כוכב הנופש

מעיינות באזור ירושלים

.

יצאנו לדרך...

מלבד נופי ההרים בירושלים נטף הוא אחד היישובים היפים בארץ, תוכלו ליהנות לא מנוף הרי ירושלים, השפלה והחוף, אלא גם ממעיין קסום היושב בין שורת עצי בוסתן כמו תאנה ורימון. הגישה למעיין לא הכי נוחה יש במקום סולם מאולתר ולא בטיחותי כל כך. הגעה: מיד עם הכניסה לכיכר היישוב נטף ממשיכים ישר סביב היישוב. נוסעים בצד שמאל כל הזמן. לאחר עיקול הכביש ימינה יורדים ישר עם הכביש עד לדרך עפר שתיחסם מהר מאוד. זוהי נקודת החניה עם הרכב. משם יוצאים רגלית אחרי סימון השבילים הכחול. בצד שמאל סימון שבילים ירוק שנמשך כרבע שעה. • אם אתם יורדים למעיין בבור שימו לב שיש מישהו בחוץ תמיד.

פינת חמד קטנה ומוצלת בתוך מבשרת ציון. במקום בריכת בטון קטנה ורדודה, שאוגרת את המים הנובעים ממש מתחת לרחוב. מי המעיין הצלולים זורמים בתחילה אל כיור קטן, וממנו נשפכים אל בריכה רדודה ויפה. המקום טובל בצמחייה סבוכה ומוצל בכל שעות היום, בדיוק המקום לשבת ולשכשך את הרגליים בשלווה. הגעה: במחלף מבשרת לכיוון רחוב הראל, בכיכר חלילים פונים ימינה עד לכיכר נוספת. כאן פונים ימינה לרחוב אורן, נוסעים בו עד לפני הכיכר שתהיה לפניכם. מנקודה זו יורדים במדרגות לכיוון המעיין והוואדי.

מעיין נחמד שנמצא לא רחוק מהכביש המוביל ליישוב אבן ספיר. גודלה של הבריכה שאליה הוא נובע הוא בערך2x4 מטרים, ועומקה כשבעים סנטימטר. בסביבת המעיין ישנם כמה עצי פרי שנטעו לאחרונה. בצומת אורה ליד עין כרם פונים ימינה ונוסעים עם הכביש המתפתל, המקיף את הישובים אורה ועמינדב. לאחר מכן פונים שמאלה בצומת T, וממשיכים בכביש המפותל המקיף את ההר, עד שמגיעים לחניית אספלט מתחת ל"יד קנדי". משם ממשיכים בשביל הירוק עד שרואים משמאל קבוצת עצים בולטת ומתחתיה המעיין. • המעיין קרוב למעיינות האזור היכול להוות המשך נחמד למסלול משפחתי.

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך