כוכב הנופש

חדשות

תרגיל מדמה שריפה נערך בפארק הכרמל

צילום: יניב כהן, רשות הטבע והגנים

תרגיל מדמה שריפה נערך בפארק הכרמל

תרגיל מדמה שריפה נערך בפארק הכרמל

בגן הלאומי פארק הכרמל נערך תרגיל שדימה שריפות יער וחורש בשילוב אורבני ובתוכו מגוון אירועים משמעותיים. | בתרגיל השתתפו למעלה מ- 50 פקחים של רשות הטבע והגנים בעיקר מאזור הצפון בנוסף למאות לוחמי אש מישראל, יוון וקפריסין, ונציגי גורמים נוספים.

רשות הטבע והגנים השתתפה ביום רביעי בתרגיל בינלאומי רב-זירתי רחב היקף למוכנות לקיץ, בשיתוף כבאות והצלה מחוז חוף ובשיתוף לוחמי אש ומפקדים מקפריסין ויוון וגופי חירום והצלה נוספים.

התרגיל הנרחב,  שהינו חלק מההיערכות לעונת הקיץ , בדגש על ימי קיצון בצל משבר האקלים, נערך בגן הלאומי פארק הכרמל ודימה שריפות יער וחורש בשילוב אורבני ובתוכו מגוון אירועים משמעותיים המתקיימים בו זמנית במרחב הכרמל. בתרגיל השתתפו למעלה מ- 50 פקחים של רשות הטבע והגנים בעיקר מאזור הצפון בנוסף למאות לוחמי אש מישראל, יוון וקפריסין, יחד עם נציגים של גורמים נוספים שהינם חלק ממאמצי הכיבוי בשגרה ובחירום.

לדברי רעיה שורקי מ"מ מנכ"לית רשות הטבע והגנים: "רשות הטבע והגנים התמקצעה מאוד בשנים האחרונות במניעה וטיפול בשריפות.  אנו נמצאים בימים אלה בשיח בינלאומי בנושא משבר האקלים והתרגיל הרב זירתי שנועד לתרגל תרחישים שונים בהתמודדות עם מניעה וכיבוי שריפות בשיתוף כלל הגורמים הרלוונטיים, הוא יותר מראוי בימים אלה ברמת הלאומית, האזורית והבינלאומית. אני מודה לכבאות והצלה על שיתוף הפעולה רב השנים".

נתן אלבז מנהל ענף היער מחוז צפון רשות הטבע והגנים אמר: "ההיערכות של הרשות לשריפות בשטחים הפתוחים ומניעתן עד כמה שניתן מתקיימת במהלך כל השנה במגוון דרכים ואמצעים. במסגרת זו הרשות פועלת בדילול החורש והיער למען יצירת אזורי חיץ בסמוך לישובים ולאורך דרכים וכן בטיפול במוקדי סיכון כמו חניונים וצמצום חומרי הבעירה בתאי שטח גדולים".

מטרת אזורי החיץ היא לצמצם את התפשטות השריפה והורדת עוצמת האש וגובה הלהבות. הניסיון מלמד שאזורי החיץ מונעים לרוב את התפשטות השריפות ופגיעות בגוף וברכוש. בתוך כך רשות הטבע והגנים פועלת ומשקיעה בהכנה מבצעית של פקחיה לטיפול בשריפות לצד הצטיידות באמצעים. במסגרת זו הרשות פועלת יחד גם עם כוחות כבאות והצלה ולוחמי האש לשיפור המוכנות, ההיערכות ושיתוף הפעולה סביב אירועי השריפות.

מטרת התרגיל שמשלב כוחות מכל הגופים הרלוונטיים לרבות גופים ממדינות סמוכות לישראל הוא לשפר יכולות, למקסם את שיתוף הפעולה המקומי והאזורי ולשתף בניסיון ובידע חשוב ונדרש. רשות הטבע והגנים תורמת בשיתוף הפעולה הפורה את הידע והניסיון הנדרש במתן מענה יעיל לשריפות בשטח פתוח, בהכרת הצומח והתמצאות בשטח.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עיריית עכו פרסמה מכרז לביצוע עבודות להקמת פארק בנחל הנעמן. מדובר בנחל איתן הנשפך
נפתח קטע חדש בירדן לציבור. המקטע בן חצי קילומטר הינו חלק מפרויקט רחב לפיתוח
פארק החבלים ברחוב אלי כהן במודיעין משנה את פניו. השבוע החלה העירייה בעבודות לשדרוג
פארק מיוחד הוקם ברחוב ברנע באשקלון עם מתקני כושר ואימון מתקדמים, מתקני שעשועים, אטרקציות
בעיצומו של 'בין הזמנים': משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה מדווחים על תוצאות חריגות בדיגום
חברת מקורות מקדמת בנייה של גדר שתקיף כל שטח סכר אגם בית זית, שתקופה
המומלצים שלנו
צימר מאובזר ומפואר בניחוח חדיש לזוגות בבית שמש. הצימר ממוקם אל מול פארק מרהיב ומאובזר בכל מה שנדרש לנופש זוגי מהנה.
בית שמש
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
וילה היפי האוס במצפה רימון היא הבשורה הגדולה בתחום הנופש. הווילה הבנויה בשני מפלסים משתרעת על שטח ענק עם אהלים הנסגרים הרמטית מסביב. המתחם כולל 5 חדרים ושני אוהלים ומתאים ל-40 נופשים. במתחם אולם אירועים שניתן לשכור בנפרד ומתחם קמפינג נוסף.
מצפה רמון
40 מיטות
4 חדרים
החל מ- 5000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
שיר השירים הוא צימר מיוחד לזוגות בגוש טלמונים. הצימר ביישוב נריה מוקף בגינה במרחב של 50 מטרים הכולל מערכת ישיבה ועוד.
נריה
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 380 ש"ח
בשכונת בית וגן הירושלמית נמצאות סוויטות אירוח בירושלים, שני סוויטות נפרדות לאירוח זוגות. כל סוויטה מתאימה לזוג אחד.
ירושלים
4 מיטות
2 חדרים
החל מ- 350 ש"ח
בוטיק החושן היא סוויטה מפנקת לזוגות בהר שמואל, מיקום אטרקטיבי בקרבת קבר שמואל הנביא ומרחק נסיעה קצר מכל מה שנצרך.
ירושלים
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 650 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך