כוכב הנופש

שתולה

.

יצאנו לדרך...

פרויקט ענק ומיוחד מאוד של יצירת אמנות בצורת ציורי גרפיטי על החומה המגנה שלנו בגבול הצפון, בחלקו המזרחי של הישוב שתולה. למי שלא מכיר נספר שבגבול הצפוני של ישראל הוקמה חומת בטון בגובה של ארבעה מטרים ואורכה כמאתים מטרים שנועדו להגן על הגבול. הגעה: חוצים את מושב אבן מנחם ומגיעים לצומת T בה פונים ימינה. אחר כך פונים שמאלה, ולאחר עוד כשני קילומטרים ולוקחים שוב שמאלה לכניסה האחורית של שתולה. משם ממשיכים עוד קצת ישר ומגיעים לקירות המדברים.

מערת נטיפים גדולה ויפה במושב שתולה שהתגלתה בעקבות רצון להקים בית במקום. עם תחילת החפירות התגלתה המערה והעבודות נפסקו. אפשר לטייל בכל אגפי המערה ואין צורך במפה. בימים אלו המערה חסומה לגישה. הגעה: חוצים את מושב אבן מנחם וביציאה ממנו נגיע לצומת T בה פונים ימינה. אחר כך פונים שמאלה ולאחר עוד כשני קילומטרים ולוקחים שוב שמאלה לכניסה האחורית של שתולה (אם ממשיכים עוד קצת ישר מגיעים לקירות המדברים ).בפניה הראשונה, נפנה ימינה בכביש שעולה מעט וכעבור כ -100 מטר נעצור ונחפש בצד שמאל של הכביש עמודים נמוכים הבולטים מן הקרקע באזור של חורש ושם פתח המערה.

צוק גבוה מאוד ומקומר יוצר את המסלול המבוקש המוכר לכולם בשם מערת קשת. שביל הליכה המסומן בשחור מעלה אתכם במסלול באורך של כחצי שעה אל ראש המערה ונקודת התצפית המרהיבה. הצוק מגודר בגדר בטיחות המותרת למעבר אך ורק למדריכי גלישת מצוקים או לגורמים המוסמכים לכך. הגעה: מצומת בצת פונים לכביש 899. לאחר כמה קילומטרים פונים שמאלה לקיבוץ אדמית קת פחות מחצי קילומטר לפני הכניסה לקיבוץ, פונים ימינה לפארק אדמית שם מתחיל המסלול אל המערה.

אגם מונפורט הינו פארק אקולוגי גדול מאוד השוכן בלב הגליל המערבי ובמרכזו אגם גדול. סביבו הוקמו מדשאות ענק ומתקני פעילות ואף הוקם לצידו פארק אקסטרים ענק לכל המשפחה. המקום מספק למבקריו הנא ממבחר האטרקציות והנופש המהנה לכל הגילאים. הגעה: אגם מונפורט נמצא בצידה הדרומי של העיר מעלות תרשיחא והגישה אליו הוא בפניה מכביש 89. • הכניסה למתחם האגם חופשית, התשלום הוא עבור האטרקציות שהמקום מציע.

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך