כוכב הנופש

זיץ מושלם עם כינור בכינרת

סובב כינרת: זיץ מושלם עם כינור בכינרת. הימים הקרירים שבאים עלינו לטובה מביאים איתם יתרונות לציבור החרדי. | החופים הריקים והמיוחדים מתאימים יותר מכל לטיול מיוחד ולזיץ ליל שישי מיוחד. | לא חם מדי, לא קר מדי – טיול העונה, עליו ממליץ מוישל'ה בחום.

טבריה של החורף והסתיו היא עולם שונה לחלוטין ממה שאתם מכירים בימי הקיץ ובין הזמנים. חופי הכנרת ריקים מאדם, מסבירי פנים ומזמינים, וניתן לבלות לאורכם וליהנות מהיופי ומהפריחה המתחילה לבצבץ בימי הסתיו.

ליד מי האגם המעוצב כמו כינור, משתפך מפל עין איוב מוכר יותר לציבור בשם: "המפל הנסתר". הוא נמצא בצפון הכנרת, בין כנסייה לבין כפר נחום. הוא נמצא בתוך שטח גן לאומי כפר נחום ונחשב אחד מנקודות היפהפיות לאורך האגם הגדול. מדובר במספר מפלים שזורמים בעוצמה חזקה ונשפכים בין הסלעים היישר אל הכנרת.

המעיין קיבל את שמו עין איוב, על בסיס הידיעה כי איוב הגיע לכאן על מנת לטבול במים ולהירפא מהשחין שהיכה אותו. ואכן, גם מעל המעיין נוכל לפגוש מערה שנקראת "מערת איוב". קל מאוד לפספס את המפל, מאחר ומהכביש לא תראו דבר המרמז על הימצאותו. בשל כך, המקום גם קיבל את שמו, המפל הנעלם או המפל הנסתר.

למרות זאת, ההגעה אליו היא די מהירה, נגישה וקרובה לכביש ולמקום החנייה. חשוב לציין שבהמשך החורף כשהמים עמוקים והכנרת במפלס גבוה, יש צורך לשחות אל המפלים. כאשר המפלס נמוך ניתן לגשת בהליכה קצרה עד למפלים.

פנינה ירוקה נוספת נמצאת על גדות הכינרת למרגלות הר הארבל. היא כמעט ולא מוכרת ונקראת מעיין עין נון. הוא נמצא ממש בכניסה לישוב מגדל המשתרע על שפת הכנרת. ליד המעיין, תמצאו המון צל ומקומות ישיבה. הוא מצוין ומשופץ באופן משמעותי, מטופח ושמור.

קו החוף של הכינרת שנמצא לא הרחק משם, למרגלות היישוב מגדל. מאופיין בחוף חולי מרהיב ייחודי ונוח. חוף שלא דומה כל כך ליתר חופי הכינרת. החוף היפהפה מושך אליו מבקרים ודייגים רבים מדי יום. גם כאן בתקופה בה הכנרת מלאה לא ניתן להגיע עד לחוף מכיוון שהמים מציפים את הדרך העמוסה בצמחייה.

בצידו השני של הכינרת נמצאת טיילת עין גב. לא רחוק ממנה נמצא חוף כינר המותאם לשומרי המצוות. החופים המוכרזים סגורים בתקופה זו, אך לידם פרושים מרחבי חוף יפים ולטיול, פיקניק ואפילו מקום מתאים לטבילה קלה.

המשיכו הלאה, לטיילת "עין גב". אתם בוודאי זוכרים אותה מהטיול השנתי בספינת השייט במי הכנרת. אך מעבר למעגן הקטן, לא רבים מכירים את הטיילת הארוכה והיפה אותה הקימה החברה הממשלתית לתיירות במקום. החברה מטפלת ומתחזקת במעגן ושובר הגלים שבחוף. משם ניתן לצעוד בשבילי הקיבוץ הקסום ואף ניתן לטייל לאורך החוף המדהים בימים הקרירים האלו.

לטיילת שני מפלסים; האחד נגיש וצופה על הסלעים, השני עובר על גדת הימה תחת בתי היישוב. במקום חניה מסודרת ונוחה שהוסדרה בחלקו האחורי של המתחם לשירות המטיילים הצועדים בין מדשאות הבתים היפים לבין מי האגם המתוקים.

הירדנית ממוקמת בין סכר דגניה אשר בדרום מערב הכינרת לסכר אלומות. בקיץ, אלפי מטיילים עוצרים במקום בטיוליהם בצפון הארץ. הוא ממוקם במקטע של קילומטר וחצי מנהר הירדן, באזור בו הוא נשפך דרומה מהכנרת. לכן, המקום ההמוני, נקרא בשם ירדנית.

בחורף, בקטע הנהר הזה המים זורמים בעדינות, ומאפשרים מקום מצוין לקהל החרדי. הרוחצים הבודדים במקום, נהנים ממים קרירים ונוחים לרחצה וממרחבים שקטים וקסומים. בגדות הנהר קשרו חבלים לעצים, כאשר בקצה החבל יש חתיכת עץ, לצעוד עליו ולקפוץ ממנו.

בין כל הנקודות הללו מתפתל שביל סובב כינרת שכולל בתוכו את כל פינות הנוף סביב חופה של הכינרת. אין טובה מעונה זו של השנה, לא חמה ולוהטת וגם לא קפואה, לצאת למסלול היפה כל כך.

תקופה זו, כשמטיילי ישראל נשארים בבתים. שטחי האדמה שלגדות הכינרת, מתאימים בדיוק לפרוס עליהם מחצלת ולנוח בשקט. אנחנו ממליצים לצאת לשם עם קבוצת חברים ל"זיץ" עם שירים סביב מדורה קטנה, ולמי שיכול לנגן בכינור – הרי זה משובח.

מוישלה

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך