כוכב הנופש

חדשות

מפנים את החוף באילת

מפנים את החוף באילת

מפנים את החוף באילת לצורך הסדרתו לאזור קמפינג

מאות בעלי קראוונים שהשתכנו על החוף הדרומי של העיר אילת – פונו | עיריית אילת מבקשת להקים במקום כפר נופש לקמפינג שיגביר את התיירות לעיר.

לאחר מאבק ארוך לפינוי החופים מאוהלים, קרוואנים ושאר ירקות, שהחל עוד עם פינוי רצועת חוף מפרץ השמש באילת מטיפוסים שדרו שם משך שנים המשיך עם פינוי רצועת החוף הדרומית. בשבוע האחרון התרחש מהלך לפינוי הלגונה המזרחית וחלקו הצפוני של החוף.

במסגרת המבצע פונו  כ-200 קרוואנים שלא היו למטרות נופש. חלקם התפנו באופן עצמאי, ואחרים הוכרחו לעשות זאת. ראש העיר אלי לנקרי הדגיש: "נמשיך לפעול בנחישות להסדרת החופים לצד מתן מענים גם לתיירות האלטרנטיבית עם הכשרת פארק הקרוואנים ומתחם התיירות המדברית".

פינוי החופים מתבצע בהתאם לחוק עזר לאילת – איסור לינה, הקמת מחסות והבערת אש על שפת הים ובשטחים ציבוריים. במסגרתו חל איסור להציב מעונוע (קרוון מגורים נייד, נגרר או ממונע) על שפת הים במשך כל שעות היממה ובכל ימות השבוע, למעט במקומות מוסדרים.

מקומות אלה כפי שהותרו על ידי העירייה הם רק בשטח המסומן צפונית לחוף מפרץ השמש ולמטרות נופש בלבד  וטעונה רישוי לפי צו רישוי. בעל קרוואן המחזיק ביותר מקרוואן אחד המשמש אותו להשכרה, נדרש להציג מקום בו הוא מאכסן את הקרוואנים בזמן שאינם מושכרים.

כאמור במסגרת עבודות הפינוי, קיבלו כל השוהים בלגונה התראה לפינוי תוך 48 שעות, לאחריהם החלה העירייה באכיפה. במסגרת זו, פונו מרצון עשרות קרוואנים שבעליהם השאירו אחריהם פסולת רבה הכוללת רהיטים ישנים, מחסות, ציוד ישן ולכלוך רב. את הפסולת פינתה העירייה באמצעות מחלקת פינוי אשפה בעירייה בשיתוף קבלן הניקיון.

לצד פינוי הקרוואנים נערכת העירייה לפתוח כבר בקרוב את מתחם הקרוואנים החדש והענק בחוף המזרחי סמוך לחוף מפרץ השמש. המתחם, הוכשר על ידי החברה הכלכלית לאילת כולל 52 מקומות עגינה כולל מקומות חניה, מקלחות, פארק משחקים ועוד. בנוסף החלו עבודות תשתית לבניית מתחם התיירות המדברי לשעבר מול רצועת החוף הדרומי. הוא ייבנה בקונספט של תיירות שיתופית ויציע מגוון סגנונות לינה, ביניהם קמפינג עצמאי והשכרות.

צילום: דוברות עיריית אילת

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בהשקעה של 70 מיליון שקל: החלק הראשון בפארק קק"ל- ואדי האסבסטונים, מתחם "גן העץ"
פארק חיות חווייתי ברמה בינלאומית, נפתח בימים אלו בבאר שבע ומזמין את הקהל הרחב
בשורה: שביל ישראל ייכנס לתוך המושבה זכרון יעקב ויעבור באזורים ההיסטוריים שלה ובפארק רמת
בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך