כוכב הנופש

מגלים את רמת הגולן

גובה: 1226 + מטר

מספר תושבים: 52.000

רמת הגולן היא רמה שטוחה בצפון-מזרח ארץ ישראל. רמת הגולן מתאפיינת בנופים מיוחדים ומגוונים ושפע אפשרויות למגוון עצום של טיולים אטרקטיביים. ברמת הגולן נחלים רבים, מעיינות ומפלים המספקים כשליש ממימי הכינרת, נופים בזלתיים ייחודיים, תופעות טבע מעניינות ואתרי טבע היסטוריה וארכיאולוגיה. ניתן טעימה קטנטונת על קצה המזלג מהשפע שמציעה רמת הגולן.

מקורות הירדן

ברמת הגולן שפע נחלים זורמים ושופעים המספקים מים לירדן. שלושת הנחלים המרכזיים המספקים מים לנהר הירדן הם החצבאני, הבניאס ונחל דן.

נחל החצבאני, או נחל שניר כפי שהוא נקרא בעברית הוא הארוך מבין שלושת הנחלים. החצבני מציע למטייליו הליכה לצד זרימת מים שוצפת, בין עצי דולב שופעים. לאורך המסלול יש שפע פינות חמד קסומות לעצירה והתרעננות. הכניסה לשמורה בתשלום. ניתן להנות ממימיו השוצפים של החצבאני גם חינם. יש להגיע למרכז הקניות גן הצפון, חונים בחניה, והולכים לצדו הימני של המתחם בצמוד לכביש 99, עד למדרגות. יורדים את 12 המדרגות ואנחנו נמצאים על גדות נחל שניר, הזורם בהדרו כמעט בכל ימות השנה.

נחל נוסף המזין את הירדן הוא נחל דן. מעיין זה נחשב למעיין הקארסטי הגדול ביותר במזרח התיכון. מקור מימיו בשלגים הנערמים בחרמון בכל חורף ומחלחלים מתחת לקרקע לעבר המעיינות שלמרגלות ההר. המים בנחל קרים בהתאם. שמורת הטבע תל דן היא שמורה יפיפייה בה תלכו בינות לברכות שכשוך בשבילים מסודרים ונגישים השווים לכל נפש ולכל גיל. הנאה מובטחת!

בבאניאס או בשמו העברי נחל החרמון תוכלו להתרשם מהמפל הגדול בארץ. העמידה במרפסת התצפית התלויה מול הנחל מאפשרת להתרשם מעוצמת המפל הצונח לברכה בקול רעש גדול ולהירטב מרסיסי המים המתפזרים באוויר. ניתן לבחור בין טיול במסלול הגשר התלוי לבין טיול במתחם המעיינות. אם אתם מאלו האוהבים לבקר בטבע הפראי ללא מגע יד אדם תוכלו לטייל בבאנייס התחתון. מסלול בראשיתי עם מים הזורמים בערוץ בזרימה חזקה ומהירה במיוחד.

מי שאוהב מבצעים בנוסח שלוש במחיר אחד יוכל לבקר בטיילת שלושת הנחלים, או טיילת "מפגש הנחלים". זו היא טיילת שנכנסים אליה ליד קיבוץ שדה נחמיה. הטיילת נסללה לאורכו של החצבאני, רגע לפני שהוא מתחבר אל הירדן. כאן תמצאו פינות ישיבה, משטחי דשא, חניות מסודרות ובעיקר פנינת טבע מדהימה וחינמית.

הירדן

הגענו לירדן עצמו! בנהר הירדן ניתן לטייל מצפון רמת הגולן ועד הדרום. תוכלו לבחור בטיול בירדן ההררי. חלק זה בירדן מאופיין בזרימה גועשת ושוצפת, מה שהופך אותו לאטרקטיבי ביותר עבור רפטינג. שייט קייקים בירדן ההררי הוא אתגרי ואקסטרימי במיוחד. למי שרוצה לטייל ברגליו מומלץ להגיע ל"ירדן ההיסטורי" זוהי נקודה יפה במיוחד של הירדן סמוך לכפר בלום, בה ניתן להתרשם מזרימתו של הירדן וממפליו היפים. אם מחליטים להיכנס למים יש להיזהר מאוד! הזרימה חזקה במיוחד.

אם אתם רוצים טיול סולידי יותר תוכלו להגיע ל"פארק הירדן". בפארק חניון מסודר עם שירותים ומקלחות, משטחי דשא, מתקני משחק לילדים וקיוסק. משטח החניון, שבדרך כלל הומה אדם ניתן לצאת לכמה מסלולים קלילים ומהנים במים הקרירים. המסלולים בדרך כלל ריקים מאנשים, רטובים ומקסימים. מי שרוצה ליהנות מאקסטרים יבקר ב"אבו קייק" בשטח הפארק בו ניתן ליהנות משיט אבובים, קייקים או סיור בבאגי.

עמק החולה

עמק החולה היה בעברו אגם גדול מלא חיים וצמחייה. בימי קום המדינה הוחלט על ייבושו על מנת לנצל את שטחו לחקלאות. הייבוש הרס את בתי הגידול של בעלי החיים והקרקע שנחשפה לא הייתה ראוייה לחקלאות. כיום הוצף שוב חלק מהשטח במים ובעלי חיים החלו לשוב אליו.

בסיור בשמורת החולה תוכלו לטייל בגשר צף מעל שטחי האגם, לעלות על מגדל תצפית הצופה אל הביצה והאגם ולהתרשם מתאואים, יחמורים ודגים החיים בשמורה, ומהציפורים הנודדות המתחלפות לפי העונה. בשמורה מרכז מבקרים ובו סרט תלת מימד חוויתי המתאר את מגוון בעלי החיים באגם, חידון טריוויה אינטראקטיבי ותצוגת פוחלצים המייצגים את בעלי החיים שהשמורה היא ביתם.

דרך נוספת ליהנות מעמק החולה היא אגמון החולה. חשוב לדעת שכיום הכניסה אליו גם היא כרוכה בתשלום, בניגוד לעבר. הנוף באגמון מדהים. מומלץ במיוחד לבקר בזמן נדידת הציפורים, לפנות בוקר או לקראת השקיעה. ניתן לשכור באגמון משקפות, אופניים ליחיד או לזוג וכן רכבים חשמליים.(מי ששוכר אטרקציה מקבל דמי הכניסה מוזלים) באגמון מרכז מבקרים בו מוצעות פעילויות שונות.

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך