כוכב הנופש

מסלולים הר מירון

.

יצאנו לדרך...

שביל הפסגה הוא חלק משמורת הר מירון ואחד המקומות היפים בארץ לטיול. השמורה היא אחת הגדולות שבשמורות החורש הים תיכוני בישראל והשביל המיוחד מאפשר צפייה בנוף לכל עבר. לאורך השביל מוסדרות מרפסות תצפית אל הרי הגליל העליון והלבנון, רמת הגולן והחרמון. הגעה: בדרך בכביש 89, בין חורפיש לסאסא פונים בעקבות השילוט לבית ספר שדה הר מירון. ממשיכים עם הכביש כל הדרך למעלה וחונים ברחבת החניה בה מסתיים הכביש - מחניית הרכבים מתחיל שביל הפסגה. המסלול: מסלול מעגלי באורך של כ-2 ק"מ, כשעתיים הליכה, המסלול מקיף את פסגת הר מירון (בגובה 1,208 מטר). רמת קושי: המתאים לכל המשפחה ולילדים. בדרך תפגשו נקודות תצפית בכל צדדי הפסגה, פינות פיקניק, מצפור הלבנון ושפע של פריחה. • הכניסה לשמורה איננה כרוכה בתשלום.

אין יהודי שומר תורה ומצוות שלא היה לפחות פעם אחת בחייו בקבר רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון. המתחם הוא אחד מקברי הצדיקים המפורסמים ביותר בארץ ישראל ואחד ממוקדי התיירות הגדולים בישראל. במקום יש יישוב גדול, חנויות רבות וכמובן מתחם קבר שאסור לטייל בצפון ולא לבוא להתפלל בו.

המבנה שעל ציון רבי יהודה בר אילעי לא היה תמיד. בעבר, קודם הקמתו היה הציון נמוך והכניסה אליו הייתה בזחילה, ופעמים שהפתח אף היה חסום. לפי המסורת ידוע נכי מקום הציון הינו בתוך מתחם בית קברות עתיק ולכן רצוי כי הכהנים לא יתקרבו למתחם הקבר שהיה לו עדנה בשנים האחרונות ורבים פוקדים אותו בתפילה ובבקשה. לפי המקובל במקום נקבר גם רבי יוסי בנו. הגעה: נוסעים בכביש 89, ופונים מצומת עין זיתים צפונה אל עבר כביש 886. לאחר נסיעה של כקילומטר מגיעים לציונו של ר' יהודה מימין לכביש. מי שמגיע מצפת לא יכול לפנות שמאלה ולצורך הגעה למתחם הקבר חובה לנסוע עד הצומת ולהסתובב ולחזור בכיכר שמאלה.

ניתן לקבוע בוודאות כי אחת מהחורשות היותר קסומות באזור צפת הוא יער לימונים. המקום מטופח ומוסדר, מלא בשבילי הליכה שולחנות קק"ל ומסלולי נסיעת אופניים לצד תצפית מרהיבה מצוק עכברה ועד הכנרת. המקום עמוס בנופים, עצים ופריחה למכביר וגם פרות רועות שם באופן חופשי. איך מגיעים: נוסעים על כביש 89, עוקף צפת ממחלף אליפלט. בכניסה לישוב עכברה פונים ימינה אל יער נחל לימונים. כדי להגיע את התצפית ברמת פשחור, ממשיכים עד חניון קטן ומשם שביל רגלי של כשתי דקות הליכה עד למרפסת הנוף. המקום מומלץ לביקור בשעות השקיעה, בסמוך אליו נמצאים נחל עכברה, ועין כובס מה שהופך את המקום לאידאלי למחנאות. • הכניסה ליער אינה כרוכה בתשלום.

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך