כוכב הנופש

טיול באזור בית שמש

.

יצאנו לדרך...

בשפלה הנמצאת בין הרי יהודה ומישור החוף עומד בדממה יער המלאכים. היער משתרע על אלפי דונמים מזרחית לקריית גת. היער שניטע על גבעות מתעגלות משווה תחושה מדהימה של יער סבוך יעם תיכוני לסביבה של שיחים מיוחדת המאפיינת את האזור המוריק. הגעה: הכניסה ליער מכביש קרית גת-בית גוברין (כביש 35), כארבעה קילומטרים ממזרח לקרית גת. דרך סלולה יוצאת מהכביש צפונה,חניונים: חניון עמק החרובים בכניסה ליער, חניון כבשן הסיד ע"ש הוכמן, • הכניסה ליער אינה כרוכה בתשלום.

הגן הלאומי בית גוברין מוכר כארץ המערות. בתקופה הקדומה במלחמות ישראל כנגד הממלכה הרומית נכרו בסלע הרך אינספור מערות שנועדו למגוון רחב של שימושים - לצורכי מלחמה ומסתור, לצרכי מגורים ואחסון. כמו ביער המלאכים הסמוך בגן הלאומי תמצאו חורש דליל וצמחייה של שיחים נמוכים המהווים מסתור לבעלי חיים מיוחדים. הגעה: הגן הלאומי נמצא בסמוך לקיבוץ בית גוברין על כביש בית שמש – קריית גת (כביש 35). הכניסה בתשלום, היא מתאפשרת עד לפחות שעה לפני הסגירה.

בין צומת שמשון לצומת נחשון ליד היישובים צרעה ואשתאול המיוחסים למקום מגוריו של שמשון השופט משתרע יער יפהפה. מרכס צרעה שביער נשקף נוף מרהיב של מישור החוף, שפלת והרי יהודה. ביער צמחייה טבעית, אתרים ארכיאולוגיים, פסלים, נקודות תצפית וחניוני מנוחה ופיקניק רבים. שתי דרכי אורך המתאימות לכל רכב חוצות אותו וביניהן דרכי קישור לפינות נידחות.  האתר אטרקטיבי לטיולים לךאלו המחפשים מקומות פנאי בסמוך לירושלים. הגעה: ליער צרעה ניתן להיכנס ברכב פרטי בשתי דרכים: מכביש 44, כשני קילומטרים מצומת שמשון, בקצה הצפוני של דרך הפסלים בסימון ירוק. השני, מכביש 3835 המוליך לקיבוץ צרעה, בקצה הדרומי של דרך הפסלים. גם הוא בסימון ירוק. • הכניסה ליער אינה כרוכה בתשלום.

מסלול עם מעיין יפהפה ליד מושב רמת רזיאל. הסביבה הפסטורלית טובלת בירוק, המים בורקים ונוצצים ושמגיעים שומעים רק את כל פכפוך מי הנביעה שזורמת מתוך מבנה אבן עתיק אל בריכות קרירות ומרעננות. המקום קטן יחסית בהשוואה למעיינות באזור ירושלים אך מושלם למנוחה ולמרגוע. הגעה: יוצאים מאזור הלולים של מושב רמת רזיאל ליד כיסלון הסמוך לבית שמש. כמה מאות מטרים במורד הדרך ללולים, יש מעין מפרץ חנייה קטן ובצידו מחסום - זו הדרך לעין רזיאל. לכו על השביל לאחר המחסום עד להתפצלות , המשיכו בה ישר עוד כמה מאות מטרים עד לבוסתן של עצי גפן ותאנה גדול. תעברו על פניו לאחר כמה עשרות מטרים מסוף שורת העצים פונים שמאלה ולמטה שם ניצבות הבריכות החלומיות של עין רזיאל. • עין רזיאל הוא מעיין לא מוכר למטיילים וגם אין אליו שילוט ראוי.

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך