כוכב הנופש

חדשות

הנעדרים בשיטפון אותרו באמצעות בינה מלאכותית

הנעדרים בשיטפון אותרו באמצעות בינה מלאכותית

שיטת בינה מלאכותית שפותחה בטכניון סייעה באיתור הנעדרים בשיטפון בדרום. מומחי ה-AI מהטכניון הצליחו להסיק היכן ניתן יהיה למצוא את גופות הנעדרים, על בסיס המיקום שבו אותרה הניצולה מהאסון.

 

במהלך החיפושים באסון השיטפון, צוותי החילוץ נעזרו בטכנולוגיית בינה מלאכותית (AI) שפותחו בטכניון, כדי לאתר את גופותיהם של האחים שנעדרו, מעיין וסהר ז"ל. המודל פותח בידי פרופ' ברק פישביין, חבר סגל בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון וקצין מילואים ביחידת החילוץ וההצלה הארצית של פיקוד העורף.

הרעיון לעשות שימוש ב-AI כדי לייעל את מאמצי איתור הגופות עלה בשל היקפו הגדול של השטח שבו יכולות היו להימצא הגופות, ובשל תנאי השטח הקשים של הסופה הכבדה, המשקעים הרבים והיכולות המפותחות של הבינה המלאכותית שנכנסות לשימוש בתקופה האחרונה.

המהלך שביצעו החוקרים היה להסיק מה המיקום שבו ייתכן שיימצאו הגופות, על סמך נתוני השיטפון, בשילוב תנאי השטח וכמות המשקעים, לצד נתוני המיקום שבו נמצאה הניצולה באירוע. בהשגת הנתונים סייעו לצוות מרכז מיפוי ישראל והאוניברסיטה העברית.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מסתיימות העבודות להקמת פארק משה ארנס ברמלה. הפארק הענק מוערך בעלות של מיליונים ומיועד
פארק חדש הגיע לעיר: עיריית רחובות תפתח את הפארק האתגרי החדש בשבוע הבא באירוע
בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף של ארבעה
בשורה לחובבים: פארק רכיבה מיוחד בו הושקעו מיליוני שקלים נפתח בתל אביב. בפארק הושקעו
איגוד ערים כינרת ומינהל התכנון הציגו לציבור את תוכנית התמ"א להסדרת והמשך פיתוח שביל
הוועדה המקומית בתל אביב אישרה למתן תוקף תכנית שתביא לשיקום והשמשת מעגנת רידינג ההיסטורית
המומלצים שלנו
בשכונת שקד השקטה שוכנת לה וילת 'גינת וורדים' מרווחת ומהממת מוארת ומאווררת, 4 כיווני אויר, טובלת בירוק, בפרטיות מלאה.
ערד
17 מיטות
4 חדרים
החל מ- 2200 ש"ח
בלב היישוב קוממיות שוכן מתחם הנופש אתנחתא. המתחם כולל שלושה יחידות נפרדות לזוגות ומשפחות שיכולים לארח יחד 54 נפשות ב-10 חדרים שינה מתוכם 4 מתאימים לזוגות.
קוממיות
57 מיטות
5 חדרים
החל מ- 7000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
עתיקה קדישא הוא בית נופש מיוחד בעיר העתיקה בצפת. בית הנופש כולל 4 חדרי שינה לזוגות וחדר נוסף, 2 מתוך חדרי השינה כוללים יחידת הורים לנופש ופרטיות מושלמת. המתחם מתאים ל-12-20 נופשים.
צפת
12 מיטות
4 חדרים
החל מ- 3500 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
ממלכת צפת העתיקה הוא צימר בנוי 75 מטר המוקף חצר גדולה מסביב, בצימר חדר שינה אחד לזוגות + סלון, הצימר מתאים ל-8 נופשים + תינוק.
צפת
8 מיטות
1 חדרים
החל מ- 400 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך