כוכב הנופש

חדשות

הנערים מצאו עופר בטבע בעת טיול והשיבו אותו לאימו

יעקב בן בונן החברה להגנת הטבע

הנערים מצאו עופר בטבע בעת טיול והשיבו אותו לאימו

ילדים שיצאו לטייל ביער הסמוך לביתם בירושלים, מצאו עופר צעיר. הם אספו אותו לביתם, מחשש שננטש ועלול למות. אך בחברה להגנת הטבע לקחו אותו והרגיעו: "הצביה מחביאה את העופר במכוון, בשבועות הראשונים".

 

יעקב בן בונן, סוקר טבע עירוני בחברה להגנת הטבע ומתנדב ב"חי-בולנס" של רשות הטבע והגנים באזור ירושלים, רגיל להגיע לכל מיני אירועים חריגים. אך הפעם זה היה מפתיע במיוחד: ילדים שטיילו בהרי ירושלים ועשו טעות גדולה מצאו עופר איילים בין השיחים בירושלים, ומתוך חשש לשלומו לקחו אותו לביתם.

"כל מי שמכיר את התנהגות הצבאים יודע שהצביה מחביאה את העופר במכוון, בשבועות הראשונים, ומגיעה כמה פעמים ביום להניק אותו, כשבשאר הזמן היא מסתובבת באזור ומשגיחה. ככה הוא מוסתר מטורפים", אמר לילדים יעקב בן בונן.

לאחר שהתייעץ עם וטרינר בית החולים לחיות בר בספארי ניצן אדם, פקח רשות הטבע והגנים אליעזר גלבר ורוני קינג, וטרינר רשות הטבע והגנים, הוחלט להחזיר את העופר לאותו מקום ממנו נאסף, בתקווה שאמו תאסוף אותו חזרה. זאת למרות שהיה בחברת בני אדם ואף שתה חלב פרה שלא מותאם עבורו.

 

יעקב בן בונן, החברה להגנת הטבע

 

"הלילה היה חשוך וכמעט בלי ירח, וכבר עברו כמעט 12 שעות מרגע שנאסף, אבל החלטנו לצאת לדרך. זהו הסיכוי הטוב ביותר של העופר לגדול ולהתפתח באופן תקין", סיפר בן בונן, "לקחנו פנסים וירדנו לוואדי יחד עם הילדים שזוכרים את המיקום המדויק. השארנו את העופר יחד עם מצלמת נסתרת, בתקווה שתיתן לנו מושג מה קרה בלילה".

"בבוקר למחרת חזרנו לאותה נקודה והעופר לא היה שם. קיווינו שהאם אספה אותו והתמונות אכן אישרו זאת, אולם לא האמנו לדרמה שהתחוללה שם – כבר בתמונה הראשונה ראינו שועל ונחרדנו לגורלו של העופר, אבל בהמשך ראינו את הצביה שהגיעה לשם ויחד הם עזבו את המקום", סיפר בן בונן.

בחברה להגנת הטבע מוסיפים כי בימים אלו, כשהעשב ירוק וגבוה, צביות ממליטות ומסתירות את העופרים מפני טורפים בכל רחבי הארץ. עמיר בלבן, מנהל תחום טבע עירוני בחברה להגנת הטבע אמר: "גשמי הברכה בחודשים האחרונים סיפקו לנו ולבעלי החיים אביב מדהים. הטבע מתפרץ בשלל גוונים ואי אפשר להישאר אדישים לעושר ולמגוון. אם נתקלתם בעופר במהלך טיול התרחקו מיד, הוא איננו יתום. הצביה שומרת מרחוק ומגיעה מדי כמה שעות להניק. כשעופרים מגיעים לגיל חודש הם מספיק חזקים ומהירים כדי להצטרף לאימם במרעה".

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מסתיימות העבודות להקמת פארק משה ארנס ברמלה. הפארק הענק מוערך בעלות של מיליונים ומיועד
פארק חדש הגיע לעיר: עיריית רחובות תפתח את הפארק האתגרי החדש בשבוע הבא באירוע
בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף של ארבעה
בשורה לחובבים: פארק רכיבה מיוחד בו הושקעו מיליוני שקלים נפתח בתל אביב. בפארק הושקעו
איגוד ערים כינרת ומינהל התכנון הציגו לציבור את תוכנית התמ"א להסדרת והמשך פיתוח שביל
הוועדה המקומית בתל אביב אישרה למתן תוקף תכנית שתביא לשיקום והשמשת מעגנת רידינג ההיסטורית
המומלצים שלנו
בשכונת שקד השקטה שוכנת לה וילת 'גינת וורדים' מרווחת ומהממת מוארת ומאווררת, 4 כיווני אויר, טובלת בירוק, בפרטיות מלאה.
ערד
17 מיטות
4 חדרים
החל מ- 2200 ש"ח
בלב היישוב קוממיות שוכן מתחם הנופש אתנחתא. המתחם כולל שלושה יחידות נפרדות לזוגות ומשפחות שיכולים לארח יחד 54 נפשות ב-10 חדרים שינה מתוכם 4 מתאימים לזוגות.
קוממיות
57 מיטות
5 חדרים
החל מ- 7000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
עתיקה קדישא הוא בית נופש מיוחד בעיר העתיקה בצפת. בית הנופש כולל 4 חדרי שינה לזוגות וחדר נוסף, 2 מתוך חדרי השינה כוללים יחידת הורים לנופש ופרטיות מושלמת. המתחם מתאים ל-12-20 נופשים.
צפת
12 מיטות
4 חדרים
החל מ- 3500 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
ממלכת צפת העתיקה הוא צימר בנוי 75 מטר המוקף חצר גדולה מסביב, בצימר חדר שינה אחד לזוגות + סלון, הצימר מתאים ל-8 נופשים + תינוק.
צפת
8 מיטות
1 חדרים
החל מ- 400 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך