כוכב הנופש

חדשות

קמע עתיק

קמע עתיק התגלה במזבח יהושע

קמע עתיק התגלה באתר מזבח יהושע בשומרון.

קמע עופרת בכתב עברי קדום, התגלה במזבח יהושע שבהר עיבל. |  לדברי מומחים מדובר ב"אחד הגילויים המשמעותיים ביותר בתולדות הארכאולוגיה בארץ ישראל".

קמע עופרת עתיק נמצא בין שאריות החפירה שבוצעה באתר הארכיאולוגי בהר עיבל שבשומרון, בו על פי הערכות נמצא מזבח יהושע בן נון. קמע העופרת כתוב כתב עברי קדום ואיורים אופייניים לתקופה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, אומר כי הממצא החדש מעיד על הקשר העמוק של העם היהודי לשומרון "הממצאים החדשים שנחשפו בהר עיבל מוכיחים שוב ושוב את הקשר העמוק והבלתי ניתן לניתוק בין העם היהודי לשומרון ולארץ ישראל בכלל, הוא אחד הגילויים המשמעותיים ביותר בתולדות הארכאולוגיה בארץ ישראל".

לאחר חפירת המזבח הושארו ערמות רבות של עפר שנחפר. בהתחשב בכך שהערמות עשויות להכיל ממצאים יקרי ערך, הן הועברו למקום בטוח שבו ניתן היה לבדוק אותן. לאחר שנים ארוכות, פותחו האמצעים המתאימים לניפוי בעפר אז ניתן היה לסנן את החומרים הרלוונטיים.

הקמע זעיר שהתגלה עשוי עופרת, בגודל 2X2 סנטימטר בלבד. הוא היה אטום כמו צדפה, מה שמרמז שהוא מכיל משהו בפנים. ברשות העתיקות ניסו לפתוח אותו אך לאחר שהחל להתפורר בקצוות הופסקו הניסויים.

מעבדה בפראג שמבצעת צילומים מתוחכמים שמאפשרים בניית מודל תלת מימד, לחפצים בגודל הזה, זיהתה חריצים רבים בקמע כאשר אחד מהם נראה בצורת האות א.

במקביל, במהלך טיול שגרתי של תלמידי כיתה ב מבית ספר בדרום הארץ מצאו התלמידים מטבע מהתקופה היוונית על האדמה בשמורת נחל הבשור. הם העניקו את המטבע הנדירה לארכיאולוגים שהודו להם על מציאתה והסבירו להם על מטבעות עתיקים ועל השימוש בהם בימי קדם.

קרדיט צילום: רועי חדי – דוברות שומרון

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פאר החורשות בתל אביב נפתח מחדש, תכנון הפארק כלל הליך שיתוף ציבור עם הקהילות
שביל הקיסר בהרי ירושלים, שחצה את כביש 375, הפך מסוכן עם עלייה בנפח התנועה
פארק החורשות בתל אביב-יפו, עבר שדרוגים משמעותיים שמטרתם להפוך את הביקור במקום לחוויה עוד
עיריית עפולה מקדמת בימים אלה באמצעות החברה הכלכלית פרויקט חדשני נוסף – פארק חבלים
מהפיכת הפארקים וגני המשחקים ממשיכה באילת והפעם עם פארק חדש בלב שכונת השחמון. אחרי
טיול ליד הבית: בריכת חורף ופארק חדש נפתח בשבוע שעבר בעיר חולון. עיריית חולון
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך