כוכב הנופש

נחל הבשור ופארק אשכול

.

יצאנו לדרך...

נחל הבשור

נחל הבשור הוא אחד מהגדולים שבנחלי הארץ היורדים ונשפכים אל הים התיכון. לאורך הנחל תמצאו פינות חמד רבות, בחלקן אף זורמים מים בכל השנה. דרך הבשור היא דרך נופית שנמשכת לצד הנחל כארבע עשרה קילומטרים מרשים ופורח ומאפשר מספר מסלולי הליכה קצרים, וביניהם נסיעה ברכב. הגעה: נקודת הכניסה לדרך הנוף נמצאת על כביש 241 מעט מערבה לכניסה לפארק אשכול. אפשר לנסוע מיד מרדכי אל צומת ניר עם, ימינה לכוון סעד, בצומת סעד שמאלה וימינה לכביש 232 ובצומת מעון שמאלה ל- 241. אפשר גם להגיע מכוון מזרח, מצומת גילת דרך אופקים. • הכניסה לנחל כרוכה בתשלום ומוגבל לשעות פעילות – יש לבדוק לפני היציאה.

פארק אשכול- הבשור

נחל הבשור על נופיו הקסומים מספק לציבור מקום בילוי מרשים ופורח לצד הנחל הזורם והשופע. לאורך הגן נסללו שבילים קסומים, פינות פיקניק מוצלות לכל המשפחה ומתקני משחקים לפעוטות. לנופשים בפארק יש גישה לבריכות השכשוך להנאה מובטחת של כל הילדים בכל הגילאים. הגעה: נקודת הכניסה לפארק נמצאת על כביש 241. אפשר לנסוע מיד מרדכי אל צומת ניר עם, ימינה לכוון סעד, בצומת סעד שמאלה וימינה לכביש 232 ובצומת מעון שמאלה ל- 241. אפשר גם להגיע מכוון מזרח, מצומת גילת דרך אופקים. • הגן בתשלום ומוגבל לשעות פעילות – יש לבדוק לפני היציאה.

פארק אופקים

יער אופקים משתרע על פני מאות דונמים מטופחים. הוא מציע מדשאות רחבות ידיים ושתי דרכי נוף המובילות לאתרים שונים ביער ובראשם – מערת אלג'אריר ומבצר פטיש. היער ניטע על ידי קק"ל לפני כארבעים שנה והפיתוח ממשיך במטרה להפוך את המקום למוקד נופש מפואר. הגעה: הבאים מכיוון באר שבע נוסעים לצומת גילת (כביש 25) ומשם נכנסים לעיר אופקים. באופקים ממשיכים דרומה לאורך הרחוב הראשי ופונים שמאלה בקצה העיר לפי השילוט המכוון לפארק. הבאים מהמרכז אל צומת יד מרדכי, ייסעו דרך שדרות ונתיבות (כביש 34 וכביש 25) לצומת גילת.

ציון הבבא סאלי

ציונו של הרב ישראל אבוחצירא, הבאבא סאלי, מהווה אבן שואבת להמוני עמך בית ישראל הפוקדים מדי יום את ציונו הקדוש. הציון הפך למקום של תורה ותפילה ובמשך כל שעות היום נערכים בו תפילות ושיעורי תורה בהשתתפות הבאים תפילה במתחם הקבר הקדוש. הגעה: נכנסים בכניסה המערבים של נתיבות לכיוון בית הקברות, אחרי שעוברים את בית הקברות פונים שמאלה ושמאלה ממשיכים לכיוון בית הקברות עד שרואים את קבר המרשים בעל כיפת האבן הגדולה. • בסמוך לקבר הוקם פארק גדול לכל המשפחה.

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך