כוכב הנופש

חדשות

הנערים מצאו עופר בטבע בעת טיול והשיבו אותו לאימו

יעקב בן בונן החברה להגנת הטבע

הנערים מצאו עופר בטבע בעת טיול והשיבו אותו לאימו

ילדים שיצאו לטייל ביער הסמוך לביתם בירושלים, מצאו עופר צעיר. הם אספו אותו לביתם, מחשש שננטש ועלול למות. אך בחברה להגנת הטבע לקחו אותו והרגיעו: "הצביה מחביאה את העופר במכוון, בשבועות הראשונים".

 

יעקב בן בונן, סוקר טבע עירוני בחברה להגנת הטבע ומתנדב ב"חי-בולנס" של רשות הטבע והגנים באזור ירושלים, רגיל להגיע לכל מיני אירועים חריגים. אך הפעם זה היה מפתיע במיוחד: ילדים שטיילו בהרי ירושלים ועשו טעות גדולה מצאו עופר איילים בין השיחים בירושלים, ומתוך חשש לשלומו לקחו אותו לביתם.

"כל מי שמכיר את התנהגות הצבאים יודע שהצביה מחביאה את העופר במכוון, בשבועות הראשונים, ומגיעה כמה פעמים ביום להניק אותו, כשבשאר הזמן היא מסתובבת באזור ומשגיחה. ככה הוא מוסתר מטורפים", אמר לילדים יעקב בן בונן.

לאחר שהתייעץ עם וטרינר בית החולים לחיות בר בספארי ניצן אדם, פקח רשות הטבע והגנים אליעזר גלבר ורוני קינג, וטרינר רשות הטבע והגנים, הוחלט להחזיר את העופר לאותו מקום ממנו נאסף, בתקווה שאמו תאסוף אותו חזרה. זאת למרות שהיה בחברת בני אדם ואף שתה חלב פרה שלא מותאם עבורו.

 

יעקב בן בונן, החברה להגנת הטבע

 

"הלילה היה חשוך וכמעט בלי ירח, וכבר עברו כמעט 12 שעות מרגע שנאסף, אבל החלטנו לצאת לדרך. זהו הסיכוי הטוב ביותר של העופר לגדול ולהתפתח באופן תקין", סיפר בן בונן, "לקחנו פנסים וירדנו לוואדי יחד עם הילדים שזוכרים את המיקום המדויק. השארנו את העופר יחד עם מצלמת נסתרת, בתקווה שתיתן לנו מושג מה קרה בלילה".

"בבוקר למחרת חזרנו לאותה נקודה והעופר לא היה שם. קיווינו שהאם אספה אותו והתמונות אכן אישרו זאת, אולם לא האמנו לדרמה שהתחוללה שם – כבר בתמונה הראשונה ראינו שועל ונחרדנו לגורלו של העופר, אבל בהמשך ראינו את הצביה שהגיעה לשם ויחד הם עזבו את המקום", סיפר בן בונן.

בחברה להגנת הטבע מוסיפים כי בימים אלו, כשהעשב ירוק וגבוה, צביות ממליטות ומסתירות את העופרים מפני טורפים בכל רחבי הארץ. עמיר בלבן, מנהל תחום טבע עירוני בחברה להגנת הטבע אמר: "גשמי הברכה בחודשים האחרונים סיפקו לנו ולבעלי החיים אביב מדהים. הטבע מתפרץ בשלל גוונים ואי אפשר להישאר אדישים לעושר ולמגוון. אם נתקלתם בעופר במהלך טיול התרחקו מיד, הוא איננו יתום. הצביה שומרת מרחוק ומגיעה מדי כמה שעות להניק. כשעופרים מגיעים לגיל חודש הם מספיק חזקים ומהירים כדי להצטרף לאימם במרעה".

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף פעולה לשימור יער מיר שטח ירוק בצפון העיר, בין שכונות נווה יעקב ופסגת
הוועדה המחוזית בירושלים אישרה להפקדה את תוכנית בית טיילור פארק הטבע בירושלים בשכונת קרית
שביל חדש נפתח למבקרים בכרמל: דרך האש. השביל, המתפתל בנופו הירוק של הכרמל הפורח
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' והשרה לאיכות הסביבה עידית סילמן החליטו על השקעה של מיליונים
מערכת מסתור גדולה ביותר התגלתה בגליל. מערכת המסתור התגלתה בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות
אתר בני ברק המקראית שישחזר את ההיסטוריה המרתקת של בני ברק העתיקה, יוקם בפארק
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים
נופי הרקפת היא וילה מפוארת ומושקעת ברמה גבוהה המשתרעת על פני 450 מ"ר. הוילה כוללת 9 חדרים המתאימים לזוגות ומתאימה ל-30 נופשים.
טבריה
30 מיטות
9 חדרים
החל מ- 6000 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך