כוכב הנופש

חדשות

מעל 350 מורי דרך הדריכו במימון משרד התיירות

מעל 350 מורי דרך הדריכו במימון משרד התיירות

מעל 350 מורי דרך הדריכו במימון משרד התיירות

פרויקט משותף של משרד התיירות, הרט"ג ומשרדי ממשלה נוספים הביא לאלפי הדרכות חינם של מורי דרך שנפגעו מהגבלות הקורונה. | עד כה כ-1,600 מורי דרך הועסקו בפרויקט, אולם בשל חזרת התיירות לישראל נותרו כ-350 מורי דרך בפרויקט.

בתום חודש בו פעל הפרויקט של משרד התיירות המציע לציבור הישראלי, בחינם, סיור מודרך על ידי מורה דרך מוסמך, באמצעות רשות הטבע והגנים ומשרדי ממשלה נוספים, נרשמת הצלחה בקרב כל הגורמים המעורבים בו. כזכור מטרת הפרויקט הייתה ליצור פתרון לבעיית התעסוקה למורי דרך, שפרנסתם נפגעה אנושות בתקופת הקורונה, על ידי כך שמשרד התיירות יתקצב סיורים מודרכים לקהל הרחב בעלות כוללת של 25 מיליון שקלים. הסיורים מתבצעים בכל ימות השבוע, באתרי רשות הטבע והגנים ובערים השונות.

עד עכשיו כ-1,600 מורי דרך מועסקים בפרויקט, אולם בשל חזרת התיירות לישראל רבים מהם מעדיפים לשוב ולהדריך תיירים. על כן, מעל 350 מורי דרך הדריכו בינתיים מעל ל-4 סיורים, כשבתקופת חופשת הפסח צפויים להתקיים כ-2000 סיורים נוספים. יש לציין כי מורי דרך שנמצאים זכאים להשתתף בפרויקט, עדיין יכולים להצטרף אליו על ידי פניה לרשות הטבע והגנים.

יתרה מכך, בשבוע שעבר התרחב פרויקט הסיורים וניתן כעת גם להתארגן עצמאית כקבוצה ולהזמין הדרכה ללא תשלום באתרי רשות הטבע והגנים ובערים ברחבי הארץ. יצוין, כי ערים מרכזיות נוספות מצויות בשלבי היערכות אחרונים להצטרפות לפרויקט. מנתוני רט"ג עולה, כי הביקוש הגבוה ביותר לסיורים נרשם בגליל העליון ובגליל התחתון. בסיורי הערים בולטות תל אביב ואילת.

שר התיירות, יואל רזבוזוב: "אני שמח לראות את הציבור הישראלי יוצא מהזום, חוזר לשפיות, ושב לטייל ולנפוש. אני שומע מכל מי שלקח את המשפחה והחברים ללא עלות לסיור מודרך על ידי מורה דרך, בערים או באתרי הטבע, על ההנאה והחוויה המוצלחת גם מהסיור עצמו וגם מהסיוע הישיר למורי הדרך, שאחרי שנתיים מאתגרות עבור תעשיית התיירות כולה, מצליחים שוב להתפרנס מהמקצוע שלהם. אז קחו מורה דרך וצאו לטייל. הפרויקט ממשיך ובהצלחה".

מ"מ מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים, אורית שטיינפלד: "הסיורים שכבר בוצעו ומתוכננים במסגרת פרויקט זה מסייעים רבות לקהילת מורי הדרך שפרנסתם נפגעה בצל הקורונה וגם מאפשרים  למטיילים הלוקחים חלק בסיורים להכיר יותר לעומק את ערכי הטבע, מורשת ונוף הייחודיים לישראל בזכות ההדרכה המקצועית והחווייתית. במהלך חג הפסח וימי חול המועד אנו כבר ערוכים עם מגוון רחב של סיורים בהדרכת מורי הדרך בכל הארץ כולל כמובן בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים ומזמינים את הציבור להצטרף אליהם וליהנות מחוויות מיוחדות ומרתקות".

יו"ר אגודת מורי הדרך בישראל, גנית פלג: אגודת מורי הדרך בישראל מברכת כל יוזמה אשר תרחיב את אפשרות התעסוקה למורי הדרך. אנו מצפים שמגוון הסיורים שניתן להדריך במסגרת המיזם יורחב לכלל מורי הדרך בישראל ויאפשר להם להתפרנס בכבוד.

(תמונת אילוסטרציה)

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בהשקעה של 70 מיליון שקל: החלק הראשון בפארק קק"ל- ואדי האסבסטונים, מתחם "גן העץ"
פארק חיות חווייתי ברמה בינלאומית, נפתח בימים אלו בבאר שבע ומזמין את הקהל הרחב
בשורה: שביל ישראל ייכנס לתוך המושבה זכרון יעקב ויעבור באזורים ההיסטוריים שלה ובפארק רמת
בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך