כוכב הנופש

טיולים באזור ים המלח

גובה: - 437 מטר

מספר תושבים: 2500

בסיורינו הפעם נבקר במקום הנמוך ביותר בעולם, מצפה לנו מפגש מסעיר עם נופים ייחודיים, בעלי חיים מגוונים ומגוון אפשרויות טיול ברמות אתגר שונות. באזור יש שילוב נדיר של צוקים מדבריים, ימה מלוחה ונאות מדבר פורחות. כל הטוב הזה ימתין לכם אם תבחרו לסובב את ההגה דרומה ולהגיע לטייל באזור ים המלח.

מסלולים משפחתיים באזור ים המלח

באזור ים המלח ישנם מסלולים קלילים בהם ניתן לטייל עם כל המשפחה, כולל ילדים קטנים. בין האתרים המתאימים לכל מטייל מתחיל ניתן למנות את עינות צוקים, שמורת טבע מוסדרת ובה ברכות מים מתוקים הנובעים מבטן האדמה. המעיינות נחשפו בעקבות נסיגתו של ים המלח. נוסף על המעיינות יש בשמורה שבילי טיול מונגשים ופינות ישיבה נחמדות לעריכת פיקניק בטבע.

מסלול רטוב המומלץ לכל המשפחה הוא עין בוקק. בעין בוקק תצעדו כמעט כל המסלול בתוך מים זורמים ותהנו מצילה של הצמחייה הירוקה והפורחת בסביבות הנחל. בסוף המסלול תגיעו לברכות נעימות ומפלי מים קרירים.

אם אתם מעוניינים לשלב טיול לילי לאור פנסים חוורי מצדה הוא המקום המתאים, אם כי מומלץ לטייל בו גם לאור יום או לקראת שקיעה. הנוף המדברי הייחודי, אדמת החוור הרכה וגווני הסלעים המדהימים נותנים תחושה המזכירה את צילומי נוף הירח ומבטיחים חוויה מהנה ומרתקת.

מסלולים ברמת קושי בינונית

באזור ים המלח ישנם שפע מסלולי ביניים הדורשים מעט יותר כושר גופני אך עדיין אפשריים לבעלי יכולות טיול ממוצעות.  שמורת עין גדי, נאת מדבר יפיפייה מציעה לנו מפגש עם יעלים ושפני סלע, מפלי מים שוצפים וברכות עמוקות. יש בה כמה אפשרויות טיול המותאמות למשפחה עם ילדים מיטיבי לכת. שימו לב כי מומלץ להזמין מקום באתר הרט"ג.

נחל אוג אף הוא מסלול מקסים שייחודו בכך שהוא אינו קשה במיוחד אך משלב אלמנטים מאתגרים כמו טיפוס בסולמות ויתדות והתמודדות עם מדרגות סלע. אחרי שיטפונות יתכנו בו גם גבים עם מים שניתן לעקוף בדרך כלל.

מסלולים למיטיבי לכת

למיטיבי לכת אמיצים נציע את נחל דרגות- הדרג'ה המפורסם. המסלול אתגרי ומאמץ וכולל הליכה מאתגרת, ירידת מפלים באמצעות יתדות, חציית גבי מים בשחייה, גלישה על חבל, וטיפוס על בולדרים. הכניסה לנחל מחייבת הרשמה מראש באתר רשות הטבע והגנים והצטיידות בחבל תקין באורך 30 מ' לפחות, פנסי ראש ושתיה בכמות מספקת. בנוסף יש להצטייד בקופסא או מיכל אטום למים בו תוכלו לשמור ציוד אלקטרוני כמו מצלמה וטלפון סלולרי, היות שכל הציוד והתיקים נרטבים, אין אפשרות לשמור על שום דבר יבש. טיילים מנוסים ממליצים על מיכל של קפה נמס כהגנה מפני המים.

נחל צאלים מתאים אף הוא למיטיבי לכת. ניתן לטייל בו בכמה מסלולים באורכים שונים המשלבים מקווי מים. ניתן לשלב במסלול את ברכת צפירה, שהיא בעצם גב המלא במי גשמים כל השנה. אחרי גשמים ושיטפונות המים בגב נקיים, אם אתם מטיילים בקיץ תתכוננו למים ירוקים ומעופשים. ניתן לתכנן מסלול בנחל צאלים הכולל גם את עין נמר- מעיין מים מתוקים הנובע בלב המדבר.

אופציה מומלצת נוספת היא נחל משמר. מסלול המספק שפע של אטרקציות כמו טיפוס ביתדות, סולמות ומעבר בגבי מים. לאורך הטיול נהנה מנוף מרהיב לים המלח והרי אדום. יש גם בונוס- מעיין עין משמר. מעיין מים מתוקים הנובע כל השנה בו נוכל לנוח ולשטוף פנים. (המים מעטים ולא ניתן להשתכשך או לרחוץ בהם) ואולי גם לפגוש בעלי חיים המגיעם להרוות את צימאונם.

בטיול במדבר חובה להקפיד על כללי בטיחות בסיסיים. בכל מסלולי הטיולים באזור ים המלח חובה לברר ולבדוק האם צפויים שיטפונות במדבר יהודה. טיול בזמן שיטפון מהווה סכנת חיים. כמו כן הצטיידו בשפע של מים וודאו שיש איתכם אדם אחד לפחות המכיר היטב את המסלול או הנחיות ברורות ועדכניות ממקור אמין. צאו לטייל במדבר באחריות ובזהירות. הנאה מובטחת!

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך