כוכב הנופש

חדשות

פקחי רט"ג יכשירו את עמיתיהם בעולם

תמונת אילוסטרציה

פקחי רט"ג יכשירו את עמיתיהם בעולם

פקחי רט"ג יכשירו את עמיתיהם בעולם

במסגרת יום הפקח הבינלאומי נבחרו פקחי רשות הטבע והגנים להכשיר את עמיתיהם מהעולם בנושא ציד בעלי חיים בלתי חוקי ואכיפתו בכלים ובאמצעים שונים.

רשות הטבע והגנים נבחרה על ידי ארגון הפקחים האירופאי (ERF), בו היא חברה כבר חמש שנים ואכיפתו להכין ולהוביל קורס הכשרה בין לאומי בנושא אכיפת ציד לא חוקי, שיופץ ויועבר לכלל הפקחים בעולם באמצעות ארגוני הפקחים השונים.

ההכשרה תועבר לפקחים בכל העולם באמצעות פלטפורמת הזום, כאשר הפרק הראשון ישודר באופן סמלי במועד בו מצוין בכל שנה ברחבי העולם וגם בארץ, יום פקח הטבע הבין לאומי. יום זה, המאורגן על ידי הפדרציה הבינלאומית של הפקחים, צוין לראשונה ב -2007 כהוקרה לפקחי הטבע הנמצאים בחזית ההגנה על ערכי הטבע (צומח, חי ודומם) והמורשת.

תכנית ההכשרה פותחה על ידי חטיבת האכיפה של רשות הטבע והגנים בישראל על סמך הידע והניסיון הרב שנצבר על ידה בתחום זה והיא כוללת מספר פרקים בהם: תיאור מקרה וחשיבה מחוץ לקופסה באכיפת ציד לא חוקי, שולחנות עגולים ושיתוף פעולה עם גופי ממשלה שונים, בטחון פקח שמירת הטבע והכשרתו, שילוב מתנדבים באכיפת הציד הלא חוקי ושימוש באמצעים שונים כגון דנ"א של חיות בר ושימוש בממצאים בבתי המשפט. ההדרכות במסגרת הקורס מועברות על ידי מומחי הידע ומובילי התחומים השונים בארץ וברשות הטבע והגנים.

במסגרת מעמד פתיחת הקורס  ב-31 ביולי, משלחת מיוחדת מישראל,  הכוללת שישה פקחים של רשות הטבע, תגיע לגרמניה ויחד עם פקחי שמירת טבע גרמנים ונציגים מארגון הפקחים האירופאי יקיימו בסופו של שידור הפרק הראשון דיון בינלאומי פתוח בהשתתפותם.

לדברי אלדד פלד, מנהל אגף פיקוח ואכיפה בחטיבת האכיפה ברשות הטבע והגנים וממובילי הפעילות מול ארגוני הפקחים הבין-לאומיים, "ארגון הפקחים האירופאי, ה-ERF, הוא חלק מארגון הפקחים

הבינלאומי, IRF, שנוסד במטרה לקדם שיתופי פעולה וידע בין מדינות העולם למען שמירה על הטבע. ישראל באמצעות רשות הטבע והגנים הפכה לחברה בארגון הפקחים הבין לאומי ב-2016 וב-2017 הצטרפה לארגון הפקחים האירופאי".

הבחירה להעביר את הקורס הינה בזכות הידע, היכולות והניסיון של הפקחים הישראלים בתחום אכיפת הציד הלא חוקי בישראל ובכלל והישגים רבים ופורצי דרך בתחום זה הזוכה להערכה רבה מצד העמיתים בעולם.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
עיריית תל אביב השיקה פארק עירוני ירוק חדש בסמוך לתחנת הרידינג, ובסוף הטיילת המשתרע
‏נפתח רשמית פארק הבריכה הצפוני בשכונת אור ים באור עקיבא. הפארק כולל טיילת, מדשאות
הימנעו מכניסה למקומות שאינם מוכרזים – תמיד להגיע לשבילים מסומנים ומאושרים ע"י קק"ל וגורמים
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך