כוכב הנופש

חדשות

בוועדת הפנים שוקלים: הנפקת דרכונים 'אונליין'

בוועדת הפנים שוקלים: הנפקת דרכונים 'אונליין'

לאחר היציאה לפתרון עתידי בגיוס עובדים חדשים והכפלת משמרות, בשבוע שעבר, בדיון בוועדת הפנים הוצעו מספר צעדים לצמצום התורים ובהם הצעה לעבור לשיטה של הנפקת דרכונים מקוונת. החסרונות: חוק המאגר הביומטרי, הדורש נוכחות פיזית של מבקשי הדרכון.

 

פתרונות עדיין אין ואזרחי ישראל אינם יכולים כמעט להשיג דרכון קבוע בתוקף. על פי מרכז המחקר והמידע של הכנסת, התור להנפקת דרכון בלשכות האוכלוסין וההגירה ברוב המדינה מגיע לכחצי שנה, ובלשכות רבות (בעיקר באזור המרכז) אין תורים בכלל.

בדיון שנערך בוועדת הפנים של הכנסת ודיווחנו עליו בשבוע שעבר עולה כי נקבעו מספר צעדים שימתנו את התורים האדירים שיש כרגע. כך בין השאר יגייסו עובדים חדשים, יוכפלו המשמרות בחלק מהלשכות ויוקמו מרכזים שיטפלו בנושא הדרכונים בלבד. צעדים אלו דורשים את אישור ההסתדרות מצד אחד והאוצר.

צעד נוסף שעלה בשיחה בין יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר לבין מנכ"ל רשות האוכלוסין רונן פרץ הוא לעבור לשיטה אחרת לגמרי, של הנפקת דרכונים אונליין דרך המרשתת, ללא צורך להגיע כלל ללשכות האוכלוסין.

בכך יוקל דרמטית את התור עבור האזרחים הנדרשים להוציא דרכון קבוע. מטעם יו"ר הוועדה ח"כ הרב יעקב אשר נמסר כי, עושים כיום למשל בבריטניה. בריטניה אכן מאפשרת הנפקת דרכונים אונליין, בעלות של 82.5 ליש"ט (כ-340 שקל) תוך עד 10 שבועות.

הקושי המרכזי שהופך את ההצעה ללא ריאלית, וככל הנראה לא תמומש בזמן הקרוב הוא כי  חוק המאגר הביומטרי דורש שההנפקה תיעשה פיזית בפני פקיד של לשכת האוכלוסין, מה שאומר שלא משנה איך יבצעו שינוי כזה, הוא יצטרך לעבור דרך חקיקה של הכנסת ודיונים נרחבים בוועדה המשותפת של החוק הביומטרי.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
עיריית תל אביב השיקה פארק עירוני ירוק חדש בסמוך לתחנת הרידינג, ובסוף הטיילת המשתרע
‏נפתח רשמית פארק הבריכה הצפוני בשכונת אור ים באור עקיבא. הפארק כולל טיילת, מדשאות
הימנעו מכניסה למקומות שאינם מוכרזים – תמיד להגיע לשבילים מסומנים ומאושרים ע"י קק"ל וגורמים
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך