כוכב הנופש

טיול באזור יקנעם

.

יצאנו לדרך...

במקביל לנוף ירוק ומשכר, הגבעות העגולות של רמת מנשה מייצרות תצפית מרשימה על כמה אגמים שכמו נעלמים בינותיה. שבילים רחבים מקיפים את האגמים הנקיים ועוברים ביניהם ולצידם פינות פיקניק מושלמות. גבעת הרקפות, נחל תנינים הם המקום המושלם לטיול עם המשפחה עד שתמצאו את הפינה היפה והמושלמת עבורכם. המסלול מוביל את מאגר המים דרך נקודת תצפית מרשימה המשקיפה על האגמים והמרבדים הפורחים. הגעה: צומת שבילים, בחניון "אשתר" הסמוך לקיבוץ גלעד. בחניון זה תמצאו דרך עפר בה מחנים המטיילים את רכבם משני הצדדים משם צועדים כעשר דקות עד לנקודה הראשונה. • ללא תשלום וללא הגבלת שעות.

סביב נחל הקישון ולאורך מסילת הרכבת הטורקית ההיסטורית שנקראה בשם "רכבת העמק" נבנה פארק ענקי העונה לשם "פארק העמקים". הפארק שצמוד ליגור ולקריית טבעון מהווה ריאה ירוקה ומדהימה אפשר להתחיל אותו במספר מקומות שונים, נוח להגעה בתחבורה ציבורית ואפשר לבלות בו יום חופש שלם. הגעה: האופציה הראשונה היא לבאים מהירידות של טבעון לפנות ימינה בכיכר הראשונה לפארק הקישון ופארק המסילה שם שוחזרה רכבת העמק. יש כניסה לפארק מכיוון צומת יגור בה יש תחנת תחבורה ציבורית, ניתן לחנות מאחורי כפר חסידים. • ללא תשלום וללא הגבלת שעות.

תחנת הרכבת אלרואי נמצאת בהמשכו של המסלול הקודם – פארק הקישון וחייבים לשלב את שני הטיולים יחד כדי להשלים את התמונה המליאה. תחנת הרכבת שוחזרה על ידי תושבי קריית טבעון ויש שם קרונות משוחזרים של הרכבת וקרוניות שירות ישנות. במקום מעיין קטן וצמחייה רבה, שרידי מסילות ורכבות עתיקים שירתקו את הילדים ופינות פיקניק רבות. הגעה: כמה מאות מטרים לפני פארק הקטר ישנם שלטים על הכביש המפנים לתחנת הרכבת אלרואי ברחובות ברק בן אבינועם וויצמן.  מהכניסה לתחנת הרכבת המשוחזרת, ממשיכים ישר בדרך עפר לכיוון נחל הקישון. בדרך עוברים ליד אורוות סוסים קטנה וממשיכים בשביל עד שמגיעים אל הנחל והגשרים העתיקים. • ללא תשלום וללא הגבלת שעות.

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך