כוכב הנופש

חדשות

מעל 350 מורי דרך הדריכו במימון משרד התיירות

מעל 350 מורי דרך הדריכו במימון משרד התיירות

מעל 350 מורי דרך הדריכו במימון משרד התיירות

פרויקט משותף של משרד התיירות, הרט"ג ומשרדי ממשלה נוספים הביא לאלפי הדרכות חינם של מורי דרך שנפגעו מהגבלות הקורונה. | עד כה כ-1,600 מורי דרך הועסקו בפרויקט, אולם בשל חזרת התיירות לישראל נותרו כ-350 מורי דרך בפרויקט.

בתום חודש בו פעל הפרויקט של משרד התיירות המציע לציבור הישראלי, בחינם, סיור מודרך על ידי מורה דרך מוסמך, באמצעות רשות הטבע והגנים ומשרדי ממשלה נוספים, נרשמת הצלחה בקרב כל הגורמים המעורבים בו. כזכור מטרת הפרויקט הייתה ליצור פתרון לבעיית התעסוקה למורי דרך, שפרנסתם נפגעה אנושות בתקופת הקורונה, על ידי כך שמשרד התיירות יתקצב סיורים מודרכים לקהל הרחב בעלות כוללת של 25 מיליון שקלים. הסיורים מתבצעים בכל ימות השבוע, באתרי רשות הטבע והגנים ובערים השונות.

עד עכשיו כ-1,600 מורי דרך מועסקים בפרויקט, אולם בשל חזרת התיירות לישראל רבים מהם מעדיפים לשוב ולהדריך תיירים. על כן, מעל 350 מורי דרך הדריכו בינתיים מעל ל-4 סיורים, כשבתקופת חופשת הפסח צפויים להתקיים כ-2000 סיורים נוספים. יש לציין כי מורי דרך שנמצאים זכאים להשתתף בפרויקט, עדיין יכולים להצטרף אליו על ידי פניה לרשות הטבע והגנים.

יתרה מכך, בשבוע שעבר התרחב פרויקט הסיורים וניתן כעת גם להתארגן עצמאית כקבוצה ולהזמין הדרכה ללא תשלום באתרי רשות הטבע והגנים ובערים ברחבי הארץ. יצוין, כי ערים מרכזיות נוספות מצויות בשלבי היערכות אחרונים להצטרפות לפרויקט. מנתוני רט"ג עולה, כי הביקוש הגבוה ביותר לסיורים נרשם בגליל העליון ובגליל התחתון. בסיורי הערים בולטות תל אביב ואילת.

שר התיירות, יואל רזבוזוב: "אני שמח לראות את הציבור הישראלי יוצא מהזום, חוזר לשפיות, ושב לטייל ולנפוש. אני שומע מכל מי שלקח את המשפחה והחברים ללא עלות לסיור מודרך על ידי מורה דרך, בערים או באתרי הטבע, על ההנאה והחוויה המוצלחת גם מהסיור עצמו וגם מהסיוע הישיר למורי הדרך, שאחרי שנתיים מאתגרות עבור תעשיית התיירות כולה, מצליחים שוב להתפרנס מהמקצוע שלהם. אז קחו מורה דרך וצאו לטייל. הפרויקט ממשיך ובהצלחה".

מ"מ מנהלת חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים, אורית שטיינפלד: "הסיורים שכבר בוצעו ומתוכננים במסגרת פרויקט זה מסייעים רבות לקהילת מורי הדרך שפרנסתם נפגעה בצל הקורונה וגם מאפשרים  למטיילים הלוקחים חלק בסיורים להכיר יותר לעומק את ערכי הטבע, מורשת ונוף הייחודיים לישראל בזכות ההדרכה המקצועית והחווייתית. במהלך חג הפסח וימי חול המועד אנו כבר ערוכים עם מגוון רחב של סיורים בהדרכת מורי הדרך בכל הארץ כולל כמובן בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים ומזמינים את הציבור להצטרף אליהם וליהנות מחוויות מיוחדות ומרתקות".

יו"ר אגודת מורי הדרך בישראל, גנית פלג: אגודת מורי הדרך בישראל מברכת כל יוזמה אשר תרחיב את אפשרות התעסוקה למורי הדרך. אנו מצפים שמגוון הסיורים שניתן להדריך במסגרת המיזם יורחב לכלל מורי הדרך בישראל ויאפשר להם להתפרנס בכבוד.

(תמונת אילוסטרציה)

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הולוגרמות, אנימציות ושבילי זכוכית תלויים: לאחר שנתיים של עבודות פיתוח ושדרוג בהשקעה של 18
השבוע פותחת רשות הטבע והגנים לציבור הרחב את הגן הלאומי עין יהודה ומעיין עין
יוצאים לחוף הים? נתוני מדד חוף נקי לחודש אפריל 2024 חושפים כי רק 71%
ברוכים הבאים לפנינת הטבע פארק אקולוגי אשדוד! אם אתם מחפשים יום רגוע בלב הטבע,
פארק החבלים במודיעין ברחוב אלי כהן יהיה נוח הרבה יותר בימי הקיץ הקרוב, במיוחד
עיריית עכו פרסמה מכרז לביצוע עבודות להקמת פארק נחל הנעמן. מדובר בנחל איתן הנשפך
המומלצים שלנו
המקום מתאים גם למשפחות גדולות ואפילו לצוות מוסדות, וימי גיבוש. הווילה מתפרסת על שני מפלסים, היא כוללת סלון ענק ופינת ישיבה נפרדת צופה לנוף.
מיצד (אספר)
38 מיטות
7 חדרים
החל מ- 4000 ש"ח
שיר השירים הוא צימר מיוחד לזוגות בגוש טלמונים. הצימר ביישוב נריה מוקף בגינה במרחב של 50 מטרים הכולל מערכת ישיבה ועוד.
נריה
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 380 ש"ח
בשכונת בית וגן הירושלמית נמצאות סוויטות אירוח בירושלים, שני סוויטות נפרדות לאירוח זוגות. כל סוויטה מתאימה לזוג אחד.
ירושלים
4 מיטות
2 חדרים
החל מ- 350 ש"ח
בוטיק החושן היא סוויטה מפנקת לזוגות בהר שמואל, מיקום אטרקטיבי בקרבת קבר שמואל הנביא ומרחק נסיעה קצר מכל מה שנצרך.
ירושלים
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 650 ש"ח
דירת הנופש קיינ'ס מספקת מענה לשלושים נופשים, במקום 6 חדרי שינה מותאמים לזוגות וחדר נוסף שקוף המתאים לילדים.
ערד
30 מיטות
6 חדרים
החל מ- 1800 ש"ח
צימר חדש ומושקע ברמה גבוהה מתאים לזוגות ומשפחות קטנות במקום 2 חדרי שינה עד 6 נופשים
ערד
6 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך