כוכב הנופש

חדשות

שר השיכון בוחן הקמת ישוב כפרי חרדי בגליל

שר השיכון בוחן הקמת ישוב כפרי חרדי בגליל

במסגרת סיור שר השיכון הרב יצחק גולדקנופף וצוות לשכתו באזורי ההתיישבות הכפרית ברמת הגולן הבטיח השר לסייע לתושבים, לחזק את הבנייה והפיתוח של האזור התיירותי.  כמו כן נחשף כי בכוונת שר השיכון להקים כפר חרדי באזור עמק החולה וחצור הגלילית.

 

יו"ר יהדות התורה שר הבינוי והשיכון והשר במשרד רה"מ הרב יצחק גולדקנופף קיים בשבוע שעבר סיור עבודה מקצועי בגליל וברמת הגולן יחד עם מנכ"ל המשרד הרב יהודה מורגנשטרן, מנכ"ל רמ"י מר יעקב קוינט, מנהלי המרחב במשרד הבינוי והשיכון וברמ"י וראש המועצה האזורית גולן חיים רוקח.

את הביקור פתח השר ביישוב החדש 'רמת טראמפ' שהוקם בהרי הגולן על ידי ממשלת נתניהו הקודמת כמחווה לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ על הכרתו הפומבית בריבונות הישראלית ברמת הגולן. ביישוב הניח שר השיכון אבן פינה לבית הראשון מתוך כמאה בתים שצפויים לקום במקום בשלב הראשוני.

ראש המועצה הציג בפני השר את חזונו להרחבת 'רמת טראמפ' ולקלוט במקום מאות משפחות חדשות המבקשות להצטרף ליישוב הקהילתי החדש. הוא הסביר כי הגדלת ההתיישבות והרחבת הפיתוח בצורה משמעותית ברמת הגולן היא משימה אסטרטגית לנוכח העובדה כי במועצה האזורית גולן גרים כיום כעשרים אלף תושבים בלבד.

השר גולדקנופף השיב כי הוא שותף לעמדה זו וכי "ההתיישבות ברמת הגולן מחזקת את אחיזתנו בחבל ארץ זה" השר גולדקנופף אמר כי יפעל לסייע להגדלת ולחיזוק ההתיישבות במקום, תוך חיזוק התיירות וההכנסות לתושבי האזור.

השר וראש המועצה המשיכו לשטח בו עתיד לקום היישוב החדש 'מטר', היישוב הרביעי שמוקם מתחילת כהונתו של שר הבינוי והשיכון הנוכחי ושאישור הקמתו צפוי לעבור בהחלטת ממשלה בקרוב, וצפוי לאכלס כאלפיים משפחות.

במהלך הסיור בישר השר לראש המועצה כי הוא בוחן יחד עם צוות מקצועי מהמשרד בימים אלה את הקמתו של יישוב כפרי ראשון בעל צביון חרדי. המיקום המסתמן הוא מעל 'עמק החולה' בקרבת העיר חצור הגלילית, כשהמודל הוא כמו היישוב 'קוממיות'.

הסיור נחתם בבית הכנסת העתיק בעין הקשתות שריד מתקופת המשנה שנחשף בדרום רמת הגולן בסמוך למושב נטור. בית הכנסת העתיק הוא מהמפוארים והחשובים מתקופה זו שנמצאו בארץ ישראל.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף פעולה לשימור יער מיר שטח ירוק בצפון העיר, בין שכונות נווה יעקב ופסגת
הוועדה המחוזית בירושלים אישרה להפקדה את תוכנית בית טיילור פארק הטבע בירושלים בשכונת קרית
שביל חדש נפתח למבקרים בכרמל: דרך האש. השביל, המתפתל בנופו הירוק של הכרמל הפורח
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' והשרה לאיכות הסביבה עידית סילמן החליטו על השקעה של מיליונים
מערכת מסתור גדולה ביותר התגלתה בגליל. מערכת המסתור התגלתה בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות
אתר בני ברק המקראית שישחזר את ההיסטוריה המרתקת של בני ברק העתיקה, יוקם בפארק
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים
נופי הרקפת היא וילה מפוארת ומושקעת ברמה גבוהה המשתרעת על פני 450 מ"ר. הוילה כוללת 9 חדרים המתאימים לזוגות ומתאימה ל-30 נופשים.
טבריה
30 מיטות
9 חדרים
החל מ- 6000 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך