כוכב הנופש

חדשות

טיילת בן גוריון: 3.5 ק"מ של תצפיות פינות מנוחה וצל

רשות מקרקעי ישראל

טיילת בן גוריון: 3.5 ק"מ של תצפיות פינות מנוחה וצל

בהובלת משרד התיירות נפתחה במדרשת בן גוריון שבשדה בוקר טיילת בהשקעה של כ-20 מיליוני שקלים. המסלול שאורכו 3.5 קילומטרים, מציע להולכים והרוכבים חמש נקודות מנוחה מוצלות, תצפיות מרהיבות ובעיקר שקט מדברי.

 

השלב הראשון בפרויקט טיילת בן גוריון בנגב הסתיים. הטיילת החדשה הסמוכה למדרשת בן גוריון שבשדה בוקר, שממנה ניבט נוף מדברי מרהיב על מרחבי הנגב תספק למטיילים ותושבי מדרשת בן גוריון ואחרים, מסלול הליכה/רכיבה בן שלושה קילומטרים וחצי, שיכלול גם תוואי נגיש לבעלי מוגבלויות.

המסלול יוצא מקבר פולה ודוד בן גוריון  ולוקח את המטיילים בכיוון מזרח ועובר לאורך תצפיות יפהפיות על נחל צין, מצוק הצינים ורמת עבדת. בוצע פיתוח מקטע ראשון של טיילת באורך של כ-1,200 מטרים בחלקו הדרומי של מצוק נחל צין, ובעתיד תתבצע יצירת קישוריות ל"שביל בן גוריון" וחיבור צריף בן גוריון לרחבת הקבר.

במסגרת פיתוח הטיילת שמימנו משרד התיירות באמצעות החברה הממשלתית להגנת ים המלח ביחד עם רשות מקרקעי ישראל, הקרן לשמירה על שטחים פתוחים, משרד החקלאות, המכון למורשת בן גוריון ורשות ניקוז ים המלח בסכום כולל ומצטבר של כ-20 מיליוני שקלים, הוסדרו גם חמש פינות מנוחה ותצפית. בעתיד מתוכננת הוספת אלמנטים ותכני הסברה מגוונים למטיילים ליחידים, קבוצות ומשפחות.

במקביל, בוצעו הסדרות עפר ואיטום קרקעית ה"ואדיון" לסילוק מי גשמים מהמצוק, הסדרת שיפועים והאטת התחתרות הנחלים, ומניעת שחיקה וקריסה של מצוק הנחל. היתרונות שבהקמת הטיילת הן האפשרויות לנתב את המטיילים לשביל מסודר ובכך לצמצם את ההפרעה לחיות הבר שחיות באזור המצוק, כמו היעלים שמסתובבים חופשי במבואת הקבר.

ינקי קוינט, מנהל רשות מקרקעי ישראל, אמר: "מיזם טיילת בן גוריון עוסק באתר מורשת חשוב למדינת ישראל. במקום בוצעו עבודות שיקום, פיתוח והנגשה, אשר הביאו לחיבוריות טובה בין אתר הקבר של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון, הקבור לצד רעייתו, לשאר נקודות העניין בהם צריף בן גוריון, המדרשה והמצוק עם הנוף הייחודי והמדברי".

ערן דורון, ראש המועצה האזורית רמת הנגב: "טיילת בן גוריון משחזרת את מסלול דרכו הייחודית של דוד בן גוריון, שהתהלך כאן, מול העוצמה המדהימה של הטבע במדבר היפה בעולם. מעבר לצעדיו הפיזיים, זו היא ללא ספק גם דרכו הערכית, אותה אנו מבקשים להנציח, להוקיר ולהכיר לציבור. הטיילת מהווה חיזוק משמעותי לתיירות המדברית המשלבת נכסי תרבות, מורשת וטבע".

שר השיכון והבינוי יצחק גולדקנופף: "מעבר לפעילות המואצת שלנו בתחום הדיור, אנו דואגים גם לשטחים הפתוחים ומשקיעים באמצעות רשות מקרקעי ישראל והקרן לשמירה על שטחים פתוחים פעילות שיקום, פיתוח וההגשה של אתרי טבע ומורשת".

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הוועדה המקומית בתל אביב אישרה למתן תוקף תכנית שתביא לשיקום והשמשת מעגנת רידינג ההיסטורית
אין ים בנוף הגליל אבל יש גלים! פארק מים חדש בשם נוף הגלים נפתח
הולוגרמות, אנימציות ושבילי זכוכית תלויים: לאחר שנתיים של עבודות פיתוח ושדרוג בהשקעה של 18
השבוע פותחת רשות הטבע והגנים לציבור הרחב את הגן הלאומי עין יהודה ומעיין עין
יוצאים לחוף הים? נתוני מדד חוף נקי לחודש אפריל 2024 חושפים כי רק 71%
ברוכים הבאים לפנינת הטבע פארק אקולוגי אשדוד! אם אתם מחפשים יום רגוע בלב הטבע,
המומלצים שלנו
במגדל גבוה אל מול חוף הים נמצאת דירת הנופש יוקרה בנתניה. הדירה כוללת 2 חדרי שינה המתאימים לזוגות ומתאימה לעד 10 נופשים.
נתניה
10 מיטות
2 חדרים
החל מ- 1200 ש"ח
המקום מתאים גם למשפחות גדולות ואפילו לצוות מוסדות, וימי גיבוש. הווילה מתפרסת על שני מפלסים, היא כוללת סלון ענק ופינת ישיבה נפרדת צופה לנוף.
מיצד (אספר)
38 מיטות
7 חדרים
החל מ- 4000 ש"ח
שיר השירים הוא צימר מיוחד לזוגות בגוש טלמונים. הצימר ביישוב נריה מוקף בגינה במרחב של 50 מטרים הכולל מערכת ישיבה ועוד.
נריה
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 490 ש"ח
בשכונת בית וגן הירושלמית נמצאות סוויטות אירוח בירושלים, שני סוויטות נפרדות לאירוח זוגות. כל סוויטה מתאימה לזוג אחד.
ירושלים
4 מיטות
2 חדרים
החל מ- 350 ש"ח
בוטיק החושן היא סוויטה מפנקת לזוגות בהר שמואל, מיקום אטרקטיבי בקרבת קבר שמואל הנביא ומרחק נסיעה קצר מכל מה שנצרך.
ירושלים
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 650 ש"ח
צימר חדש ומושקע ברמה גבוהה מתאים לזוגות ומשפחות קטנות במקום 2 חדרי שינה עד 6 נופשים
ערד
6 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך