כוכב הנופש

חדשות

שר השיכון בוחן הקמת ישוב כפרי חרדי בגליל

שר השיכון בוחן הקמת ישוב כפרי חרדי בגליל

במסגרת סיור שר השיכון הרב יצחק גולדקנופף וצוות לשכתו באזורי ההתיישבות הכפרית ברמת הגולן הבטיח השר לסייע לתושבים, לחזק את הבנייה והפיתוח של האזור התיירותי.  כמו כן נחשף כי בכוונת שר השיכון להקים כפר חרדי באזור עמק החולה וחצור הגלילית.

 

יו"ר יהדות התורה שר הבינוי והשיכון והשר במשרד רה"מ הרב יצחק גולדקנופף קיים בשבוע שעבר סיור עבודה מקצועי בגליל וברמת הגולן יחד עם מנכ"ל המשרד הרב יהודה מורגנשטרן, מנכ"ל רמ"י מר יעקב קוינט, מנהלי המרחב במשרד הבינוי והשיכון וברמ"י וראש המועצה האזורית גולן חיים רוקח.

את הביקור פתח השר ביישוב החדש 'רמת טראמפ' שהוקם בהרי הגולן על ידי ממשלת נתניהו הקודמת כמחווה לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ על הכרתו הפומבית בריבונות הישראלית ברמת הגולן. ביישוב הניח שר השיכון אבן פינה לבית הראשון מתוך כמאה בתים שצפויים לקום במקום בשלב הראשוני.

ראש המועצה הציג בפני השר את חזונו להרחבת 'רמת טראמפ' ולקלוט במקום מאות משפחות חדשות המבקשות להצטרף ליישוב הקהילתי החדש. הוא הסביר כי הגדלת ההתיישבות והרחבת הפיתוח בצורה משמעותית ברמת הגולן היא משימה אסטרטגית לנוכח העובדה כי במועצה האזורית גולן גרים כיום כעשרים אלף תושבים בלבד.

השר גולדקנופף השיב כי הוא שותף לעמדה זו וכי "ההתיישבות ברמת הגולן מחזקת את אחיזתנו בחבל ארץ זה" השר גולדקנופף אמר כי יפעל לסייע להגדלת ולחיזוק ההתיישבות במקום, תוך חיזוק התיירות וההכנסות לתושבי האזור.

השר וראש המועצה המשיכו לשטח בו עתיד לקום היישוב החדש 'מטר', היישוב הרביעי שמוקם מתחילת כהונתו של שר הבינוי והשיכון הנוכחי ושאישור הקמתו צפוי לעבור בהחלטת ממשלה בקרוב, וצפוי לאכלס כאלפיים משפחות.

במהלך הסיור בישר השר לראש המועצה כי הוא בוחן יחד עם צוות מקצועי מהמשרד בימים אלה את הקמתו של יישוב כפרי ראשון בעל צביון חרדי. המיקום המסתמן הוא מעל 'עמק החולה' בקרבת העיר חצור הגלילית, כשהמודל הוא כמו היישוב 'קוממיות'.

הסיור נחתם בבית הכנסת העתיק בעין הקשתות שריד מתקופת המשנה שנחשף בדרום רמת הגולן בסמוך למושב נטור. בית הכנסת העתיק הוא מהמפוארים והחשובים מתקופה זו שנמצאו בארץ ישראל.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מסתיימות העבודות להקמת פארק משה ארנס ברמלה. הפארק הענק מוערך בעלות של מיליונים ומיועד
פארק חדש הגיע לעיר: עיריית רחובות תפתח את הפארק האתגרי החדש בשבוע הבא באירוע
בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף של ארבעה
בשורה לחובבים: פארק רכיבה מיוחד בו הושקעו מיליוני שקלים נפתח בתל אביב. בפארק הושקעו
איגוד ערים כינרת ומינהל התכנון הציגו לציבור את תוכנית התמ"א להסדרת והמשך פיתוח שביל
הוועדה המקומית בתל אביב אישרה למתן תוקף תכנית שתביא לשיקום והשמשת מעגנת רידינג ההיסטורית
המומלצים שלנו
בשכונת שקד השקטה שוכנת לה וילת 'גינת וורדים' מרווחת ומהממת מוארת ומאווררת, 4 כיווני אויר, טובלת בירוק, בפרטיות מלאה.
ערד
17 מיטות
4 חדרים
החל מ- 2200 ש"ח
בלב היישוב קוממיות שוכן מתחם הנופש אתנחתא. המתחם כולל שלושה יחידות נפרדות לזוגות ומשפחות שיכולים לארח יחד 54 נפשות ב-10 חדרים שינה מתוכם 4 מתאימים לזוגות.
קוממיות
57 מיטות
5 חדרים
החל מ- 7000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
עתיקה קדישא הוא בית נופש מיוחד בעיר העתיקה בצפת. בית הנופש כולל 4 חדרי שינה לזוגות וחדר נוסף, 2 מתוך חדרי השינה כוללים יחידת הורים לנופש ופרטיות מושלמת. המתחם מתאים ל-12-20 נופשים.
צפת
12 מיטות
4 חדרים
החל מ- 3500 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
ממלכת צפת העתיקה הוא צימר בנוי 75 מטר המוקף חצר גדולה מסביב, בצימר חדר שינה אחד לזוגות + סלון, הצימר מתאים ל-8 נופשים + תינוק.
צפת
8 מיטות
1 חדרים
החל מ- 400 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך