כוכב הנופש

טיולים באזור מודיעין

גובה: 209 + מטר

שנת ייסוד: 1996

מספר תושבים: 100,142

את העיר מודיעין חובקות גבעות עגלגלות ויערות עשירים בצמחיה וחי. טיול באזור מודיעין הוא מסע היסטורי בעקבות אבותינו שישבו בעבר במקום והוא חוויה ירוקה נופית ונינוחה.

פארק ענבה פארק גדול במודיעין

פארק ענבה הוא פארק ענק ומטופח המציע בילוי מהנה לכל המשפחה. בפארק תמצאו אגם מלאכותי ענק, מתקני משחק אתגריים ומיוחדים, פינות ישיבה ומנוחה נעימות, שבילי הליכה ושבילים המיועדים לרכיבה על אופניים. בפארק פועלת מזרקה אטרקטיבית המאפשרת לילדים להירטב בין זרנוקי המים. מומלץ לברר את שעות פעילות המזרקות ולהיערך עם בגדים להחלפה.

חשוב שתדעו שיש תחנת רכבת ממש סמוך לפארק ענבה, כך שניתן להגיע אליו באמצעות רכבת. נסיעה ברכבת יכולה להיות חוויה בפני עצמה. נוסף על כך שמירושלים הנסיעה ישירה, קצרה ופשוטה ותארך לכם פחות מארבעים דקות.

מתוך הפארק ניתן לצאת ולטייל בנחל ענבה. נחל ענבה הוא נחל אכזב המתנקז לנחל איילון. אורכו של המסלול מוערך בשעת הליכה ותוכלו לפגוש בו פריחה מרהיבה בהתאם לעונה. לאורכו מוצבות פרגולות גפנים וספסלים. מייד אחרי גשמים זורמים בו מים במפלים קטנים ויפים.

יער בן שמן

יער בן שמן משופע בתצפיות נוף מרהיבות ומיוחדות, חלקן מוקדשות לזכרם של חיילים שנפלו בקרב. יש בו שבילי הליכה ומספר מסלולי אופניים פופולריים. ניתן לערוך בו פיקניק משפחתי באחת מפינות הישיבה ואף ליהנות ממנגל בחיק הטבע.

ניתן למצוא ביער אתר המכונה "קברות המכבים" עקב פעילותם של החשמונאים במודיעין הקדומה. לא ברור האם מדובר אכן בקבריהם של החשמונאים, אך אין ספק כי אלו קברים חצובים בסלע ועתיקי יומין.

ביער ובסביבתו ניתן להנות ממגוון אטרקציות כמו פיינטבול יער בן שמן, טרקטורונים ורייזרים. בתחומי היער נמצא מקלט הקופים הישראלי המציע סיור בתשלום בשטחי מקלט הקופים בו ניתן להתרשם משיקום הקופים על מנת לשחררם לטבע.

בתחומי היער נמצא מפעל מיוחד המציע למבקרים סיור בתחומי מרכז המבקרים שלו. זהו המפעל המפורסם "הצורפים" בו ניתן לצפות בתהליך הכנת כלי כסף מתחילתו ועד לתוצר המוגמר. הסיור נערך תוך כדי הליכה על גשר מעל המפעל ממנו ניתן לצפת בעבודתם של האומנים ומכונות הייצור. במקום חנות מפעל עם תצוגה מרהיבה של כל כלי הכסף לסוגיהם השונים. הסיור במרכז חינם, אם כי הסיור למבוגרים והכניסה היא מגיל 18 בלבד. יש לתאם הגעה מראש.

אתר מרתק שכל המשפחה תמצא בו עניין הוא מיני ישראל. במיני ישראל תוכלו לטייל ביום אחד בחרמון, בירושלים ובתל אביב. במיני ישראל מודלים דינמיים המלווים בצמחיה ננסית ודמויות קטנטנות. הדגמים מתארים מקומות חשובים ועיקריים בארץ.

פארק קנדה

פארק קנדה הוא יער מקסים המורכב מעצי חורש טבעי ובוסתן עצי פרי. בין העצים מפכים מעיינות טבעיים קטנים נוסף על ברכה מלאכותית נאה. יש בו תצפיות יפיפיות והמתעניינים יוכלו למצוא בתל איילון שרידים ארכיאולוגיים מתקופות שונות. בפארק קנדה תמצאו שפע פינות ישיבה עם ספסלי פיקניק ומקום המיועד למנגל. בפארק שבילי טיול להליכה ברגל ברמות שונות וגם שבילים המיועדים לרכיבה על אופניים.

מצפה נתן

על גבעותיה המזרחיות של מודיעין שוכן מצפה מיוחד הצופה על הרי יהודה ועמק איילון. במצפה הוצבה נדנדת עץ גדולה מול הנוף הפסטורלי שמשדרגת את השהות במצפה לחווייה מרגיעה במיוחד. שימו לב לקחת איתכם את האשפה היות ואין כאן שירותי פינוי אשפה וניקיון.

תל גמזו

מלבד היותו של תל גמזו תצפית יפה על אזור יער בן שמן ועל גוש דן כולו, יש בו שרידי עיר מתקופת המקרא. גם בו יש נדנדת עץ נאה מול הנוף הפתוח. למרגלות המצפה נמצא הישוב הדתי גמזו. בקרבת מקום לתל נמצאת באר מים עמוקה. אם רוצים לרדת למים יש להצטייד בחבל ובאומץ.

יצאתם למודיעין? נשמח לקבל משוב על טיולים באזור מודיעין שעשיתם, המשוב שלכם יוכל לספק לא מעט קוראים אחרים.

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך