כוכב הנופש

חדשות

שביל הקיסר

צילום: איציק בן דב החברה להגנת הטבע

אחרי שנסגר: שביל הקיסר נפתח בתוואי חדש

שביל הקיסר בהרי ירושלים, שחצה את כביש 375, הפך מסוכן עם עלייה בנפח התנועה בכביש בשנים האחרונות ונסגר. עתה הוא סומן מחדש ונפתח למטיילים בשילוב סימון מסלולים חדשים, כולל אחד מעגלי. עכשיו כשהצמחייה בשיא פריחתה זהו בדיוק הזמן לטייל.

שביל הקיסר בהרי ירושלים, הנקרא כנראה על שם הקיסר אדריאנוס, חודש על ידי קרן קימת לישראל ובשיתוף עם הוועדה לשבילי ישראל של החברה להגנת הטבע. התוואי הקודם של השביל שחיבר את חורבת חנות עם חניון בית הבד, חצה את כביש 375, שחצייתו הפכה למסוכנת עם עלייה בנפח התנועה בכביש בשנים האחרונות.

על מנת לתת חלופה מרשימה למטיילים לשביל הפופולרי שנסגר, סומן שביל חדש בצד הדרומי של הכביש על השלוחה של הר יערן, ללא חציית הכביש. השביל עובר בנופי יער וחורש, עם גוונים רבים של ירוק ופריחות צבעוניות עונתיות, וחושף את שרידיה של דרך רומית עתיקה הכוללת מדרגות סלע קדומות.

שביל חדש המסומן בשחור שאורכו כ-2 ק"מ, יורד מאזור "בית היערן", הבית הוא למעשה שרידיו של מבנה על כיפה גבוהה שנבנה בתקופה הבריטית ושימש את עובדי היער באזור, אל חניון בית הבד. השביל עובר ביער אורנים נטוע, מעורב בשרידי חורש טבעי, על משטחי סלע טבעיים.

המטיילים בשביל ייהנו מתצפיות יפות אל אזור בית שמש והשפלה במערב ואל השלוחות של הרי יהודה מצפון. הכניסה לתחילת השביל השחור היא בדרך סלולה המסומנת בירוק, שיוצאת מכביש 375, מול הכניסה לחורבת חנות, לכיוון דרום אל הר יערן.

שביל מסומן אדום הוא למעשה קטע שנשאר מהשביל הוותיק המוביל מחניון בית הבד. לצד החניון שרידי בית בד קדום שמנגנון הסחיטה שלו בצורת בורג עשוי מעץ ושוחזר בידי קק"ל. אל המדרגות הקדומות ובחזרה באותה דרך, באורך של כ-750 מטרים לכל כיוון. החניון משמש כנקודת יציאה וסיום לטיול. הקטע האחרון אל המדרגות שינה את צבעו לכחול.

בנוסף, חיבור חדש של השביל האדום אל השביל השחור, מאפשר למטיילים שביל מעגלי – לצאת מחניון בית הבד אל המדרגות הקדומות ובחזרה אל בית הבד על גב השלוחה עם השביל השחור או בכיוון ההפוך. מומלץ להתחיל עם השביל האדום ולחזור עם השביל השחור כך שההליכה במורד השביל תהיה עם הפנים והמבט לנוף. אורכו של הסיבוב המעגלי כ-2 ק"מ. מסלול זה מיועד למיטיבי לכת.

איציק בן דב, רכז סימון שבילים של החברה להגנת הטבע בוועדה לשבילי ישראל, מוסיף ששביל הקיסר עובר לצד הדרך הרומית שעלתה מבית גוברין לירושלים. "לצד השביל, העובר על סלעי גיר קשים, נותרו שרידי גת עתיקה חצובה וספלולים. במהלך החורף והאביב, הרי ירושלים מתכסים במרבד ירוק ובפריחות מרהיבות. כולי תקווה שעל השביל יטיילו מטיילים רבים שיכירו את האזור וייהנו ממה שהשביל מזמן להם", הוא אומר.

גידי בשן, מנהל אזור הרי יהודה בקרן קימת לישראל: "שביל הקיסר במתכונת הקודמת שלו היה בין שבילי הטיול הכי מבוקשים בקק"ל, ואנו שמחים שמצאנו פתרון לתוואי החדש שאינו מסכן את המטיילים ויחד עם זאת שומר על יופיו וייחודו".

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף פעולה לשימור יער מיר שטח ירוק בצפון העיר, בין שכונות נווה יעקב ופסגת
הוועדה המחוזית בירושלים אישרה להפקדה את תוכנית בית טיילור פארק הטבע בירושלים בשכונת קרית
שביל חדש נפתח למבקרים בכרמל: דרך האש. השביל, המתפתל בנופו הירוק של הכרמל הפורח
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' והשרה לאיכות הסביבה עידית סילמן החליטו על השקעה של מיליונים
מערכת מסתור גדולה ביותר התגלתה בגליל. מערכת המסתור התגלתה בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות
אתר בני ברק המקראית שישחזר את ההיסטוריה המרתקת של בני ברק העתיקה, יוקם בפארק
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים
נופי הרקפת היא וילה מפוארת ומושקעת ברמה גבוהה המשתרעת על פני 450 מ"ר. הוילה כוללת 9 חדרים המתאימים לזוגות ומתאימה ל-30 נופשים.
טבריה
30 מיטות
9 חדרים
החל מ- 6000 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך