כוכב הנופש

שילוב ערב מוסיקלי בטיול

טיול קבוצתי עשוי תמיד להיות מוצלח במיוחד אם נעשה שילוב ערב מוסיקלי בטיול. ישיבה של הקבוצה לערב נגינה במהלך הטיול יקפיץ את האנרגיות וישאיר זיכרונות משותפים ומיוחדים מהטיול. האפשרויות לערב מוזיקלי במהלך טיול הינם רבים ותלויים בעיקר במיקום ואופי הטיול.

 

שילוב ערב מוסיקלי בטיול במקום סגור

האופצייה המוכרת והנפוצה ביותר, הוא יציאה של קבוצה לקמפ במתחם סגור שם יבוצע ערב מוסיקלי יחד עם מוזיקאי מוכר. העלויות של ערב כזה יכולים להגיע לכמה אלפי שקלים רק על הזמנת המוזיקאי לאירוע. לעתים לעלויות אלו עלולים להתווסף עלויות הגברה ועלויות נסיעות של האמן למקום הקמפ.

 

זיץ מוסיקלי במקום פתוח

אפשרות נוספת וטובה במיוחד הוא יציאה של קבוצה למקום פתוח יחד עם גיטרות ולשבת ולנגן שם במשך כמה שעות אל תוך הלילה. יציאה עם כלי נגינה למקום פתוח צריך להיות בהתאם לחוק. במקומות בהם מותר להשמיע רעש בשעות הלילה ובמרחק מבתי מגורים. שילוב ערב מוסיקלי בטיול הוא משהו שלא כדאי שיסתיים עם דו"ח משטרתי על הפרעת השקט בשעות המנוחה ולכן חשוב לשמור על כללי החוק.

 

שילוב של מנגל ונגינה

אם יוצאים לבצע את הנגינה בשטח, יהיה מוצלח יותר לעשות את זה בשילוב מנגל במיקום מתאים. השילוב בין הכנת האוכל בשטח לנגינה משותפת בחוץ יכול להיות הדבר שהכי יזכרו מכל הטיול. על מנת לבצע מנגל בשטח יהיה צורך לקחת ציוד לשטח. בדרך כלל יהיה נכון שזה יהיה בקרבה של מקום מסודר לקניית אוכל, על מנת לשמור על טמפרטורות נכונות של הבשר למנגל.

לא נכון לסחוב אוכל בשמש במשך שעות רק כדי לנגן יחד עם מנגל במקום מתאים. דווקא בשל סיבה זו לעתים יהיה נכון לחפש מקום סמוך ליישוב רגיל. דבר שיאפשר נגישות להביא את כלי הנגינה והאוכל ישר למקום המפגש.

 

היכן המקומות המומלצים לערב מוסיקלי?

בחרנו שני אפשרויות שונות כאשר ניתן למצוא עוד עשרות מקומות מתאימים בארץ. המקום הראשון הוא הכינרת. הייחודיות של הכינרת שניתן לבחור מקום  כמו חוף גולן, ולבצע דייג במקום. האתגר לביצוע דייג יכול להיות משמעותי ומהנה לערב כזה.

מקום נוסף ומומלץ הוא מערת התאומים. ליד המערה יהיה ניתן לשיר ללא חשש מהמולה והפרעה לשכנים שגרים בסביבה. הסיבה שבחרנו במערת התאומים הוא בגלל הסמיכות שלה לעיר בית שמש והאפשרות להביא כלי נגינה מחנות בבית שמש סמוכה.

אם אתם חושבים על שילוב ערב מוסיקלי בטיול, כדאי שתבחרו מקום טוב ותספרו לנו אחר כך איך היה. תמיד נשמח להוסיף מקומות משתלמים לרשימה.

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך