כוכב הנופש

חדשות

זאב עם פרווה לבנה נצפה בנגב

צילום אשר פרץ רשות הטבע והגנים

זאב עם פרווה לבנה נצפה בנגב

זאב אפור עם פרווה לבנה שנחשב לנדיר בישראל, נצפה בנגב. |  הוא תועד במקרה בידי רשות הטבע והגנים שמציבה מצלמות קרקע על מנת ללמוד את התנהגות חיות הבר בשטח הפתוח.

 

זאב מצוי או זאב אפור הוא מין טורף מסוג כלב שבסדרת הטורפים. והוא בעל החיים הגדול ביותר במשפחת הכלביים ומצוי ברוב אזורי ישראל בתת מינים שונים. בשבוע שעבר תועד בישראל, זאב לבן שמשתייך לאחת מלהקות הזאב האפור שחי בנגב.

דותן רותם אקולוג שטחים פתוחים ברשות הטבע והגנים אמרי כי "במבט ראשון נראה שהזאב לבקן. אך העיניים אינן אדומות. ובכלל תופעת הלבקנות שהיא תופעת טבע נדירה יחסית המתבטאת בצבע לבן של העור והשערות, נגרמת כי פיגמנט המלטונין המצוי בעור לא בא לידי ביטוי עקב פגם גנטי. במינים קטנים המהווים טרף למינים גדולים לבקנות עלולה להיות לרועץ מאחר והם בולטים יותר בשטח. אך הזאב שלפנינו הוא בכל זאת עם פרווה לבנה ולכן מדובר בתצפית נדירה ומעניינת".

בישראל חיים בטבע חמישה מינים מקבוצת הכלביים: זאב המין הגדול ביותר בישראל. כל הכלביים הם חיות בר מוגנות. זאבים אפורים חיים בצפון הארץ ובדרומה. על פי הערכות, באזור הנגב המרכזי והדרומי מספרם  עומד על כ־ 100-150 פרטים. בתנאי המדבר הטבעיים טרפם הפוטנציאלי של הזאבים הוא ארנבות, צבי הנגב, הפרא, הראם הלבן והיעל הנובי. זמינות המזון הרבה שמקורה בפסולת המזון של האדם מסיטה את תלות הזאבים בטרפם הטבעי וגורמת לעלייה באוכלוסייתם.

לפני כעשור נצפה זאב לבן בעברונה. רשות הטבע והגנים ביצעה סקר כמה שנים לאחר מכן באיזור חולות מישור  ימין. אודי קולומבוס אקולוג רשות הטבע והגנים: ״הצבנו מצלמות במסגרת המחקר במשך שנתיים. בשנת 2015 תועדה זאבה לבנה ובהמשך תועדו גורים שלה. התצפית היחידה בדרום הארץ בעשור האחרון ומלבדה לא נצפו עד אמש".

אלון רייכמן אקולוג זאבים ברשות הטבע והגנים אמר:  ״בצפון הארץ ראינו תצפיות בודדות לאורך השנים של זאבים בצבעים שונים אך לא בצבע לבן כמו הזאב הזה".. לכן, מאחר שהתופעה כה נדירה ומדהימה ברשות שמורות הטבע לא מגלים את מיקומה של הלהקה אליה משתייך הזאב הלבן, זאת כדי שסקרנים וחובבים לא יבואו להציק לו.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עיריית עכו פרסמה מכרז לביצוע עבודות להקמת פארק בנחל הנעמן. מדובר בנחל איתן הנשפך
נפתח קטע חדש בירדן לציבור. המקטע בן חצי קילומטר הינו חלק מפרויקט רחב לפיתוח
פארק החבלים ברחוב אלי כהן במודיעין משנה את פניו. השבוע החלה העירייה בעבודות לשדרוג
פארק מיוחד הוקם ברחוב ברנע באשקלון עם מתקני כושר ואימון מתקדמים, מתקני שעשועים, אטרקציות
בעיצומו של 'בין הזמנים': משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה מדווחים על תוצאות חריגות בדיגום
חברת מקורות מקדמת בנייה של גדר שתקיף כל שטח סכר אגם בית זית, שתקופה
המומלצים שלנו
צימר מאובזר ומפואר בניחוח חדיש לזוגות בבית שמש. הצימר ממוקם אל מול פארק מרהיב ומאובזר בכל מה שנדרש לנופש זוגי מהנה.
בית שמש
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
וילה היפי האוס במצפה רימון היא הבשורה הגדולה בתחום הנופש. הווילה הבנויה בשני מפלסים משתרעת על שטח ענק עם אהלים הנסגרים הרמטית מסביב. המתחם כולל 5 חדרים ושני אוהלים ומתאים ל-40 נופשים. במתחם אולם אירועים שניתן לשכור בנפרד ומתחם קמפינג נוסף.
מצפה רמון
40 מיטות
4 חדרים
החל מ- 5000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
שיר השירים הוא צימר מיוחד לזוגות בגוש טלמונים. הצימר ביישוב נריה מוקף בגינה במרחב של 50 מטרים הכולל מערכת ישיבה ועוד.
נריה
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 380 ש"ח
בשכונת בית וגן הירושלמית נמצאות סוויטות אירוח בירושלים, שני סוויטות נפרדות לאירוח זוגות. כל סוויטה מתאימה לזוג אחד.
ירושלים
4 מיטות
2 חדרים
החל מ- 350 ש"ח
בוטיק החושן היא סוויטה מפנקת לזוגות בהר שמואל, מיקום אטרקטיבי בקרבת קבר שמואל הנביא ומרחק נסיעה קצר מכל מה שנצרך.
ירושלים
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 650 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך