כוכב הנופש

חדשות

לוויתן מצוי נפלט במרחב הימי הצבאי הסגור בסמיכות לחוף זיקים

קובי סופר רשות הטבע והגנים

לוויתן מצוי נפלט במרחב הימי הצבאי הסגור בסמיכות לחוף זיקים

בתחילת השבוע שעבר, התקבל דיווח של דייג על פגר של לוויתן מצוי טרי יחסית בעומק הים. אנשי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים בסיוע בקריות השליטה ולוחמי יחידת סנפיר של זרוע הים בבסיס אשדוד עקבו אחר התקדמות הפגר כדי שיפלט לתחום ישראל לצרכי בדיקה ומחקר, כאשר בסיום הוא נקבר בחוף.

 

ברשות הטבע והגנים מעדכנים כי הפגר נסחף לחוף בישראל בשטח צבאי סגור. כאשר צפויים לקחת דגימות ולהחליט לגבי המשך הטיפול והבדיקות של הפגר. מדובר בפגר לוויתן מצוי שני שנפלט לישראל האירוע הקודם אירע לפני כשנתיים.

למרות הישנותו, מדובר באירוע נדיר יחסית בדרך כלל מגיעים לאזורנו פרטים צעירים. מדובר בבעל החיים השני בגודלו אחרי הלוויתן הכחול בעולם. לוויתן מצוי נפוץ במערב הים התיכון אך נדיר באגן המזרחי.

מאור יותר נמסר מרשות שמורות הטבע כי "פגר הליוויתן המצוי שאותר אמש ללא רוח חיים בסמיכות לחוף זיקים הוטמן הבוקר על ידי פקחי רשות הטבע והגנים בסיוע הצבא בחולות במרחב הצבאי הסגור. בעזרת עבודה משולבת של רשות הטבע והגנים וחיילי הצבא ההטמנה עברה בהצלחה".

טרם קבירתו, נלקחו דגימות מהלוויתן על מנת לבדוק את הנסיבות שגרמו למותו. ההערכה כי הלוויתן מת לפני כשבוע. מדובר בנקבה באורך של כ 12 מטרים ושוקלת כ 10 טון.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מסתיימות העבודות להקמת פארק משה ארנס ברמלה. הפארק הענק מוערך בעלות של מיליונים ומיועד
פארק חדש הגיע לעיר: עיריית רחובות תפתח את הפארק האתגרי החדש בשבוע הבא באירוע
בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף של ארבעה
בשורה לחובבים: פארק רכיבה מיוחד בו הושקעו מיליוני שקלים נפתח בתל אביב. בפארק הושקעו
איגוד ערים כינרת ומינהל התכנון הציגו לציבור את תוכנית התמ"א להסדרת והמשך פיתוח שביל
הוועדה המקומית בתל אביב אישרה למתן תוקף תכנית שתביא לשיקום והשמשת מעגנת רידינג ההיסטורית
המומלצים שלנו
בשכונת שקד השקטה שוכנת לה וילת 'גינת וורדים' מרווחת ומהממת מוארת ומאווררת, 4 כיווני אויר, טובלת בירוק, בפרטיות מלאה.
ערד
17 מיטות
4 חדרים
החל מ- 2200 ש"ח
בלב היישוב קוממיות שוכן מתחם הנופש אתנחתא. המתחם כולל שלושה יחידות נפרדות לזוגות ומשפחות שיכולים לארח יחד 54 נפשות ב-10 חדרים שינה מתוכם 4 מתאימים לזוגות.
קוממיות
57 מיטות
5 חדרים
החל מ- 7000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
עתיקה קדישא הוא בית נופש מיוחד בעיר העתיקה בצפת. בית הנופש כולל 4 חדרי שינה לזוגות וחדר נוסף, 2 מתוך חדרי השינה כוללים יחידת הורים לנופש ופרטיות מושלמת. המתחם מתאים ל-12-20 נופשים.
צפת
12 מיטות
4 חדרים
החל מ- 3500 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
ממלכת צפת העתיקה הוא צימר בנוי 75 מטר המוקף חצר גדולה מסביב, בצימר חדר שינה אחד לזוגות + סלון, הצימר מתאים ל-8 נופשים + תינוק.
צפת
8 מיטות
1 חדרים
החל מ- 400 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך