כוכב הנופש

חדשות

הסתיימו עבודות פינוי הקרקע המזוהמת מהמזוט בנחל קצרין

המשרד להגנת הסביבה

הסתיימו עבודות פינוי הקרקע המזוהמת מהמזוט בנחל קצרין

המשרד להגנת הסביבה מעדכן בנוגע למזוט שהוזרם לנחל קצרין: הסתיימו עבודות פינוי הקרקע המזוהמת; מפעלים ותחנות דלק באזור נשללו כמקור ישיר להזרמה; המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה בודקת חשד כי בוצעה שפיכה פיראטית נקודתית של מזוט בתעלת הניקוז.

 

המשרד להגנת הסביבה מעדכן, כי העבודות לפינוי ולשיקום תוואי הנחל ופינוי הקרקע המזוהמת הושלמו ביום חמישי בשבוע שעבר בנחל קצרין. הנחל נוקה משאריות המזוט באופן שלא נשקפת כל סכנה או חשש לזיהום מתמשך בתוואי הנחל ובסביבה.

פינוי הקרקע המזוהמת לאורך תוואי הנחל בוצעה בכפוף ובהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה באמצעות קבלן מטעם נתיבי ישראל שלקחה אחריות מלאה על הטיפול באירוע, שכלל בין השאר ביצוע שטיפות בתעלת הניקוז, שאיבות של הפאזה הנוזלית המזוהמת, עבודות חפירה בקרקע לאורך הנחל (כ-200 מטר), פינוי הקרקע המזוהמת (כ-140 טונות) לאתר מורשה וכן ביצוע עבודות שיקום לאורך התוואי להחזרת השטח לקדמותו.

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "אני רוצה להודות לצוותים המקצועיים של המשרד במחוז צפון ובמשטרה הירוקה על ניהול האירוע והעבודה המאומצת והמקצועית, גם במניעת הגעת המזוט לכנרת ובמניעת זיהום שטחים משמעותיים. והכול בשיתוף פעולה מלא עם מועצת קצרין, רשות הטבע והגנים וגורמים נוספים. נמשיך לפעול למציאת הגורם העבריין ונפעל מולו בכל האמצעים העומדים לרשותנו".

המשרד להגנת הסביבה עדכן בשבוע שעבר, כי אותרה זרימת מים שחורים מהולים במזוט עם ריח חריף של דלק בתעלת ניקוז המים של נחל קצרין, בכניסה לאזור התעשייה. נחל קצרין נשפך לנחל משושים ולכנרת, והיה חשש כבד לזיהום שטחים נרחבים בעקבות כך.

מאז אותו מועד, פעלו גופים רבים בשיתוף פעולה, בהובלת המשרד להגנת הסביבה, לטיפול בחומר ולאיתור הגורם המזהם. בוצעו פעולות רבות של ספיגה וניקוז, למניעת הרחבת הזיהום ובלימתו.

צוותי בדיקה מטעם מחוז צפון של המשרד להגנת הסביבה והמשטרה הירוקה של המשרד בשיתוף רשות הטבע והגנים והמועצה המקומית קצרין, ביצעו שורה של בדיקות מקיפות לאיתור מקור הזיהום. במסגרת זו, נבדקו תחנות דלק וכן מספר מפעלים בסביבה המחזיקים ברשותם מזוט. כמו-כן, נפתחו שוחות ניקוז במעלה אזור התעשייה, במטרה לאתר את מקור הגעת הזיהום לנחל.

לאור הממצאים שעלו, נשללה האפשרות שהזיהום זרם לנחל דרך צנרת או חיבור תת קרקעי מכיוון אזור התעשייה. המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה חוקרת את החשד שלפיו שהאירוע התרחש ככל הנראה כתוצאה משפיכה פיראטית נקודתית ישירות לתוך תעלת הניקוז בסמוך לכניסה לאזור התעשייה. המשרד יעדכן בהמשך, ככל שיידרש.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עיריית עכו פרסמה מכרז לביצוע עבודות להקמת פארק בנחל הנעמן. מדובר בנחל איתן הנשפך
נפתח קטע חדש בירדן לציבור. המקטע בן חצי קילומטר הינו חלק מפרויקט רחב לפיתוח
פארק החבלים ברחוב אלי כהן במודיעין משנה את פניו. השבוע החלה העירייה בעבודות לשדרוג
פארק מיוחד הוקם ברחוב ברנע באשקלון עם מתקני כושר ואימון מתקדמים, מתקני שעשועים, אטרקציות
בעיצומו של 'בין הזמנים': משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה מדווחים על תוצאות חריגות בדיגום
חברת מקורות מקדמת בנייה של גדר שתקיף כל שטח סכר אגם בית זית, שתקופה
המומלצים שלנו
צימר מאובזר ומפואר בניחוח חדיש לזוגות בבית שמש. הצימר ממוקם אל מול פארק מרהיב ומאובזר בכל מה שנדרש לנופש זוגי מהנה.
בית שמש
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
וילה היפי האוס במצפה רימון היא הבשורה הגדולה בתחום הנופש. הווילה הבנויה בשני מפלסים משתרעת על שטח ענק עם אהלים הנסגרים הרמטית מסביב. המתחם כולל 5 חדרים ושני אוהלים ומתאים ל-40 נופשים. במתחם אולם אירועים שניתן לשכור בנפרד ומתחם קמפינג נוסף.
מצפה רמון
40 מיטות
4 חדרים
החל מ- 5000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
שיר השירים הוא צימר מיוחד לזוגות בגוש טלמונים. הצימר ביישוב נריה מוקף בגינה במרחב של 50 מטרים הכולל מערכת ישיבה ועוד.
נריה
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 380 ש"ח
בשכונת בית וגן הירושלמית נמצאות סוויטות אירוח בירושלים, שני סוויטות נפרדות לאירוח זוגות. כל סוויטה מתאימה לזוג אחד.
ירושלים
4 מיטות
2 חדרים
החל מ- 350 ש"ח
בוטיק החושן היא סוויטה מפנקת לזוגות בהר שמואל, מיקום אטרקטיבי בקרבת קבר שמואל הנביא ומרחק נסיעה קצר מכל מה שנצרך.
ירושלים
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 650 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך