כוכב הנופש

חדשות

"פגיעה במעיינות": תוכנית בינוי רכס לבן תתוכנן מחדש

"פגיעה במעיינות": תוכנית בינוי רכס לבן תתוכנן מחדש

בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את עתירת החברה להגנת הטבע וארגון 15 דקות בטענה כי התוכנית בוצעה ללא תסקיר השפעה על הסביבה כדין. "לחפירת המנהרות עלולה להיות השפעה משמעותית על זרימת המים המזינים את המעיינות בסביבה".

 

עתירת הירוקים התקבלה, אחרי שנים של דיונים: פרויקט התחבורה הגדול בצומת אורה חוזר למוסדות התכנון משום שבית המשפט המחוזי בירושלים קיבל ביום חמישי שעבר את עתירת החברה להגנת הטבע וארגון 15 דקות נגד ההפרדה המפלסית בצומת בהרי ירושלים, במסגרתה הוחלט לחפור מנהרות כלי רכב, ללא ביצוע תסקיר השפעה על הסביבה כנדרש.

כזכור, תוכנית ההפרדה המפלסית בצומת אורה שבהרי ירושלים, נועדה לספק מענה תחבורתי לשכונות אותן מבקשת המדינה להקים בשטח רכס לבן כתנאי למימוש תוכנית בינוי רכס לבן, שתחליף את שטח הטיול הירוק המהווה בית לחיות בר.

התוכנית להפרדה מפלסית בוטלה לפני כשנתיים על ידי ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית בשל אי קיומו של תסקיר לבדיקת ההשפעה הסביבתית, אך המועצה הארצית החליטה לאחר מכן לאשר אותה בכל זאת, ללא תסקיר כדין.

האזור משתרע בין עין כרם למושב אורה, בו יערות וטופוגרפיה ייחודית. תוכנית ההפרדה המפלסית כוללת מנהרות באורך של כ-980 מטרים, ברוחב עשרה מטרים. לצד פגיעה סביבתית משמעותית. לכן, טענו העותרים כי לחפירת המנהרות עלולה להיות השפעה משמעותית על זרימת המים המזינים את המעיינות בסביבה.

השופט, אלכסנדר רון, קבע כי יצאה תקלה תחת ידם, היו מודעים לחשש לפגיעה סביבתית ומטעמים השמורים עמם נמנעו מהזמנת תסקיר סביבה. אילו הקפידו – העתירה לא הייתה באה אל העולם. כעת, יאלצו מוסדות התכנון להכין תסקיר השפעה על הסביבה, ולא להסתפק במסמכים מצומצמים.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף פעולה לשימור יער מיר שטח ירוק בצפון העיר, בין שכונות נווה יעקב ופסגת
הוועדה המחוזית בירושלים אישרה להפקדה את תוכנית בית טיילור פארק הטבע בירושלים בשכונת קרית
שביל חדש נפתח למבקרים בכרמל: דרך האש. השביל, המתפתל בנופו הירוק של הכרמל הפורח
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' והשרה לאיכות הסביבה עידית סילמן החליטו על השקעה של מיליונים
מערכת מסתור גדולה ביותר התגלתה בגליל. מערכת המסתור התגלתה בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות
אתר בני ברק המקראית שישחזר את ההיסטוריה המרתקת של בני ברק העתיקה, יוקם בפארק
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים
נופי הרקפת היא וילה מפוארת ומושקעת ברמה גבוהה המשתרעת על פני 450 מ"ר. הוילה כוללת 9 חדרים המתאימים לזוגות ומתאימה ל-30 נופשים.
טבריה
30 מיטות
9 חדרים
החל מ- 6000 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך