כוכב הנופש

חדשות

בטלו את החסימות בשמורות

בטלו את החסימות בשמורות

נהגת לביהמ"ש: בטלו את החסימות בשמורות הטבע

תושבת תל אביב עתרה לבית המשפט וטענה כי חסימות הנתיבים בשמורות הטבע פוגעות ב"חופש התנועה" ולכן אסורות לפי חוק. | בית המשפט דחה את טענתה וחייב אותה בהוצאות משפט.

נהגת רכב שטח עתרה לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד רשות הטבע והגנים, שאוסרת נסיעה של רכבי 4×4 בשמורת טבע כדי שהסביבה לא תיפגע. בית המשפט דחה את העתירה של הנהגת, שטענה כי הדבר פוגע בחופש התנועה, והורה לה לשלם 5,000 שקלים.

לפי טענתה, כבר לפני ארבע שנים נסעה הנהגת ברכב השטח בבעלותה באזור הגליל העליון. היא הבחינה כי בשמורת נחל דישון הוצב שער ברזל המונע כניסת רכבי שטח. אז החלה העותרת להילחם נגד החסימות באתרי טבע.

הנהגת, תושבת תל אביב, ביקשה מבית המשפט להורות על ביטול כל החסימות בשטחי שמורות הטבע, שביצעה רשות הטבע והגנים. כיום הרשות חוסמת דרכים ושבילים למניעת כניסת רכבי שטח כדי לשמור על הטבע. לטענת הנהגת, בהחלטה לסגור את דרכי השטח לנסיעה ניתנו לשיקולים סביבתיים משקל מכריע. "זאת בניגוד לאיזון הראוי בהתאם למדרג הנורמטיבי הקבוע בין אינטרסים של איכות הסביבה למול הפגיעה בזכות לחופש התנועה של מטיילי רכבי השטח", טענה העותרת.

כנגדה, טענו אנשי רשות הטבע והגנים כי יש לדחות אותה על הסף. לטענת רשות הטבע והגנים האיסור על נסיעה ברכב שטח מבוסס על הוראות הדין, ולרשות סמכות לנהל שמורות טבע ולכן להורות על חסימת השבילים. עוד הסבירו כי ההחלטה לחסום את השביל התקבלה לאחר בחינה מקצועית-מדעית, במסגרתה התבררו המפגעים והפגיעות שנגרמות לבעלי חיים ולמערכת האקולוגית עקב נסיעת רכבי שטח בשמורה.

לאחר דיון קצר שנערך השבוע השופטת תמר בר-אשר המליצה לתובעת למשוך את העתירה וחייבה אותה בסך 5,000 שקלים, לאור העובדה שבטיפול בעתירה הושקעה עבודה רבה ולבית המשפט הגיעו כל אנשי הדרג המקצועי שטיפלו בנושא.

(תמונת אילוסטרציה)

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בהשקעה של 70 מיליון שקל: החלק הראשון בפארק קק"ל- ואדי האסבסטונים, מתחם "גן העץ"
פארק חיות חווייתי ברמה בינלאומית, נפתח בימים אלו בבאר שבע ומזמין את הקהל הרחב
בשורה: שביל ישראל ייכנס לתוך המושבה זכרון יעקב ויעבור באזורים ההיסטוריים שלה ובפארק רמת
בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך