כוכב הנופש

חדשות

העתיקות ישולבו בגנים ובפארקים

רשות העתיקות

העתיקות ישולבו בגנים ובפארקים

פרויקט משותף של משרד מורשת, רשות העתיקות ומרכזי השלטון המקומי והאזורי, ישלב מבנים עתיקים הנמצאים בתוך הערים  במסגרת הגנים והפארקים העירוניים. הערכות מלמדות על עשרות אתרי מורשת מרשימים בני מאות ואלפי שנים, שנמצאים בלב יישובים.

 

בכנס להשקת פרויקט בעיר מודיעין הכריזו משרד המורשת, רשות העתיקות, מרכז השלטון האזורי ומרכז השלטון המקומי, על פרויקט 'מורשת ארכיאולוגית במרחב העירוני'. במסגרת המיזם, מדינת ישראל תשקיע 15 מיליוני שקלים בפיתוח נכסי מורשת היסטוריים שבשטח רשויות מוניציפליות.

הכנס נערך במעמד שר המורשת הרב עמיחי אליהו, מנהל רשות העתיקות אלי אסקוזידו, יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, יו"ר מרכז המועצות האזוריות בישראל שי חג'ג', מנכ"ל משרד המורשת נתנאל איזק ועשרות ראשי רשויות ומועצות.

ראשי הרשויות והמועצות הוזמנו לשמר ולפתח את נכסי המורשת התרבותית הארכיאולוגית שבתחומי האחריות שלהם, במימון המדינה. זאת, במסגרת תכנית חומש, שתאפשר שימור, פיתוח והנגשת אתרים בתחום המוניציפלי. זאת, לצד שיתוף הקהילה ובשילוב פעילות חינוכית.

פרויקטים דומים קיימים כבר בימים אלה בשכונת מורשת החדשה בעיר מודיעין, שם מוקם פארק ארכיאולוגי שיציג ממצאים מימי החשמונאים שגילתה רשות העתיקות במהלך החפירות בעיר, בראש העין, שם משולבות תגליות קדומות במרחבי השטחים הציבוריים , ובאשקלון, שם מוקם פארק ארכיאולוגי בלב שכונת "עיר היין" החדשה בעיר, בתל בית שמש, בשדרות, בקצרין ועוד.

ב'פורטל לחקלאות, טבע וסביבה' חשפו כי בכנס הוצגו התוכנית והקריטריונים להשתלבות בתוכה, וכן התועלות הכלכליות, החינוכיות והתרבותיות של התוכנית.

שר המורשת, הרב עמיחי אליהו: "משרד המורשת מבקש לספר את הסיפור המאחד והמרגש של כולנו. ארץ ישראל רוויה בסיפורים מאלפים שמלמדים על הנשמה הגדולה שיש לעם הזה. מצפה לראות את האתרים הולכים ומוקמים ולא פחות חשוב – את המוני ישראל באים לבקר".

אלי אסקוזידו, מנהל רשות העתיקות: "במדינת ישראל קיימים עשרות רבות של אתרי מורשת משמעותיים ומרשימים בני מאות ואלפי שנים, שנמצאים בלב יישובים ושנזנחו וננטשו לאורך השנים. עכשיו, מתגייסים משרד מורשת ורשות העתיקות – באמצעות מנהל השימור שלה, למהלך שלא רק ישמר את המבנים העתיקים הקדומים, יטפל בסכנת ההתמוטטות שלהם וינגיש אותם לשימוש הציבור, אלא גם יפעיל את הקהילה כך שזו תתחבר לשורשיה ולסיפורה המקומי באמצעות עבודת ידיים".

שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז השלטון האזורי וראש המועצה האזורית מרחבים: ״ישראל משקיעה תקציבי ענק בהיערכות ובהכשרת הדור הצעיר לעתיד. בד בבד עם זה חובה להנחיל לדור הבא את מורשת העבר. כפי שנאמר: עם שלא יודע את עברו ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל. היערכות לעתיד משמעה לימוד המורשת. אני מבקש להודות לכל השותפים.

חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין-מכבים- רעות ויו"ר מרכז השלטון המקומי בישראל: "שימור ופיתוח ארכיאולוגיה מקומית מחזקים את הזיקה של תושבי העיר למורשת ולהיסטוריה העירונית. שיתוף הקהילה בשימור ופיתוח האתרים, כפי שאנו מבצעים כיום עם תלמידי בתי הספר בעיר, יעשיר את הידע ויחשוף את התושבים להיסטוריה של עמנו, ושל הישוב בו הם גרים. אני מודה לכל השותפים בתוכנית החשובה הזו."

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מסתיימות העבודות להקמת פארק משה ארנס ברמלה. הפארק הענק מוערך בעלות של מיליונים ומיועד
פארק חדש הגיע לעיר: עיריית רחובות תפתח את הפארק האתגרי החדש בשבוע הבא באירוע
בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף של ארבעה
בשורה לחובבים: פארק רכיבה מיוחד בו הושקעו מיליוני שקלים נפתח בתל אביב. בפארק הושקעו
איגוד ערים כינרת ומינהל התכנון הציגו לציבור את תוכנית התמ"א להסדרת והמשך פיתוח שביל
הוועדה המקומית בתל אביב אישרה למתן תוקף תכנית שתביא לשיקום והשמשת מעגנת רידינג ההיסטורית
המומלצים שלנו
בשכונת שקד השקטה שוכנת לה וילת 'גינת וורדים' מרווחת ומהממת מוארת ומאווררת, 4 כיווני אויר, טובלת בירוק, בפרטיות מלאה.
ערד
17 מיטות
4 חדרים
החל מ- 2200 ש"ח
בלב היישוב קוממיות שוכן מתחם הנופש אתנחתא. המתחם כולל שלושה יחידות נפרדות לזוגות ומשפחות שיכולים לארח יחד 54 נפשות ב-10 חדרים שינה מתוכם 4 מתאימים לזוגות.
קוממיות
57 מיטות
5 חדרים
החל מ- 7000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
עתיקה קדישא הוא בית נופש מיוחד בעיר העתיקה בצפת. בית הנופש כולל 4 חדרי שינה לזוגות וחדר נוסף, 2 מתוך חדרי השינה כוללים יחידת הורים לנופש ופרטיות מושלמת. המתחם מתאים ל-12-20 נופשים.
צפת
12 מיטות
4 חדרים
החל מ- 3500 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
ממלכת צפת העתיקה הוא צימר בנוי 75 מטר המוקף חצר גדולה מסביב, בצימר חדר שינה אחד לזוגות + סלון, הצימר מתאים ל-8 נופשים + תינוק.
צפת
8 מיטות
1 חדרים
החל מ- 400 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך