כוכב הנופש

חדשות

הר ברקן

אחו בנימינה שמורת טבע

אחו בנימינה הוכרזה כשמורת טבע

אחו בנימינה הממוקם בשמורת הנדיב השמורה, מהווה את אחד השרידים האחרונים של ביצות ומהווה את אחד מבתי הגידול הוכרז השבוע כשמורת טבע.

שרת הפנים, איילת שקד ויו”ר הועדה המחוזית לתכנון ובניה העניקו במהלך השבוע שעבר לראש מועצת בנימינה, איתי ויסברג את כתב אישור הכרזת אחו בנימינה כשמורה. אחו בנימינה מתפרש על שטח של 888 דונם, וממוקם בבקעת הנדיב, מדרום לנחל עדה, בתווך שבין בנימינה לפרדס חנה כרכור.

השמורה מהווה את אחד השרידים האחרונים של ביצות ומהווה את אחד מבתי הגידול הרטובים החשובים מפני שמימיהם מעצבים את הרכב החי והצומח בתוכם ובסביבתם.

האחו הוא שטח מישורי גדול ובו נביעות ושטחים המוצפים, בחלקם עונתית ובחלקם כל השנה. בין מגוון הצמחים האופייניים לבתי גידול מימיים הגדלים במקום ניתן למצוא צמחים נדירים ובסכנת הכחדה.

להיותו בית גידול רגיש למגוון רחב של צמחים בסכנת הכחדה, אחו בנימינה הוא חלק ממסדרון אקולוגי חשוב שמקשר את רמות מנשה עם חוף הכרמל דרך הנחלים ברקן ועדה.

(בתמונה: הר ברקן)

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כחלק מפעילות קק”ל לשפר את חוויית הביקור ביער מג’דל שמס, ובשבילי הטיול של עין
אטרקציה חדשה בקרית חיים: מסלול ספורט לאימוני נינג'ה בחינם. המתחם, נפתח בשבוע שעבר בין
ראש העיר ירושלים משה ליאון, חנך בשבוע שעבר את פארק קשאני בשכונת ארמון הנציב
מסתיימות העבודות להקמת פארק משה ארנס ברמלה. הפארק הענק מוערך בעלות של מיליונים ומיועד
פארק חדש הגיע לעיר: עיריית רחובות תפתח את הפארק האתגרי החדש בשבוע הבא באירוע
בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף של ארבעה
המומלצים שלנו
בשכונת שקד השקטה שוכנת לה וילת 'גינת וורדים' מרווחת ומהממת מוארת ומאווררת, 4 כיווני אויר, טובלת בירוק, בפרטיות מלאה.
ערד
17 מיטות
4 חדרים
החל מ- 2200 ש"ח
בלב היישוב קוממיות שוכן מתחם הנופש אתנחתא. המתחם כולל שלושה יחידות נפרדות לזוגות ומשפחות שיכולים לארח יחד 54 נפשות ב-10 חדרים שינה מתוכם 4 מתאימים לזוגות.
קוממיות
57 מיטות
5 חדרים
החל מ- 7000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
עתיקה קדישא הוא בית נופש מיוחד בעיר העתיקה בצפת. בית הנופש כולל 4 חדרי שינה לזוגות וחדר נוסף, 2 מתוך חדרי השינה כוללים יחידת הורים לנופש ופרטיות מושלמת. המתחם מתאים ל-12-20 נופשים.
צפת
12 מיטות
4 חדרים
החל מ- 3500 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
ממלכת צפת העתיקה הוא צימר בנוי 75 מטר המוקף חצר גדולה מסביב, בצימר חדר שינה אחד לזוגות + סלון, הצימר מתאים ל-8 נופשים + תינוק.
צפת
8 מיטות
1 חדרים
החל מ- 400 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך