כוכב הנופש

חדשות

תוכים בשווי עשרות אלפי שקלים נמצאו במקלט חשוך ברמלה

צילום: משרד החקלאות

תוכים בשווי עשרות אלפי שקלים נמצאו במקלט חשוך ברמלה

צער בעלי חיים: פקחי משרד החקלאות בשיתוף עיריית רמלה ורשות הטבע והגנים הצילו כ-50 תוכים שהוחזקו בתנאים מחפירים. | מצאי החקירה הראשונית העלו כי מטרת החזקת התוכים היא סחר בשווי של עשרות אלפי שקלים.

 

השירותים הווטרינריים ומפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות בשיתוף השירות הווטרינרי בעיריית רמלה, משטרת ישראל ורשות הטבע והגנים חילצו כ-50 תוכים שהוחזקו בתנאים מחפירים בתוך מקלט של בניין מגורים בעיר רמלה. התוכים הוחזקו בכלובים קטנים, צפופים , ללא תנאים הכרחיים ובסיסיים לגידולם לרבות מקלות עמידה המלאים בפסולת ולכלוך שסיכנו את חייהם, במקלט חשוך ולא מאוורר.

מבדיקה ראשונית עולה כי חלק מהתוכים גם סובלים מבעיות רפואיות שלא טופלו. לפי ממצאי החקירה הראשונית, התוכים יועדו לסחר בשווי של עשרות אלפי שקלים. כל התוכים פונו למתקן מוגן של משרד החקלאות יחד עם רשות הטבע והגנים להמשך טיפול ושיקום.

האירוע החל בפנייה שהתקבלה מאת השירות הווטרינרי ברמלה. בפנייה תואר תנאי החזקתם הקשים של התוכים, ומצבם הבריאותי. בתיאום עם כל גורמי האכיפה, המפקחים הגיעו למקום ומצאו בית גידול, ובו כ-50 תוכים ממינים רבים, ביניהם: ארות, אקלקטוסים, אמזונות, קוניורים, דררות.

כאמור, מרבית התוכים שנמצאו הוחזקו בכלובים הקטנים יחסית למידותיהם, חלקם ללא תנאים הכרחיים ובסיסיים לגידולם. עוד עלה כי הבעלים אינם מחזיקים בתעודות המתעדות את מצבם הרפואי של בעלי החיים והחזקתם אינה כחוק. בעקבות מצבם ותנאי החזקתם, פונו התוכים למתקן מוגן של משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים, להמשך קבלת טיפול רפואי ושיקום. בעלי המקום ייחקרו על ידי משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים.

רשות הטבע מדגישה כי את מגוון המינים המותרים להחזקה ולסחר ניתן למצוא באתר האינטרנט של הרשות, תחת ההיתר הכללי להחזקה, כמובן שנדרשת הקפדה על תנאי החזקה נאותים וסחר רק תחת היתר ייעודי בתוקף.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
עיריית תל אביב השיקה פארק עירוני ירוק חדש בסמוך לתחנת הרידינג, ובסוף הטיילת המשתרע
‏נפתח רשמית פארק הבריכה הצפוני בשכונת אור ים באור עקיבא. הפארק כולל טיילת, מדשאות
הימנעו מכניסה למקומות שאינם מוכרזים – תמיד להגיע לשבילים מסומנים ומאושרים ע"י קק"ל וגורמים
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך