כוכב הנופש

חדשות

שטח אש: מסלול 'עין פית' ייסגר למטיילים

שטח אש: מסלול 'עין פית' ייסגר למטיילים

עין פית, שבו מטיילים אלפים מדי שנה, ייסגר לצורך שימוש כשטח ביטחוני למטרות אימון חיילי ישראל. מצה"ל נמסר בתגובה כי המתחם משמש לאימוני צה"ל כ-40 שנה ושהתהליך נועד לצרכי בטיחות.

 

אחד ממוקדי העניין המוכרים בצפון הוא עין פית ומסלול "שביל אורי אילן" שעובר בו. השביל מנציח את לוחם צה"ל, שיחד עם ארבעה לוחמים נוספים נפלו בשנת 1954 בשבי הסורי בסמוך. עין פית, האזור ממוקם במורדות צפון רמת הגולן, והיה כפר של סורים ממוצא עלאווי, שהתפזר לפני כשישים שנה.

אתר המורשת ההיסטורי עין פית שברמת הגולן, או לכל הפחות חלקים משמעותיים ממנו, עלולים להפוך לשטח אימוני לוחמה בשטח בנוי. לפחות, כך חוששים במועצה לשימור אתרים שקיבלה בשבועות האחרונים פניות רבות בדבר כוונת משרד הביטחון לעשות זאת.

מהמועצה נמסר כי היא פנתה למשרד ולגורמי ביטחון נוספים בקריאה להימנע מכל פגיעה במתחם. לטענתם, למרות פגיעות רבות שספג המתחם לאורך השנים, נותר בו עדיין מכלול שלם של נוף תרבות, הכולל שרידי מבני מגורים ומתקנים חקלאיים, דרכים היסטוריות, בית מעיין, גדרות חקלאיות, בארות ובוסתנים.

דובר צה"ל מסר כי "מתחם 'עין פית' מוגדר כשטח אש ומשמש לאימונים של צה"ל באש חיה משנת 1982. כיום, מבקרים במתחם מטיילים רבים שנכנסים לשטח ללא האישורים הנדרשים וחושפים עצמם לסיכונים בטיחותיים".

דובר צה"ל הדגיש כי "במתחם המתוכנן, עתידים להתאמן כוחות צה"ל ללא 'אש חיה', והסדרתו תשפר את נגישות המתחם לציבור בצורה בטוחה בניגוד למצב כיום. צה"ל מודע לרגישות של הערכים הסביבתיים שבמתחם ופועל לתיאום מלא עם כלל הרשויות הרלוונטיות כדי לממש את משימתו ללא פגיעה באתרי טבע".

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בהשקעה של 70 מיליון שקל: החלק הראשון בפארק קק"ל- ואדי האסבסטונים, מתחם "גן העץ"
פארק חיות חווייתי ברמה בינלאומית, נפתח בימים אלו בבאר שבע ומזמין את הקהל הרחב
בשורה: שביל ישראל ייכנס לתוך המושבה זכרון יעקב ויעבור באזורים ההיסטוריים שלה ובפארק רמת
בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך