כוכב הנופש

חדשות

העתיקות ישולבו בגנים ובפארקים

רשות העתיקות

העתיקות ישולבו בגנים ובפארקים

פרויקט משותף של משרד מורשת, רשות העתיקות ומרכזי השלטון המקומי והאזורי, ישלב מבנים עתיקים הנמצאים בתוך הערים  במסגרת הגנים והפארקים העירוניים. הערכות מלמדות על עשרות אתרי מורשת מרשימים בני מאות ואלפי שנים, שנמצאים בלב יישובים.

 

בכנס להשקת פרויקט בעיר מודיעין הכריזו משרד המורשת, רשות העתיקות, מרכז השלטון האזורי ומרכז השלטון המקומי, על פרויקט 'מורשת ארכיאולוגית במרחב העירוני'. במסגרת המיזם, מדינת ישראל תשקיע 15 מיליוני שקלים בפיתוח נכסי מורשת היסטוריים שבשטח רשויות מוניציפליות.

הכנס נערך במעמד שר המורשת הרב עמיחי אליהו, מנהל רשות העתיקות אלי אסקוזידו, יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, יו"ר מרכז המועצות האזוריות בישראל שי חג'ג', מנכ"ל משרד המורשת נתנאל איזק ועשרות ראשי רשויות ומועצות.

ראשי הרשויות והמועצות הוזמנו לשמר ולפתח את נכסי המורשת התרבותית הארכיאולוגית שבתחומי האחריות שלהם, במימון המדינה. זאת, במסגרת תכנית חומש, שתאפשר שימור, פיתוח והנגשת אתרים בתחום המוניציפלי. זאת, לצד שיתוף הקהילה ובשילוב פעילות חינוכית.

פרויקטים דומים קיימים כבר בימים אלה בשכונת מורשת החדשה בעיר מודיעין, שם מוקם פארק ארכיאולוגי שיציג ממצאים מימי החשמונאים שגילתה רשות העתיקות במהלך החפירות בעיר, בראש העין, שם משולבות תגליות קדומות במרחבי השטחים הציבוריים , ובאשקלון, שם מוקם פארק ארכיאולוגי בלב שכונת "עיר היין" החדשה בעיר, בתל בית שמש, בשדרות, בקצרין ועוד.

ב'פורטל לחקלאות, טבע וסביבה' חשפו כי בכנס הוצגו התוכנית והקריטריונים להשתלבות בתוכה, וכן התועלות הכלכליות, החינוכיות והתרבותיות של התוכנית.

שר המורשת, הרב עמיחי אליהו: "משרד המורשת מבקש לספר את הסיפור המאחד והמרגש של כולנו. ארץ ישראל רוויה בסיפורים מאלפים שמלמדים על הנשמה הגדולה שיש לעם הזה. מצפה לראות את האתרים הולכים ומוקמים ולא פחות חשוב – את המוני ישראל באים לבקר".

אלי אסקוזידו, מנהל רשות העתיקות: "במדינת ישראל קיימים עשרות רבות של אתרי מורשת משמעותיים ומרשימים בני מאות ואלפי שנים, שנמצאים בלב יישובים ושנזנחו וננטשו לאורך השנים. עכשיו, מתגייסים משרד מורשת ורשות העתיקות – באמצעות מנהל השימור שלה, למהלך שלא רק ישמר את המבנים העתיקים הקדומים, יטפל בסכנת ההתמוטטות שלהם וינגיש אותם לשימוש הציבור, אלא גם יפעיל את הקהילה כך שזו תתחבר לשורשיה ולסיפורה המקומי באמצעות עבודת ידיים".

שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז השלטון האזורי וראש המועצה האזורית מרחבים: ״ישראל משקיעה תקציבי ענק בהיערכות ובהכשרת הדור הצעיר לעתיד. בד בבד עם זה חובה להנחיל לדור הבא את מורשת העבר. כפי שנאמר: עם שלא יודע את עברו ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל. היערכות לעתיד משמעה לימוד המורשת. אני מבקש להודות לכל השותפים.

חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין-מכבים- רעות ויו"ר מרכז השלטון המקומי בישראל: "שימור ופיתוח ארכיאולוגיה מקומית מחזקים את הזיקה של תושבי העיר למורשת ולהיסטוריה העירונית. שיתוף הקהילה בשימור ופיתוח האתרים, כפי שאנו מבצעים כיום עם תלמידי בתי הספר בעיר, יעשיר את הידע ויחשוף את התושבים להיסטוריה של עמנו, ושל הישוב בו הם גרים. אני מודה לכל השותפים בתוכנית החשובה הזו."

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף פעולה לשימור יער מיר שטח ירוק בצפון העיר, בין שכונות נווה יעקב ופסגת
הוועדה המחוזית בירושלים אישרה להפקדה את תוכנית בית טיילור פארק הטבע בירושלים בשכונת קרית
שביל חדש נפתח למבקרים בכרמל: דרך האש. השביל, המתפתל בנופו הירוק של הכרמל הפורח
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' והשרה לאיכות הסביבה עידית סילמן החליטו על השקעה של מיליונים
מערכת מסתור גדולה ביותר התגלתה בגליל. מערכת המסתור התגלתה בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות
אתר בני ברק המקראית שישחזר את ההיסטוריה המרתקת של בני ברק העתיקה, יוקם בפארק
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים
נופי הרקפת היא וילה מפוארת ומושקעת ברמה גבוהה המשתרעת על פני 450 מ"ר. הוילה כוללת 9 חדרים המתאימים לזוגות ומתאימה ל-30 נופשים.
טבריה
30 מיטות
9 חדרים
החל מ- 6000 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך