמצאת בסמוך להר הגעש אביטל ששיך לאותו רכס געשי שנוצר מתזוזת הלוחות הטקטוניים של השבר הסורי אפריקני. גובהו של בנטל הוא 1,164 מטר מעל פני הים ועליו יש תצפית מרהיבה עם עמדות הסברה אלקטרוניות. הגעה: כביש הגישה לקיבוץ מרום גולן שבצפון רמת הגולן (כביש 91, או כביש 950 מצומת אמיר-ווסט). הכביש מטפס מעט דרומית לקיבוץ אל ההר המדהים.

גן אסף שנקרא גם בשם פארק עורבים הינו מקום קסום ומושקע. שבילים מתפתלים המובילים אל שרידי ארמון אמיר ערבי מקומי, בריכה מלאכותית יפה, גשרוני עץ וגן ופסלי בזלת של אמנים מהגולן והגליל. במקום מפוזרים שולחנות נוחים לפיקניק ומקום מסודר וחוקי למנגלים ולאורך רחבי הגן הוקמו מתקנים לילדים, ופינת מנגל נוחה. הגעה: נמצא בסמוך לצומת אמיר-וסט שבצפון רמת הגולן (כביש 959). בכיכר הצומת פונים שמאלה לכיוון צפון ומיד אחר כך ימינה לכיוון מזרחה לחניית פארק עורבים.

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך