כוכב הנופש

חדשות

זאב עם פרווה לבנה נצפה בנגב

צילום אשר פרץ רשות הטבע והגנים

זאב עם פרווה לבנה נצפה בנגב

זאב אפור עם פרווה לבנה שנחשב לנדיר בישראל, נצפה בנגב. |  הוא תועד במקרה בידי רשות הטבע והגנים שמציבה מצלמות קרקע על מנת ללמוד את התנהגות חיות הבר בשטח הפתוח.

 

זאב מצוי או זאב אפור הוא מין טורף מסוג כלב שבסדרת הטורפים. והוא בעל החיים הגדול ביותר במשפחת הכלביים ומצוי ברוב אזורי ישראל בתת מינים שונים. בשבוע שעבר תועד בישראל, זאב לבן שמשתייך לאחת מלהקות הזאב האפור שחי בנגב.

דותן רותם אקולוג שטחים פתוחים ברשות הטבע והגנים אמרי כי "במבט ראשון נראה שהזאב לבקן. אך העיניים אינן אדומות. ובכלל תופעת הלבקנות שהיא תופעת טבע נדירה יחסית המתבטאת בצבע לבן של העור והשערות, נגרמת כי פיגמנט המלטונין המצוי בעור לא בא לידי ביטוי עקב פגם גנטי. במינים קטנים המהווים טרף למינים גדולים לבקנות עלולה להיות לרועץ מאחר והם בולטים יותר בשטח. אך הזאב שלפנינו הוא בכל זאת עם פרווה לבנה ולכן מדובר בתצפית נדירה ומעניינת".

בישראל חיים בטבע חמישה מינים מקבוצת הכלביים: זאב המין הגדול ביותר בישראל. כל הכלביים הם חיות בר מוגנות. זאבים אפורים חיים בצפון הארץ ובדרומה. על פי הערכות, באזור הנגב המרכזי והדרומי מספרם  עומד על כ־ 100-150 פרטים. בתנאי המדבר הטבעיים טרפם הפוטנציאלי של הזאבים הוא ארנבות, צבי הנגב, הפרא, הראם הלבן והיעל הנובי. זמינות המזון הרבה שמקורה בפסולת המזון של האדם מסיטה את תלות הזאבים בטרפם הטבעי וגורמת לעלייה באוכלוסייתם.

לפני כעשור נצפה זאב לבן בעברונה. רשות הטבע והגנים ביצעה סקר כמה שנים לאחר מכן באיזור חולות מישור  ימין. אודי קולומבוס אקולוג רשות הטבע והגנים: ״הצבנו מצלמות במסגרת המחקר במשך שנתיים. בשנת 2015 תועדה זאבה לבנה ובהמשך תועדו גורים שלה. התצפית היחידה בדרום הארץ בעשור האחרון ומלבדה לא נצפו עד אמש".

אלון רייכמן אקולוג זאבים ברשות הטבע והגנים אמר:  ״בצפון הארץ ראינו תצפיות בודדות לאורך השנים של זאבים בצבעים שונים אך לא בצבע לבן כמו הזאב הזה".. לכן, מאחר שהתופעה כה נדירה ומדהימה ברשות שמורות הטבע לא מגלים את מיקומה של הלהקה אליה משתייך הזאב הלבן, זאת כדי שסקרנים וחובבים לא יבואו להציק לו.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
עיריית תל אביב השיקה פארק עירוני ירוק חדש בסמוך לתחנת הרידינג, ובסוף הטיילת המשתרע
‏נפתח רשמית פארק הבריכה הצפוני בשכונת אור ים באור עקיבא. הפארק כולל טיילת, מדשאות
הימנעו מכניסה למקומות שאינם מוכרזים – תמיד להגיע לשבילים מסומנים ומאושרים ע"י קק"ל וגורמים
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך