כוכב הנופש

מגלים את חצור הגלילית

גובה: 438 + מטר

שנת ייסוד: 1953

מספר תושבים: 10.000 +

בגליל העליון, בחבל ארץ מקסים וירוק, שוכנת חצור הגלילית. היישוב הציורי נמצא צפונית מזרחית לצפת ובסמוך לעיירת האמנים ראש פינה. חצור, עם השדות החקלאיים המקיפים אותה, שמורות הטבע הפזורות סביבה, מאגרי המים והיערות הסמוכים לה, היא אחד הישובים היפים בישראל.  לכל זאת ניתן להוסיף גם את מסלולי הטבע המקסימים הסמוכים לחצור הגלילית שהופכים אותה לפנינה תיירותית בולטת בגליל.

 

קבר חוני המעגל וסביבתו

ציונו של חוני המעגל, אותו תנא ידוע שבזכות תפילתו התמימה זכו ישראל לגשם נמצא בשולי העיר חצור. יש הנוהגים להגיע לקברו של חוני המעגל בעת עצירת גשמים ולבקש רחמים אצל הצדיק, שישראל נושעו בעניין זה בזכות תפילתו. במתחם הקבר הקטן יש ברזיה ושירותים.

סמוך לקברו של חוני המעגל ישנן מספר נקודות עניין למטיילים. עין חוני, מעיין קטן שקבל את שמו מסמיכותו לקבר חוני המעגל. המעיין מפכה רק בחורף והוא חלק מיובליו של נחל מחניים. המסלול מתחיל בסימון שבילים כחול היוצא מחניון האורנים הסמוך לקבר. בהמשך המסלול בצומת ה-T נעבור לסימון אדום ואחריו תחת מקבץ עצי אקליפטוס נובע בחורף מעיין חוני.

בנוסף מעל מתחם הקבר יש תצפית מדהימה לנוף מפעים. אם נבחר לעלות תיפרס מולנו תצפית פנורמית על רמת הגולן, עמק החולה והעיר חצור שלמרגלותינו. העלייה אינה קשה ולגמרי שווה את המאמץ.

מסלול נוסף ודי חדש היוצא מהחניון הוא נחל פארעם. כדי להתחיל במסלול נחנה את הרכב לצד מטע הזיתים בצד הצפוני (אם אתם עם הפנים לקבר המטע משמאלכם). נעבור שער (שבצד ימין שלו תראו שלט שאסורה השלכת פסולת) ומיד אחרי השער נפנה שמאלה לכיוון המבנה העגול עד ההגעה אל שלט המברך אתכם בהגעתכם לנחל פארעם. חשוב לציין כי המסלול עצמו אינו מסומן בסימון שבילים. בנחל פארעם תהנו ממים זורמים, נוף עוצר נשימה, פריחה יפה ומקום נחמד לישיבה לפיקניק בחיק הטבע. המים זורמים בנחל במשך כל השנה.

 

גן לאומי תל חצור

אם אתם מתעניינים בארכיאולוגיה וחוקרים את צורת החיים בזמן התנ"ך ודאי תרצו לבקר בגן לאומי תל חצור. בביקור בתל חצור תגיעו לאחת הערים העתיקות, הגדולות והחשובות בארץ, המוזכרת כבר בספר יהושע כ – "ראש כל הממלכות". באתר מספר מבנים מתקופות שונות, אך המרשים שבכולם הוא מפעל המים המיוחס לתקופת אחאב המלך. מפעל המים האדיר, גדול ומרשים במיוחד. תכלית המפעל הייתה להעניק ליושבי המקום אספקת מים סדירה גם בימי מצור, מבלי שיצטרכו לשאוב מים מן המעיינות שמחוץ לעיר. הצפייה בשרידי הישוב העתיק על רקע נופי החרמון ועמק החולה היא חוויה בלתי נשכחת.

 

ראש פינה

המושבה הציורית ראש פינה נמצאת סמוך מאוד לחצור הגלילית. מומלץ לטייל בה ולספוג את האווירה הייחודית. במושבה שפע בתי אבן עתיקים, גלריות מעניינות והיא מוקפת בנופים משובבי נפש. כמובן שנוכל גם לטייל. וואדי ראש פינה הוא מסלול הליכה מקסים, המתאים למשפחות. לאורך הטיול בוואדי תוכלו לראות מספר מבנים היסטוריים מהכפר הערבי ג'עוני, שהיה קיים במקום לפני הקמתה של ראש פינה. בזמן ההליכה במסלול תוכלו ליהנות משיחים של פטל, עצי זית ושקדיות וכן מכמה מעיינות קרירים ונעימים.  אם תגיעו לראש פינה בעונת הסתיו, תפגשו כאן פריחה מהממת של חלמוניות ופרחים נוספים. ניתן להגיע אל הוואדי על ידי ירידה במדרגות, שיוצאות מהרחוב העתיק ושדרת האמנים של ראש פינה. קיים שילוט שמכווין למסלול הטיול.

 

קברי צדיקים ביער ביריה

כדאי לדעת שסמוך לחצור ישנם מספר רב של קברי צדיקים כמו ציונם של אביי ורבא, קברו של בניהו בן יהוידע וכמובן רבי יהונתן בן עוזיאל בעמוקה. אין ספק שבצילם של התנאים הקדושים ובהשראת הנוף המשכר והשקט העמוק תצליחו לשאת תפילה שתבקע רקיעים.

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך