כוכב הנופש

חדשות

הסתיימו עבודות פינוי הקרקע המזוהמת מהמזוט בנחל קצרין

המשרד להגנת הסביבה

הסתיימו עבודות פינוי הקרקע המזוהמת מהמזוט בנחל קצרין

המשרד להגנת הסביבה מעדכן בנוגע למזוט שהוזרם לנחל קצרין: הסתיימו עבודות פינוי הקרקע המזוהמת; מפעלים ותחנות דלק באזור נשללו כמקור ישיר להזרמה; המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה בודקת חשד כי בוצעה שפיכה פיראטית נקודתית של מזוט בתעלת הניקוז.

 

המשרד להגנת הסביבה מעדכן, כי העבודות לפינוי ולשיקום תוואי הנחל ופינוי הקרקע המזוהמת הושלמו ביום חמישי בשבוע שעבר בנחל קצרין. הנחל נוקה משאריות המזוט באופן שלא נשקפת כל סכנה או חשש לזיהום מתמשך בתוואי הנחל ובסביבה.

פינוי הקרקע המזוהמת לאורך תוואי הנחל בוצעה בכפוף ובהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה באמצעות קבלן מטעם נתיבי ישראל שלקחה אחריות מלאה על הטיפול באירוע, שכלל בין השאר ביצוע שטיפות בתעלת הניקוז, שאיבות של הפאזה הנוזלית המזוהמת, עבודות חפירה בקרקע לאורך הנחל (כ-200 מטר), פינוי הקרקע המזוהמת (כ-140 טונות) לאתר מורשה וכן ביצוע עבודות שיקום לאורך התוואי להחזרת השטח לקדמותו.

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "אני רוצה להודות לצוותים המקצועיים של המשרד במחוז צפון ובמשטרה הירוקה על ניהול האירוע והעבודה המאומצת והמקצועית, גם במניעת הגעת המזוט לכנרת ובמניעת זיהום שטחים משמעותיים. והכול בשיתוף פעולה מלא עם מועצת קצרין, רשות הטבע והגנים וגורמים נוספים. נמשיך לפעול למציאת הגורם העבריין ונפעל מולו בכל האמצעים העומדים לרשותנו".

המשרד להגנת הסביבה עדכן בשבוע שעבר, כי אותרה זרימת מים שחורים מהולים במזוט עם ריח חריף של דלק בתעלת ניקוז המים של נחל קצרין, בכניסה לאזור התעשייה. נחל קצרין נשפך לנחל משושים ולכנרת, והיה חשש כבד לזיהום שטחים נרחבים בעקבות כך.

מאז אותו מועד, פעלו גופים רבים בשיתוף פעולה, בהובלת המשרד להגנת הסביבה, לטיפול בחומר ולאיתור הגורם המזהם. בוצעו פעולות רבות של ספיגה וניקוז, למניעת הרחבת הזיהום ובלימתו.

צוותי בדיקה מטעם מחוז צפון של המשרד להגנת הסביבה והמשטרה הירוקה של המשרד בשיתוף רשות הטבע והגנים והמועצה המקומית קצרין, ביצעו שורה של בדיקות מקיפות לאיתור מקור הזיהום. במסגרת זו, נבדקו תחנות דלק וכן מספר מפעלים בסביבה המחזיקים ברשותם מזוט. כמו-כן, נפתחו שוחות ניקוז במעלה אזור התעשייה, במטרה לאתר את מקור הגעת הזיהום לנחל.

לאור הממצאים שעלו, נשללה האפשרות שהזיהום זרם לנחל דרך צנרת או חיבור תת קרקעי מכיוון אזור התעשייה. המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה חוקרת את החשד שלפיו שהאירוע התרחש ככל הנראה כתוצאה משפיכה פיראטית נקודתית ישירות לתוך תעלת הניקוז בסמוך לכניסה לאזור התעשייה. המשרד יעדכן בהמשך, ככל שיידרש.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בהשקעה של 70 מיליון שקל: החלק הראשון בפארק קק"ל- ואדי האסבסטונים, מתחם "גן העץ"
פארק חיות חווייתי ברמה בינלאומית, נפתח בימים אלו בבאר שבע ומזמין את הקהל הרחב
בשורה: שביל ישראל ייכנס לתוך המושבה זכרון יעקב ויעבור באזורים ההיסטוריים שלה ובפארק רמת
בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך