כוכב הנופש

חדשות

העיר העתיקה בצפת

העיר העתיקה בצפת - אזור מבוקש לתיירות

אחרי ההתאוששות הממשלה חונקת את ענף התיירות

ענף התיירות שנמצא בשלבי התאוששות מתקופת הקורונה עומד בפני שוקת שבורה, כאשר הממשלה חונקת את ענף התיירות. טיוטת חוק ההסדרים שפורסמה בימים האחרונים כוללת שורה של שינויים שיפגעו באופן קשה בענף התיירות בישראל. ביטול פטור המע"מ – עליית מחירי הארנונה – שאיבת מידע מפלטפורמות דיגיטליות | כל הפרטים.

 

טיוטת חוק ההסדרים שנמצא כעת בהליכי גיבוש להגשה לממשלה לקראת אישור התקציב כולל שורה של גזירות על ענף התיירות שטרם הצליח להתאושש לגמרי מתקופת הקורונה.

לפי הטיוטה יבוטל הפטור ממע"מ לתיירים בארץ דבר שיוביל לעליית מחירי הלינה בענף כולו. באוצר משוכנעים כי הצעד יביא להפסד של 130 מיליוני שקלים לענף התיירות אולם הגידול במיסים יהיה גדול יותר מה שמצדיק לטעמם את המהלך. באוצר משוכנעים בצדקת המהלך כי המס יוטל על אזרחי חוץ בלבד בעוד תיירים בישראל משלמים בכל מקרה מע"מ, אולם הניסיון לאורך השנים מוכיח כי עליית מיסים משפיעה על המחיר בכל המשק.

באוצר מכוונים לחייב צימרים ודירות נופש בארנונה של בתי מלון שבחלק מהערים יכול להיות גבוה פי שלושה מארנונה של דירת מגורים. עלויות של עשרות אלפי שקלים למפעילי הצימרים דבר שבשורה התחתונה יתגלגל לצרכן שגם כך מתקשה למצוא מחירים זולים של מקומות לינה בארץ.

לפי התוכנית סיווג ארנונה של בית מלון יחול על כל דירה שמושכרת לפחות 60 יום בשנה למטרות נופש. באוצר מנמקים את עליית מחיר הארנונה על מנת להשפיע על מצוקת הדיור ולמנוע השכרה של דירות מגורים למטרות נופש.

כזכור בעבר היה ניסיון לאסור לחלוטין השכרה של דירות מגורים למטרות נופש ונראה כי הפעם הולכים על מהלך קצת שונה שבשורה התחתונה יעלה את מחירי הלינה בארץ. התוספת בארנונה שיכול להגיע לעשרות אלפי שקלים בשנה, יעלה את המחירים ללא ספק, אולם לא צפוי לשחרר לשוק דירות נופש שפעילות באופן קבוע.

נכון לכתיבת הידיעה המהלך לא כולל חלוקה לפי אזורי ביקוש של דירות לשכירות רגילה, או לפי ריבוי דירות נופש לפי כמות תושבים מה שרק מחזק את התחושה כי המהלך נועד אך ורק לצורך העלאת מס שבסוף יתגלגל לצרכן. ככל וההחלטה אכן תצא אל הפועל מחירי הלינה של צימרים לחרדים צפויים לעלות באופן דרמטי.

 

נראה כי באוצר בחרו לרסק את תחום התיירות ובמקביל לצעדים אלו, החליטו על "העברת נתונים מפלטפורמות דיגיטליות לטובת שיפור הליכי השומה" בתחום התיירות.הצעד שהוצע בשנת 2016 על כל המשק זכה להתנגדות נחרצת מכל הגופים העסקיים, ונראה כי הפעם בחרו באוצר ללכת על המהלך בתחום התיירות בלבד. משמעות החוק הוא כי פלטפורמות של הזמנות אוטומטיות ייאלצו לדווח על כמות ההזמנות לכל עסק שמפורסם אצלם על מנת להעמיק את גביית המס בתחום. חשוב לציין כי החוק החדש לכאורה לא אמור לחול על פלטפורמת כוכב הנופש שההזמנות מבוצעות באופן ישיר דרך מפעילי הצימרים, אולם הצעדים שיידרשו להפעיל פלטפורמות דיגיטליות אחרות יביאו לייקור המחיר ללקוחות הקצה בשל חובת הדיווח ובריחה של מעלימי מס מהפלטפורמות דבר שיביא בשורה התחתונה לעליית מחירים גורפת של מחירי הלינה בישראל.

ממשרדי האוצר והתיירות לא נמסרה תגובה לפנייתנו.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בהשקעה של 70 מיליון שקל: החלק הראשון בפארק קק"ל- ואדי האסבסטונים, מתחם "גן העץ"
פארק חיות חווייתי ברמה בינלאומית, נפתח בימים אלו בבאר שבע ומזמין את הקהל הרחב
בשורה: שביל ישראל ייכנס לתוך המושבה זכרון יעקב ויעבור באזורים ההיסטוריים שלה ובפארק רמת
בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך