כוכב הנופש

טיול בחיפה

.

יצאנו לדרך...

מסלול הטיול של נחל שיח כולל בתוכו כל מה שיש בטיול אמיתי וטוב: נוף, מעיינות והיסטוריה ועוד. הר הכרמל שירוק תמיד מארח ומפנק בכל ימות השנה הוא הכתובת האידאלית למסלול משפחתי בימי בין הזמנים. הוא נגיש ונוח בתחבורה ציבורית ומתאים לכל חלקי המשפחה. הגעה: רחוב לוטוס 5 בשכונת כרמליה בחיפה. סיום המסלול: בשער ברוש של בית הקברות שדה יהושע, ברחוב המלך שלמה בעיר.

מעיין שנובע מתוך שתי נקבות שחצובות בהר הכרמל בין שכבות הסלע ושופע מים צלולים וצוננים ומהווה יעד אטרקטיבי כל השנה. ניתן ומומלץ להגיע למעיין בכמה מסלולים שונים ולצעוד בחורש הסבוך המאפיין את הכרמל. כמה אפשרויות להגעה: נחל גלים, טירת הכרמל או מרחבת החניה של אוניברסיטת חיפה וחניון טללים.

פארק הכט משלב פארק אטרקטיבי עם טיילת ים מתוחזקת. הוא נמצא על הכביש הראשי ויש מקומות חנייה בשפע וגם טיילת מדהימה ישנם מתקני אתגר לילדים בכל הגילאים. מסלול הטיילת נמשך כשעת צעידה ומתאים עד מאוד לטיול ערב ושקיעה. הגעה: חונים בחנייה שליד תחנת הדלק "דלק" או תחנת הדלק שער העלייה "סונול" ומשם יוצאים רגלית לכיוון הים והמדשאות. ניתן מן החניה לכיוון מערב עד המתקנים. סיום הטיול: את הרכב המאסף תוכלו להשאיר ברחבת החניה שליד המכון לחקר ימים ואגמים.

ר' אבדימי דמן חיפה

ר' אבדימי היה אמורא בדור השני והשלישי לאמוראי ארץ ישראל. ישב בעיירה הקטנה חיפה, היה נקרא גם רב דימי דמן חיפה. דבריו מובאים גם בתלמוד הירושלמי וגם בבלי. הגעה: נכנסים לחיפה מכיוון תל אביב ובצומת הרחובות יפו – רוטשילד, ממשיכים ברח' יפו ולאחר כחצי קילומטר ניתן לראות את בית הקברות הישן של חיפה. משער הכניסה פונים ימינה עד לקצה בית הקברות שם שוכן הקבר.

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך