כוכב הנופש

חדשות

בוסטר

תיירים ייכנסו לארץ גם ללא בוסטר

תיירים ייכנסו לארץ גם ללא בוסטר. מתווה הקבוצות שנועד להביא להרחבת התיירות לארץ מרחבי העולם, מתרחב מעבר וכעת הוא מיועד לכלול גם תיירים שאינם מחוסנים. | במשרדי הבריאות והתיירות מברכים על היוזמה אך גורמים אחרים מבקרים אותה בתוקף.

קבינט הקורונה אישר במשאל טלפוני את מתווה הקבוצות שיזמו שר הבריאות ושר התיירות. ואכן כניסת הקבוצות ארצה החלה זה מכבר, אלא שכעת מתברר כי בהתאם לאישור המתווה, קבוצות תיירים יוכלו להיכנס לארץ גם אם אינם מחוסנים בחיסון שלישי, ובתנאי שיבצעו אישור על תוצאה שלילית בבדיקת קורונה עדכנית.

על פי המתווה החדש, שנכנס לתוקף, יורשו קבוצות תיירים המחוסנים בשני חיסונים להיכנס לישראל גם אם חלפו יותר משישה חודשים מיום קבלת החיסון, אם יעמדו בתנאים הבאים: ראשית, התקבל אישור כניסה ממשרד התיירות טרם ההגעה לישראל. שנית, כל חברי הקבוצה חוסנו בחיסונים המאושרים על ידי ארגון הבריאות העולמי. שלישית, חברי הקבוצה מגיעים ממדינות "ירוקות" ו"צהובות" על פי סיווג משרד הבריאות. רביעית, הקבוצה תתנהל כקפסולה, עם הגבלות על הסתובבות במקומות עם סיכון מוגבר להדבקה. מה שכן, הקבוצות ימנו חמישה עד 40 תיירים.

עוד נדרש כי בשבעת הימים הראשונים לשהייתם, התיירים הלא מוגנים בקבוצה יחזיקו בכל עת אישור על תוצאה שלילית בבדיקת PCR שבוצעה במהלך 72 השעות האחרונות או תוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן שבוצעה במהלך 24 השעות האחרונות. מדריך הקבוצה ידווח למשרד התיירות על ביצוע הבדיקות כנדרש וכן ינהל רישום לגבי התנהלות הקבוצה, מגעים, מקומות ושעות ביקור, וימסור אותו לחוקר אפידמיולוגי אם יתגלה חולה בקבוצה.

מנכ"ל  משרד הבריאות לשעבר פרופ' חזי לוי התייחס למתווה והבהיר כי עדיין יש לנקוט בכמה אמצעי זהירות: "אנחנו מדברים כאן על קבוצות תיירים שמהווים ביחד קפסולה, שנבדקים ועושים את הפעילות ביחד – אבל צריך להיות זהירים. בטח כשמדובר על תיירים שבאים מארצות ששם התחלואה עולה. אני הייתי מחיל על התיירים את אותם התנאים שמחילים על ישראלים".

מנגד, החלטה זו עוררה זעם בקרב אנשי רפאה רבים שעוררו את הדאגה בדבר הסכנה בכניסתם של כאלו שאינם מחוסנים שעלולים להביא עימם וריאנטים שונים מחו"ל.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
עיריית תל אביב השיקה פארק עירוני ירוק חדש בסמוך לתחנת הרידינג, ובסוף הטיילת המשתרע
‏נפתח רשמית פארק הבריכה הצפוני בשכונת אור ים באור עקיבא. הפארק כולל טיילת, מדשאות
הימנעו מכניסה למקומות שאינם מוכרזים – תמיד להגיע לשבילים מסומנים ומאושרים ע"י קק"ל וגורמים
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך