כוכב הנופש

חדשות

טיילת בן גוריון: 3.5 ק"מ של תצפיות פינות מנוחה וצל

רשות מקרקעי ישראל

טיילת בן גוריון: 3.5 ק"מ של תצפיות פינות מנוחה וצל

בהובלת משרד התיירות נפתחה במדרשת בן גוריון שבשדה בוקר טיילת בהשקעה של כ-20 מיליוני שקלים. המסלול שאורכו 3.5 קילומטרים, מציע להולכים והרוכבים חמש נקודות מנוחה מוצלות, תצפיות מרהיבות ובעיקר שקט מדברי.

 

השלב הראשון בפרויקט טיילת בן גוריון בנגב הסתיים. הטיילת החדשה הסמוכה למדרשת בן גוריון שבשדה בוקר, שממנה ניבט נוף מדברי מרהיב על מרחבי הנגב תספק למטיילים ותושבי מדרשת בן גוריון ואחרים, מסלול הליכה/רכיבה בן שלושה קילומטרים וחצי, שיכלול גם תוואי נגיש לבעלי מוגבלויות.

המסלול יוצא מקבר פולה ודוד בן גוריון  ולוקח את המטיילים בכיוון מזרח ועובר לאורך תצפיות יפהפיות על נחל צין, מצוק הצינים ורמת עבדת. בוצע פיתוח מקטע ראשון של טיילת באורך של כ-1,200 מטרים בחלקו הדרומי של מצוק נחל צין, ובעתיד תתבצע יצירת קישוריות ל"שביל בן גוריון" וחיבור צריף בן גוריון לרחבת הקבר.

במסגרת פיתוח הטיילת שמימנו משרד התיירות באמצעות החברה הממשלתית להגנת ים המלח ביחד עם רשות מקרקעי ישראל, הקרן לשמירה על שטחים פתוחים, משרד החקלאות, המכון למורשת בן גוריון ורשות ניקוז ים המלח בסכום כולל ומצטבר של כ-20 מיליוני שקלים, הוסדרו גם חמש פינות מנוחה ותצפית. בעתיד מתוכננת הוספת אלמנטים ותכני הסברה מגוונים למטיילים ליחידים, קבוצות ומשפחות.

במקביל, בוצעו הסדרות עפר ואיטום קרקעית ה"ואדיון" לסילוק מי גשמים מהמצוק, הסדרת שיפועים והאטת התחתרות הנחלים, ומניעת שחיקה וקריסה של מצוק הנחל. היתרונות שבהקמת הטיילת הן האפשרויות לנתב את המטיילים לשביל מסודר ובכך לצמצם את ההפרעה לחיות הבר שחיות באזור המצוק, כמו היעלים שמסתובבים חופשי במבואת הקבר.

ינקי קוינט, מנהל רשות מקרקעי ישראל, אמר: "מיזם טיילת בן גוריון עוסק באתר מורשת חשוב למדינת ישראל. במקום בוצעו עבודות שיקום, פיתוח והנגשה, אשר הביאו לחיבוריות טובה בין אתר הקבר של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון, הקבור לצד רעייתו, לשאר נקודות העניין בהם צריף בן גוריון, המדרשה והמצוק עם הנוף הייחודי והמדברי".

ערן דורון, ראש המועצה האזורית רמת הנגב: "טיילת בן גוריון משחזרת את מסלול דרכו הייחודית של דוד בן גוריון, שהתהלך כאן, מול העוצמה המדהימה של הטבע במדבר היפה בעולם. מעבר לצעדיו הפיזיים, זו היא ללא ספק גם דרכו הערכית, אותה אנו מבקשים להנציח, להוקיר ולהכיר לציבור. הטיילת מהווה חיזוק משמעותי לתיירות המדברית המשלבת נכסי תרבות, מורשת וטבע".

שר השיכון והבינוי יצחק גולדקנופף: "מעבר לפעילות המואצת שלנו בתחום הדיור, אנו דואגים גם לשטחים הפתוחים ומשקיעים באמצעות רשות מקרקעי ישראל והקרן לשמירה על שטחים פתוחים פעילות שיקום, פיתוח וההגשה של אתרי טבע ומורשת".

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
עיריית תל אביב השיקה פארק עירוני ירוק חדש בסמוך לתחנת הרידינג, ובסוף הטיילת המשתרע
‏נפתח רשמית פארק הבריכה הצפוני בשכונת אור ים באור עקיבא. הפארק כולל טיילת, מדשאות
הימנעו מכניסה למקומות שאינם מוכרזים – תמיד להגיע לשבילים מסומנים ומאושרים ע"י קק"ל וגורמים
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך