כוכב הנופש

טיול באזור באר שבע

.

יצאנו לדרך...

תל באר שבע הוא גן לאומי המקפל בתוכו על פי הטענה את הסיפורים המשמעותיים שבחומש בראשית.. מן התל היפה שהוכר על ידי האו"מ כ"אתר מורשת" עולמי נשקף מראה עוצר נשימה של העיר באר שבע החדשה. הגעה: על כביש באר שבע- צומת שוקת. דרומית לעומר ובסמוך לישוב הבדואי תל שבע. מרוחק כעשר דקות מבאר שבע. • הכניסה לגן בתשלום ומוגבלת בשעות.

אנדרטה המנציחה את פועלה של חטיבת הנגב של הפלמ"ח במלחמת העצמאות. היא ממוקמת בראש גבעת גיר במזרחה של באר שבע, ובה מבני בטון מרשימים, גדולים ומעוצבים מספרים את ההיסטוריה של חטיבת הנגב של הפלמ"ח וצופים על פני נופי המדבר המרשימים. הגעה : מכביש 40 יורדים במחלף חטיבת הנגב ונכנסים לבאר שבע דרך שדרות בן ציון כרמל, אחרי כמה מאות מטרים פונים שמאלה למעלה החטיבה. האנדרטה בולטת לאורך כל הדרך וקיימים שלטים המורים את הדרך אליה. • האתר פתוח בשעות היום בלבד

פארק נחל באר שבע

ערוץ נחל באר שבע מתחיל בבקעת ערד וממשיך לבאר שבע. העירייה בנתה במקום פארק אקולוגי שמשתרע לאורך אלפי דונמים. בפארק מדשאות יפהפיות, חורשות שקטות, שבילי הליכה ורכיבה, אתרים היסטוריים, פינות ישיבה וגשרים מעוצבים, מתחם מגרשים, גן בוטני עם דגש על צמחייה מדברית, ומגוון בעלי חיים. במרכז הטיילת יש מבנה תאורה מרהיב. הגעה: הפארק מתחיל ביציאה הדרומית מבאר שבע (כביש 25). חוצים את הנחל על הגשר הטורקי ופונים ימינה לגן הפעמון והטיילת המרכזית. לבית אשל נוסעים בכביש מס' 25 מהיציאה הדרומית לכיוון דימונה, כשני ק”מ דרומית-מזרחית לעיר. אל המצפה מגיעים מרחוב שלושת המצפים, המסתעף משדרות יגאל אלון (כביש 25), מצפון לאזור התעשייה עמק שרה. הדרך מסומנת בסימון שבילים ירוק.

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך