כוכב הנופש

חדשות

סיכום אירועי וחילוצי בין הזמנים

יחל"צ מגילות

סיכום אירועי וחילוצי בין הזמנים

"ונשמרתם מאוד לנפשותיכם": סיכום אירועי וחילוצי בין הזמנים

במהלך השבוע שעבר, ימי סיום בין הזמנים" של חודש ניסן ועל פי תחזית השירות המטאורולוגי הוזהרו המטיילים במדבר יהודה מסיכוי נמוך לשיטפונות בנחלי מדבר יהודה. כתוצאה מהאזהרה פונו ממסלולי הטיול מטיילים ובחורי ישיבה רבים בידי אנשי הפיקוח של רשות שמורות הטבע.

כל מסלולי הגלישה במדבר יהודה נסגרו, כמו כן נסגרו לסירוגין מסלולי ההליכה בנחלים מצוקי דרגה, משאש, תקוע ונחל אוג. בהודעת רשות שמורות הטבע נמסר כי חל איסור מוחלט להיכנס לאפיקי נחלים בזרימה עד לירידה מוחלטת של מפלס המים היות ומדובר בסכנת חיים. הם הוסיפו כי אסור להתקרב לשפת נחל בשעת שיטפון מחשש להתמוטטות הגדה.

בתחילת השבוע פורסם כי בן 13 נפצע בינוני לאחר שנפל בתחילת השבוע שעבר מגובה של כשלושה מטרים במהלך טיול בנחל אוג. פראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים.

אירוע נוסף בנחל אוג במסגרתו דווח כי מתנדבי יחידת החילוץ מגילות הוזעקו לנחל אוג בעקבות דיווח על תייר כבן 63 אשר סבל מהתייבשות וטעה במסלול בנחל. רחפן של רט"ג איתר את המטייל בחלקו העליון של נחל אוג. מתנדבי היחידה בסיוע כוח צבאי הגיעו אל המטייל והעניקו לו טיפול רפואי ראשוני והוא חולץ מהנחל במצב טוב.

יחל"צ מגילות

 

 

מתנדבי יחידת החילוץ גליל-כרמל יצאו ביום שני לשני חילוצים האחד בנחל שכווי שבאזור הגליל העליון והשני בנחל קלח שבשמורת הכרמל. באירוע הראשון מדובר בתלמידה בת 15, שטיילה במסגרת בית הספר. במהלך הטיול היא מעדה ונחבלה ברגלה.

באירוע השני מדובר בתלמיד בן 14, שטייל גם הוא במסגרת בית הספר. במהלך הטיול הוא מעד ונחבל ברגלו.  בשני החילוצים צוות מחלצים חבר לפצועים וחובשי היחידה העניקו להם טיפול רפואי ראשוני בשטח. הם פונו במסע אלונקות אל מחוץ לשטח השמורה שם המתין להם אמבולנס של מד"א.

דוברות יחידת החילוץ גליל-כרמל

 

מתנדבי משטרת ישראל מיחידת חילוץ גולן פעלו לחלץ נער בן 15 מבני ברק שסבל מהתייבשות בעת שטייל בנחל אלעל עם משפחתו.

צוות הרפואה של היחידה שכלל שני פראמדיקים וחובשים הגיש לו טיפול רפואי ראשוני, והמחלצים נשאו אותו באלונקה לחניון, משם המשפחה בחרה לפנות אותו באופן עצמאי.

מהיחידה נמסר מיד לאחר האירוע: "בשבוע האחרון אנחנו עדים לעליה במחולצים שסובלים מפגיעות שקשורות למזג האויר החם. אנא קחו בחשבון את תנאי מזג האויר לפני יציאה לטיול והיערכו בהתאם".

 

צילום: דוברות המשטרה

 

עוד באותו יום נמסר מיחידת החילוץ מגילות כי בשעות הלילה המאוחרות התקבל דיווח ביחידה על שלושה מטיילים בשנות העשרה מעיר ליד ירושלים אשר טעו במהלך טיול בנחל אוג ואיבדו את דרכם. מתנדבי היחידה פתחו בסריקות רגליות ובאמצעות רחפן טרמי ואיתרו את המטיילים בעומק הנחל במעוק העליון. לפני זמן קצר חברו מתנדבי היחידה למטיילים כשהם במצב טוב והם עושים את דרכם אל מחוץ לנחל.

מתן מוראד, מפקד היחידה, "מדובר בחילוץ ארוך בשעות הלילה הקטנות. מתנדבי היחידה פעלו כל הלילה על מנת לחלץ את המטיילים בשלום וכעת חוזרים כל אחד לעבודתו לאחר לילה ללא שינה. אנו שבים וקוראים לציבור המטיילים לשמור על כללי הזהירות ולטייל לפי הוראות רשות הטבע והגנים".

 

מתן מוראד. צילום: יחל"צ מגילות

 

ביום רביעי השבוע, סיימו מתנדבי משטרת ישראל מיחידת חילוץ גולן לחלץ בנחל הבניאס ליד קיבוץ שניר שלושה גברים (18, 38, 39) מבני ברק כשכולם בריאים.

מכיוון שאחד מהם נסחף בזרם ושני חבריו קפצו למים בניסיון לחלצו, מתנדבי היחידה מצוות חילוץ ממים זורמים נדרשו לבנות מערכת חבלים בעזרתה חילצו את שניהם.

המחולץ השלישי נאחז בסלעים שעל הגדה במורד הזרם, ומתנדבי היחידה מצוות טג"ח (חילוץ חבלים) הגלישו לעברו מחלץ שאבטח אותו ושניהם הועלו באמצעות חבלים לשביל.

 

חילוץ בבניאס
צילום: דוברות המשטרה

 

מתנדבי יחל"צ מגילות הוקפצו בסביבות השעה 20:00 באמצע השבוע לחוף נווה מדבר בעקבות דיווח על עשרה נסחפים לעומק ים המלח. בחוף נוכחים מטיילים רבים ורק לאחר תחקור וספירה אפשר יהיה לאמת את מספר הנסחפים.

באירוע סייעו יל״מ יו״ש, הוקפצה יחידת להב״ה של כב״א עם סירת מנוע וכן הוזנק מסוק של משטרת ישראל וסירה פרטית של מתנדב מקיבוץ מצפה שלם. אל המקום הגיע אמבולנס  טיפול נמרץ של מד״א. בים המלח נשבה רוח מערבית שסחבה את המתרחצים לעומק הים.

למרבה הצער, במהלך החילוץ הלילי המסובך ובחסות הרוחות ותנאי השטח המורכבים, איבדה היחידה את הרחפן התרמי שסייע רבות בקיצור זמני האיתור בנקיקי מדבר יהודה.

מתן מוראד, מפקד יחלצ מגילות: "מתנדבי היחידה פעלו כל הלילה על מנת לחלץ את המטיילים בשלום, עבדו כל היום, סחבו אלונקה לפנות ערב, וכעת פועלים בחילוץ ימי בתנאי מזג אויר מורכבים. מתנדבי היחידה בכושר טוב ומקווים לאתר ולחלץ את הנסחפים במצב טוב ובמהירות. אנו שבים וקוראים לציבור המטיילים לשמור על כללי הזהירות ולטייל לפי הוראות רשות הטבע והגנים".

מת"ח בנימין, טפסר משנה עידו פרץ מפקד האירוע מסר תוך כדי החילוץ: "עם קבלת הדיווח הוצאנו למקום צוותים לחילוצים מיוחדים עם סירה וציוד המתאים לתנאי השטח. ברגעים אלו צוותי יל"מ של המחוז, יחל"צ מגילות ויחידת להבה פרוסים בשטח. ואנו נמשיך לפעול בשטח בהתאם להתפתחויות."

מפקד מבצע החילוץ הוסיף: "המאמץ העיקרי כרגע הוא סריקות במים לשלילת המצאות נערים נוספים על ידי יחידת "להבה" זאת באמצעות סירות, צוללנים, ואמצעים נוספים. בפיקוד סגן טפסר דורון אלמשלי מפקד יחידת "להבה".

 

חילוץ בים המלח
צילום: דוברות כב"א יו"ש

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף פעולה לשימור יער מיר שטח ירוק בצפון העיר, בין שכונות נווה יעקב ופסגת
הוועדה המחוזית בירושלים אישרה להפקדה את תוכנית בית טיילור פארק הטבע בירושלים בשכונת קרית
שביל חדש נפתח למבקרים בכרמל: דרך האש. השביל, המתפתל בנופו הירוק של הכרמל הפורח
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' והשרה לאיכות הסביבה עידית סילמן החליטו על השקעה של מיליונים
מערכת מסתור גדולה ביותר התגלתה בגליל. מערכת המסתור התגלתה בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות
אתר בני ברק המקראית שישחזר את ההיסטוריה המרתקת של בני ברק העתיקה, יוקם בפארק
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים
נופי הרקפת היא וילה מפוארת ומושקעת ברמה גבוהה המשתרעת על פני 450 מ"ר. הוילה כוללת 9 חדרים המתאימים לזוגות ומתאימה ל-30 נופשים.
טבריה
30 מיטות
9 חדרים
החל מ- 6000 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך