כוכב הנופש

חדשות

פקחי רט"ג יכשירו את עמיתיהם בעולם

תמונת אילוסטרציה

פקחי רט"ג יכשירו את עמיתיהם בעולם

פקחי רט"ג יכשירו את עמיתיהם בעולם

במסגרת יום הפקח הבינלאומי נבחרו פקחי רשות הטבע והגנים להכשיר את עמיתיהם מהעולם בנושא ציד בעלי חיים בלתי חוקי ואכיפתו בכלים ובאמצעים שונים.

רשות הטבע והגנים נבחרה על ידי ארגון הפקחים האירופאי (ERF), בו היא חברה כבר חמש שנים ואכיפתו להכין ולהוביל קורס הכשרה בין לאומי בנושא אכיפת ציד לא חוקי, שיופץ ויועבר לכלל הפקחים בעולם באמצעות ארגוני הפקחים השונים.

ההכשרה תועבר לפקחים בכל העולם באמצעות פלטפורמת הזום, כאשר הפרק הראשון ישודר באופן סמלי במועד בו מצוין בכל שנה ברחבי העולם וגם בארץ, יום פקח הטבע הבין לאומי. יום זה, המאורגן על ידי הפדרציה הבינלאומית של הפקחים, צוין לראשונה ב -2007 כהוקרה לפקחי הטבע הנמצאים בחזית ההגנה על ערכי הטבע (צומח, חי ודומם) והמורשת.

תכנית ההכשרה פותחה על ידי חטיבת האכיפה של רשות הטבע והגנים בישראל על סמך הידע והניסיון הרב שנצבר על ידה בתחום זה והיא כוללת מספר פרקים בהם: תיאור מקרה וחשיבה מחוץ לקופסה באכיפת ציד לא חוקי, שולחנות עגולים ושיתוף פעולה עם גופי ממשלה שונים, בטחון פקח שמירת הטבע והכשרתו, שילוב מתנדבים באכיפת הציד הלא חוקי ושימוש באמצעים שונים כגון דנ"א של חיות בר ושימוש בממצאים בבתי המשפט. ההדרכות במסגרת הקורס מועברות על ידי מומחי הידע ומובילי התחומים השונים בארץ וברשות הטבע והגנים.

במסגרת מעמד פתיחת הקורס  ב-31 ביולי, משלחת מיוחדת מישראל,  הכוללת שישה פקחים של רשות הטבע, תגיע לגרמניה ויחד עם פקחי שמירת טבע גרמנים ונציגים מארגון הפקחים האירופאי יקיימו בסופו של שידור הפרק הראשון דיון בינלאומי פתוח בהשתתפותם.

לדברי אלדד פלד, מנהל אגף פיקוח ואכיפה בחטיבת האכיפה ברשות הטבע והגנים וממובילי הפעילות מול ארגוני הפקחים הבין-לאומיים, "ארגון הפקחים האירופאי, ה-ERF, הוא חלק מארגון הפקחים

הבינלאומי, IRF, שנוסד במטרה לקדם שיתופי פעולה וידע בין מדינות העולם למען שמירה על הטבע. ישראל באמצעות רשות הטבע והגנים הפכה לחברה בארגון הפקחים הבין לאומי ב-2016 וב-2017 הצטרפה לארגון הפקחים האירופאי".

הבחירה להעביר את הקורס הינה בזכות הידע, היכולות והניסיון של הפקחים הישראלים בתחום אכיפת הציד הלא חוקי בישראל ובכלל והישגים רבים ופורצי דרך בתחום זה הזוכה להערכה רבה מצד העמיתים בעולם.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עיריית עכו פרסמה מכרז לביצוע עבודות להקמת פארק בנחל הנעמן. מדובר בנחל איתן הנשפך
נפתח קטע חדש בירדן לציבור. המקטע בן חצי קילומטר הינו חלק מפרויקט רחב לפיתוח
פארק החבלים ברחוב אלי כהן במודיעין משנה את פניו. השבוע החלה העירייה בעבודות לשדרוג
פארק מיוחד הוקם ברחוב ברנע באשקלון עם מתקני כושר ואימון מתקדמים, מתקני שעשועים, אטרקציות
בעיצומו של 'בין הזמנים': משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה מדווחים על תוצאות חריגות בדיגום
חברת מקורות מקדמת בנייה של גדר שתקיף כל שטח סכר אגם בית זית, שתקופה
המומלצים שלנו
צימר מאובזר ומפואר בניחוח חדיש לזוגות בבית שמש. הצימר ממוקם אל מול פארק מרהיב ומאובזר בכל מה שנדרש לנופש זוגי מהנה.
בית שמש
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
וילה היפי האוס במצפה רימון היא הבשורה הגדולה בתחום הנופש. הווילה הבנויה בשני מפלסים משתרעת על שטח ענק עם אהלים הנסגרים הרמטית מסביב. המתחם כולל 5 חדרים ושני אוהלים ומתאים ל-40 נופשים. במתחם אולם אירועים שניתן לשכור בנפרד ומתחם קמפינג נוסף.
מצפה רמון
40 מיטות
4 חדרים
החל מ- 5000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
שיר השירים הוא צימר מיוחד לזוגות בגוש טלמונים. הצימר ביישוב נריה מוקף בגינה במרחב של 50 מטרים הכולל מערכת ישיבה ועוד.
נריה
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 380 ש"ח
בשכונת בית וגן הירושלמית נמצאות סוויטות אירוח בירושלים, שני סוויטות נפרדות לאירוח זוגות. כל סוויטה מתאימה לזוג אחד.
ירושלים
4 מיטות
2 חדרים
החל מ- 350 ש"ח
בוטיק החושן היא סוויטה מפנקת לזוגות בהר שמואל, מיקום אטרקטיבי בקרבת קבר שמואל הנביא ומרחק נסיעה קצר מכל מה שנצרך.
ירושלים
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 650 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך